Bundan birkaç ay evvel Iğdır Üniversitesi bir konferans düzenlemişti. “Bağımsızlığının 20. Yılında Azerbaycan Türkiye ilişkileri” anlatılıyordu. Bir Üniversiteli Azerbaycan dan gelen konuşmacıları sıkıştırmak adına   Ermenistan Türkiye maçından sonra gelişen olaylarla ilgili soru sorarak Türk bayrağını neden indirdiniz? diye bir soru sordu.Akademisyenler net cevap veremediler.Bende o gün ortalık karışmasın diye cevap vermedim en iyisi yazayım dedim bugüne kısmetmiş.
             Sen Bursa’da Ermenistan’ın hoşuna gitsin diye Azerbaycan bayrağını çöp kutusuna atarsan ,Azerbaycan da bir bahane ile Türk bayrağını gönderden indirir tamirat işi yapar.Sen ağabeyi olarak kardeşine sahip çıkmazsan kardeşte yanlış yapabilir. Bunun için bayrak olayında Azerbaycan haksız değildi bilakis haklıydı. Atalarımızın bir sözü var :”Ne ekersen onu biçersin”
         Gelelim Türkiye Azerbaycan kardeşliğine, Gerçektende bugün Türkiye’nin tek dostu kardeşi Azerbaycan’ dır başkası değildir. Diğerleri göstermeliktir.
           Fransa meclisinin “soykırımla “ilgili aldığı karara Azerbaycan tepki göstermiştir. Meclisi milletvekili ve vatandaşları Fransa’ya en yüksek seviyede tepki koymuştur.
           Etrafımıza bakıyoruz Azerbaycan’dan başka tepki koyan var mı yok. Diğer Türk Cumhuriyetleri suskun, Arap ülkeleri suskun…  Nerde din kardeşliği!! ortada yok?!
Filistin nerede ortada yok…Suudi Arabistan nerede ortada yok…
             Hani din kardeşiydik.!! Hepsi Yalan …
            Azerbaycan dışında dost bildiklerimiz din  kardeşiyiz ırk kardeşiyiz dediklerimiz tek kelime Fransa’ya tepki vermediler.Buda gösteriyor ki  her şey yalan Azerbaycan kardeşliği gerçek… Bu kardeşliği en iyi şekilde koruyalım geleceğe taşıyalım ufak tefek konuşmaları görmezden gelip birlik olalım beraber olalım ..Yaşasın Türkiye Azerbaycan  kardeşliği..

  1. ÇAĞATAY VAROL 2012-01-08 09:34:53

    ÜSTÜNDE KARA BULUTLAR DOLAŞAN, İNTİKAM VE KİN YÜZÜNDEN SOSYAL BARIŞI BOZULAN TÜRKİYE ÖNCE KENDİSİNİ KURTARSIN.<br />AZERBAYCAN'I DA KENDİSİ GİBİ YAPMASIN YETER.<br />TİCARET VE SİYASET SÖMÜRÜSÜ YAPMASIN YETER.<br />DÜNYA DEVLETLERİ, MÜSLÜMAN'I MÜSLÜMAN İLE VURMAKTADIR. İŞİMİZ ARAPLARA KALDIYSA BİTTİK DEMEKTİR.<br />BİZE BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK RUHU VEREN ATATÜRK İLKELERİ YETER.<br />BİZE İNSANCA, BARIŞÇIL VE KARDEŞCE İNANMA DUYGUSU SAĞLAYAN LAİKLİK YETER.<br />Kendi halkını ve de ülkesini bunalıma sürükleyen anlayışların Azerbaycan'a kucak açmaları mümkün değildir.<br />Serdar Bey, Türkiye Çok zor bir döneme girdi. Her mekanda adeta yangın var; sosyal yangın, ekonomik yangın, idari yangın var... Korkaklar ve ürkekler görmezlikten gelse de gerçek budur. Yazıp söylemese de gerçek budur.<br />Gerçek vatansever ve de milliyetçiler korkmamalı.<br />Milleti ve vatanı için yaşamalıdır.<br />Keşek güzel şeyler olsaydı da deseydik. Azerbaycan'a ağabeyilik taslasaydık. Hiç övünecek şeyimiz kaldı mı?<br />Tüm Iğdırlılara selamlar...<br />SESİMİZE TERCÜMAN OLAN YEŞİL IĞDIR'A DA... <br />ANKARA'DA YAŞAYAN IĞDIRLILAR ADINA;<br />ÇAĞATAY VAROL

  2. ahmet önder 2012-02-22 12:29:56

    Benim hakkiki dost ve ikinci vatanım olarak Azerbaycanı bilirim. Bir gün öz vatanımdan atılsam gidebileceğim ve vatanım diyebileceğim tek yer Azerbaycandır. Onların bizden ne farkları varki kardeş gibiler. Ben azerilerle rahat anlaşabiliyorum, iftarı onlarla beraber yapabiliyorum. Onları rahatlıkla evimde misafir edebiliyorum. Daha ne olsun. Akrabalarımız gibi Şahsuvar kardeşime selamlar olsun umarım ÖMÜ den mezun olmuştur.hepsine selamlar olsun..

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası