Serdar ÜNSAL bir okuyucu mektubu Kınıyorum
Tarih : 2011-03-12
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL
Ne güzeldik toplum olarak biz. İşin içine haksızlık, zulüm girince tek yürek olmayı becerebiliyorduk. Ne oldu bizlere, neyi paylaşamaz olduk mazlumun sesini duymada, çözemiyorum.
Sesi ırkçılık karşıtı söylemlerinde gür çıkanlar gerçek hayatta sinsi ve acımasız bir ırkçılık yapmaktalar. Bu durumun fark edilmediğini sananlar elbette yanılıyorlar. Ve zamanın tek sahibi olan Yüce Allah, bu insancıkların içinde bulundukları işbirlikçi, ırkçı ve bulunduğu ortama zarar veren yanlarını elbette ortaya çıkaracaktır. İçinde vicdan taşıyan herkes zalim karşısında hiçbir hesap yapmadan durabilmelidir.Sonunda makam, mevki, para pul kayıp etmek olsa dahi.
Neden böyle bir yazıya ihtiyaç duydum, üzüntümün nedeni ne daha açık ifadelerle yazayım.Bizler daha lise çağında öğrenciyken ilimizin kanaat önderlerinin organize ettiği ve o günün şartlarında zulüme uğrayan Azerbaycan Türk’lerine yapılan zulmü Azeri, Kürt, Terekeme, Sünni ve Şia ayrımı yapmadan birlikte protesto etmiştik. Beraber ağlamıştık. Ve o birlik ruhu hayatımın her anında bana ışık oldu, ırkçılığın kocaman bir hiç olduğunu kavradım. Sahip olduğum gözlerim, Saddamın zehirlediği Kürtlere de, kıyım yaptığı Şiilere de, Bosna’daki Müslümanlara da, Afrikada bulunan mazlumlara da ağladı. Ama kaç gündür takip ediyorum Hocalı Katliamı  belirli bir kesim tarafından görmezden geliniyor. Ne yazıktır ki bu görmezden gelenlerin büyük bir kesimi süslü söylemlerinde hep ırkçılık aleyhinde nutuk atarlar ama olaylar karşısında sinsi bir şekilde ırkçılık yaparlar. Bu durumu gören bir kesimde, çıkar hesapları yüzünden bu ırkçıları görmezden gelirler. Ve bizleride kandırdıklarını zannederler.
Bu utanç verici durum elbette bir gün son bulacak. Her şeyden haberi olan Rabbim, ırkı ne olursa olsun ırkçılıktan beslenen bu zihniyeti elbette mağlup edecektir inşallah.
Hocalı katliamını ve tüm zulme uğrayanları görmezden gelenleri ve bu katliamları görmezden gelenleri  de “görmezden gelenleri ” KINIYORUM.
Allah Iğdır’ımızda ve dünyada yeniden birlikte yaşama şuurunu diriltecek olanlara fırsat versin. L.K

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.