Serdar ÜNSAL Siyasetçiler ve Sözünde Durmak....
Tarih : 2012-07-03
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALMesleğim gereği siyasetçilerle bürokratlarla sık sık beraber olurum.
Tanıştığım insanları tandıksa vücut dillerini inceler samimi olup olmadıklarına bakarım. Kimi samimi ve içtendir kimiyse yapmacıktır.
Bazı siyasetçiler vardır verdikleri sözlerde durular kimisi vardır verdikleri sözleri sen yanından ayrıldığında unuturlar.
Haber yaparsın yazılar yazarsın teşekkür beklerken yazdıklarının karşılığında ilk fırsatta seni harcarlar.Bir eski siyasetçimizi bir mevcut dernek başkanını Azerbaycan basınına kadar haber yaptık meşhur ettim.Sonuç hayal kırıklığı…Elimizdeki muhabirliği bile aldırdılar….!!!Bu da o insanların vefa analyışı…!!!???
Geçenlerde Cumhurbaşkanı Iğdır’a gelince eski siyasetçi Milletvekilleri de gelmişti. Kendilerine hoş geldin deyip sohbet etmeye başlayınca Şamil Ayrım bey, kızımın tayin meselesini sordu. İstifa ettiğini söyledim. Bir eski Milletvekili de konu nedir diye sorunca anlattık. Dedi filancıya söyleyelim yardımcı olsun işe alabilirse alsın. Bende iyi olur dedim. Telefonunu verdi.3 gün boyunca telefonu aradım cevap vermedi bazen meşgul bazen de kapalıydı.Sonra vaz geçip Bey oğlu Şamil beyi arayarak kendisine teşekkür ettim konuyu anlattım.Ve gerçektende bir bey oğlu olduğunu halkın bunun için kendisini sevdiğini söyledim.Bu konuşmam karşısında yine asilliğini bırakmayarak,”Serdar yanlış değerlendirme belki görmemiştir veya toplantıda olduğundan sana dönememiştir.Döner ”dedi.
Ama aradan bir ay geçti hala dönecek arayacak.Demem o ki,İnsan kim olursa olsun bir konuda söz verdimi duracak olumlu olumsuz…Arayacak arkadaş senin işin olmuyor diyecek..Ama nerde…
Tabi diyemeyenler ,asil düşünceye sahip olamayanlar tarihin derinliklerinde kayıp olup gidiyorlar…!!!
Geriye dönüp baktığımızda eski milletvekillerinden,şu anda milletvekili olmadıkları halde en çok sayın Yücel Artantaş, Şamil Ayrım aranıyorsa  hala halkın gönlündeyseler .Vatandaş Ankara’ya gittiğinde iş için veya görmek hal hatır sormak için kapılarını çalıyorsa bu onların gerçek siyasetçi olduklarını gösteriyor. 
Tabi kolay değil siyasetçi olmak…Uzun vadeli siyaset yapmak…
Sözün özü;Milli Piyangodan çıkıp milletvekili olanlarla,bu işe ömürlerini vererek alın teri akıtarak milletvekili olanlar arasında çok fark var….Çokkkkkkkkkkkk….!!!

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası