Serdar ÜNSAL Valilik Yolunun Tadı Kalmadı
Tarih : 2012-05-31
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALGüzel Iğdır'ımızda halkın gidip dolaşabileceği, akşamlar rahat bir nefes alabileceği tek yer olan Valilik yolu diğer adıyla sevgi yolunun artık tadı kalmadı.
Son iki sene içinde yapılan çok katlı apartmanlar ve adım başı açılan kahve ve kafeteryalar yolun eski özelliğini kaybettirdi.
Bu sene ise yolun trafiğe kapatılmaması, kaldırımların işgal edilmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor. Başka mahallelerden Valilik yolunu gezmeye, dolaşmaya gelenler araç trafiğinden ve kaldırımların işgal edilmesi nedeniyle yürüyemiyorlar.
Vatandaşlar bu kargaşaya son verilmesini istiyor. “Ya yolu trafiğe kapatın eskisi gibi rahat dolaşalım veya işgal edilen yayalar için olan kaldırımları işgalden kurtarın” diyorlar
Bu konuyla ilgili olarak yetkililerin tedbir alacağına inanıyorum.
Yazın sıcağında evde oturmaktan bunalan vatandaş rahat bir nefes almak için valilik yolunda dolaşma hakkının elinden alınmamasını istiyor.
Belediyenin de artık tadı kalmayan valilik yolu yerine başka mahalleleri alternatif olarak düzenlemesini istiyoruz Konulacak olan birkaç bank vatandaşı oralara sevk edecektir.
Yazımı, yıllar önce doğallığı bozulmayan Sevgi yoluyla ilgili olarak yazdığım yazıyla baş başa bırakıyorum.
İZMİR DE  KORDON BOYU  
IĞDIR DA SEVGİ YOLU
Doğu Anadolu bölgesinde yaşayan  vatandaşlar büyük şehirlerdeki gibi eğlence yerlerine,  gezip dolaşacak yerlere pek sahip değiller, yıllarca terör yüzünden sıkıntı çekmiş hava karardığında evine kapanmış Iğdırlılarda terörün bitmesiyle birlikte  hayata yeniden merhaba demiş gibi 8 yıl önce açılan valilik yolunu her akşam doldurarak gezmekte, kendilerini sanki İzmir'in kordon boyunda hissetmekteler.
Valilik yoluna Tansu Çiller caddesine "SEVGİ YOLU" adını takan Iğdırlılar 1.5 km uzunluğundaki  sevgi  yolunu her akşam doldurmakta açılan dondurma, çay bahçelerinde oturmakta, dinlenmekte, sohbet etmekte, canlı müzik dinlemekte, sağlıklı yürüyüş yapmaktalar.
Sevgi yoluna  bu yıl ilgi daha büyük Valiliğin talimatıyla  akşam sat 19.30 dan 23.30 kadar  araç trafiğine kapatılan sevgi yolu ışıklandırılarak güzel bir görünüm kazandırıldı.

  1. göç bilen 2012-06-07 15:14:58

    vatandaşlar büyük şehirlerdeki gibi eğlence yerlerine, gezip dolaşacak yerlere pek sahip değiller, yıllarca terör yüzünden sıkıntı çekmiş hava karardığında evine kapanmış Iğdırlılarda terörün bitmesiyle birlikte hayata yeniden merhaba demiş gibi 8 yıl önce açılan valilik yolunu her akşam doldurarak gezmekte, kendilerini sanki İzmir'in kordon boyunda hissetmekteler <br /><br />cefeler eglence merkezlerı oturulacak yerler olmadıktan sonra yolu gezmenınde bı anlamı yok orayı caz bedici hale getıren ınsanların toplu olarak aksamları takıla bıleceklerı eslerıyle cocuklarıyla otura bılecek yerlerın olmasıdır.cafelerin kapatılması degildir bence evet bencede trafıge kapatılmalı yol ama mekanlar kapatılarak degıl..

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası