Ozan Arif bir şiirinde şöyle der:
Saz çaldıktan sonra musul şehrinden
Ayrılsada aşık ölmez kahrından
Abdestimi yeşil tuna nehrinden
Almadan ölürsem ona yanarım
Abdesti alınca duyarım hazı
Ozan Arif ya şehid ol ya gazi
Çin seddinde bir gün sabah namazı
Kılmadan ölürsem ona yanarım
Allah’ta bana Kerbela da Hz. Abbas ve İmam Hüseyin türbesinde sabah öğlen ve Cuma namazı Kılmayı Necef’te Hz. Ali türbesinde sabah ve akşam namazı kılmayı Bağdat’ta Musa kazım türbesinde, Abdul kadir Geylanı türbesinde ziyaret ve öğlen namazı kılmayı Tebriz de Baku de namaz kılmayı nasip eyledi.
Yoksa bende bir şiir yazsaydım şöyle diyecektim.
“bir sabah Meşhet ‘te İmam Rıza türbesinde namaz kılmak için  abdest alıp  Tebriz şehrinde Sabah namazı,Bakü de akşam namazı,İman Hüseyin türbesinde öğlen namazı Hz. Abbas türbesinde ikindi namazı,Hz. Ali türbesinde yatsı namazı kılmadan ölürsem ona yanarım.
Allahıma binlerce şükür ki bu isteğim yerine geldi Hem Turan ellerinde hem de kutsal mekânlarda namazımı kılıp duamı eyledim.

Her şey nasip kısmet meselesi bir anda kendimi Necef’te, Kerbela da buldum Hz.Hüseyin’in türbesinde ziyarette. Demek ki görmem gerekiyordu gördüm. Güzel bir ziyaret ve gezi oldu .
Savaşta tahrip olmuş bir ırak ve  yurdu işgal edilmiş Irak’lılar..Yıllarca Saddam zulmünden çeken Irak’lılar şimdide 8 yıldır İşgal güçleri ile mücadele ediyorlar. Ve şimdi, toparlanıyorlar. Yeniden özgürlük için çalışıyorlar. Bence Irak halkı Saddam zulmünden kurtulmak özgürlüklerine kavuşmak için işgal güçlerine fazla direnmediler. Bugünde onlar yavaş yavaş çekiliyor.Irak’lı eskisine göre şimdi çok mutlu sıkı emniyet tedbirlerine rağmen.Tek korkuları insan olmayan yaratıkların Yezid zihniyetinin canlı bomba eylemleri…

Bir Kiliseyi gezdik hala kan ve parçalanmış, insan etleri duvarlarda neye hizmet ettiği belli, olmayan canlı bomba 47 kişiyi öldürmüş 100 kişiyi yaralamış . ..  İleride bu sıkıntılarda bitecek Iraklılar bu tür işlere artık musamaha göstermiyor bu teröre karşı Şii’si Sünni’si,ve Hıristiyan’ı ortak tavır içindeler.
Artık THY sayesinde kutsal mekanlara uçakla gitmek daha kolay 2.5 saat sonra Necef’tesin ondan sonrası kolay için hemen türbelere yakın bir otel ve ziyaret 3 gün içinde ziyareti tamamlayıp uçakla geri dönmek mümkün.

Bu uçakla ziyarette emeği geçenlerden Allah razı olsun.THY bu işin organizesini yapıp gerçekleştiren Caferilerin dini lideri Selahattin Özgündüz’e,Kasım Alcan’a,Caferider başkanı Sinan Kılıç’a Necef’ten El Hekimi ailesine ve el Hekmi müesesine teşekkür ediyorum. Karayolu dan değil uçakla gitmek isteyenlere büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

Evet değerli okuyucular Tebrizde Bir Güney Azerbaycanlı Türk  ile sohbet  ediyorduk”Meşhed’e gittiğimizi İmam Rıza türbesini ziyaret ettiğimiz anlattım Ona da “Siz gitmediniz mi ziyarete diye sordum” Aldığım cevap ”İmam Rıza beni daha çağırmayıp çağırsa gidecem “oldu. Bunun için her şey nasip kısmet işi… İmama Hüseyin İmam Ali beni çağırdı gittim. Sizde niyetlenin sizi de çağırsın gidin…

Türbelerde  namaz kılmanın mutluluğunu yaşayın ardından ziyaret edip İmam Hüseyin türbesinde bir mersiye dinleyip ağlayın…kendinizi bir başka atmosferde hissedeceksiniz …Hayatınızın yaşam kuralları değişecek…Farklı düşünüp farklı yaşıyacaksınız bir müddet…Allah bütün okuyucularıma nasip etsin… Amin…

Gelelim diğer konuya ,İran ,Azerbaycan..(Şimdi Azerbaycan güzelleşmiş durumda ),Gürcistan ve en sonda da İrak ülklerini gezdim.Bu ülkler karşısında Türkiye'miz cennet...Ülkemizin kıymetini bilelim..Sahip çıkalım savaşın gölgesinde yaşamıyalım yarın bir iş savaşta işgalde ülkemiz Irak'tan beter olacaktır...Canım memleketimizi içte biz dışta düşmanlar yıkmak istiyor...70 yıldır  yıkamıyor demekki Atatürk temellerini sağlam atmıştır.Türkiyemiz bölgenin cenneti cehenneme çevirmiyelim....ayrılıkları gayrılıkları bırakıp birlik içinde vatanımıza sahip çıkalım....

  1. bilgehan aziti 2011-09-06 16:48:58

    saygideger kelbayi serdar hocam allah ziyaretlerinizi kabul etsin haca gitmeyide allah nasip etsin saygilar;

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası