Serdar ÜNSAL Ermeniler ve Sodes Projesi
Tarih : 2013-07-22
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL        Bildiğiniz gibi yıllardır Türk düşmanlığı yapan Ermeniler “Sözde Soykırım yalanlarının” 100. Yılına hazırlanıyor. Bununla ilgili Ermeni Diasporası gerek Ermenistan’da gerekse Bütün dünyada çalışmalar yapıyor etkinlikler düzenliyor. Özellikle Avrupa’da daha çok ülkenin  “Sözde Soykırım yalanlarını” tanıması Türkiye’yi zor duruma düşürmesi için çabalayıp duruyorlar. Hedefleri 100. Yılda yani 2015 yılında en az 50 ülkenin tanımasıdır.
     Ermenistan da okullarda, evlerde, her yerde yeni yetişen gençlere Türk düşmanlığı  aşılanıyor. Küçük çocuklar, okula gidenler  gurup gurup sözde soykırım anıtına götürülüp gezdiriliyor. Onların beyni yalanlarla dolduruluyor. Ağrı Dağı gösterilerek” O dağ bizim o dağı ve çevresini Ermenistan topraklarına katmanız gerekiyor.” deniliyor.
     Ermenistan devlet başkanı   Sarkisyan'ın gençlere yönelik yaptığı "Biz,  Karabağ bölgesini düşmanın elinden kurtardık. Ağrı Dağı bölgesinin alınmasını ise size bıraktık” sözleri hala güncelliğini koruyor.Ve Türk’e düşman bir Ermeni nesli yetişiyor…
     Peki biz ne yapıyoruz. Hiç, Barıştan bahsediyoruz…!! Yeni yetişen gençlerimize Türklüğü, vatanseverliği anlatmıyoruz.Ermenilerin yaptığı katliamları  dile getirmiyoruz. Daha dün Hocalı da yapılan “Asrın vahşeti, Soykımını “ yeni yetişen gençlerimize anlatmıyoruz anlatamıyoruz.Sonrada Türk kanı taşıyanlar sokaklara  çıkıp ”Hepimiz Ermeniyiz, hepimiz Hırant’ız” diye bağırıyorlar…!!.
     Çünkü bu konuda milli bir politikamız yok,bu konuda milli düşünmüyoruz.İşte bunları  bildiğim için Türkiye Azerbaycan Derneği Iğdır şubesi olarak bir proje hazırlayıp” “Bilgimiz ile geçmişi, umutlarımız ile geleceği yaşalım” adıyla sunduk. 2015 yılı, Ermenilerin soykırım uygulandığını iddia ettikleri iftiranın 100. yılıdır. Oysa İlimizde yerli ve yabancı uzmanların yaptıkları  araştırmalarda elde edilen bilgi, belge ve dönemin tanıkları  ile yapılmış mülakatlardan anlaşılanlara göre, Türk soykırımının inkar edilmesinin tarihi gerçekleri hiçe saymak olduğu ne kadar gerçekse, soykırıma uğrayan tarafın Ermeniler değil korumasız Türkler olduğu o kadar da gerçektir. Ülkemizi ve Milletimizi uluslar arası  alanda zorda durumda bırakmak için Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren Ermeni lobisinin tahriki ile sabote edilmesi günümüz şartları  ile mümkündür. Tarihin her sayfasıyla yüzleşmeye hazır olan milletimizin bilinç ve bilgi eksiği yüzünden haksızlığa uğraması  ve gelecek nesillerimizin “soykırımcı bir milletin mensupları” yaftası ile yaşamalarını engellemesi olacaktır.
               Proje ekibindeki uzmanlarımız, hedef guruplarımıza yönelik seminer ve konferansları proje boyunca vereceklerdir. Iğdır da yaşayan 800 gencimize verilecek olan bu seminer ve konferanslar sırasında anlatılanların pekişmesi için düzenlenecek geziler ile yaşananların yerlerinde görülmesi sağlanacaktır. Aynı zamanda, özellikle il merkezinde bulunan orta öğretim seviyesindeki okulların kütüphanesine konu ile ilgili kitaplar bağışlanacaktır. Bu sayede doğru bilgilere sahip halkımız, Ermenilerin iddia, iftira ve tahriklerine karşı sağduyulu davranma konusunda bilinçlenecektir dedik.
     Aslında daha genişte ben kısalttım. Maalesef projemiz kabul bile görmedi, başka projeler kabul edildi. Bu proje kadar milli bir proje var mıydı bilmiyorum? Kabul edilen projeler içinde Milli davamıza, ülkümüze hizmet eden var mı  yok.
     Aslında  sayın valimiz Ahmet Pek, tarafsız vicdan sahibi bir müfettiş görevlendirecek ,şimdiye kadar kazanan Sodes  projelerini  inceletecek hangi gurup ,tarikat, cemaat,kurum,sivil toplum örgütüne projeler verilmiştir. Bu projelerin ne gibi getirisi olmuştur. Taraf tutulmuş mudur ? İnceletecektir.
     Yazımı değerli gazeteci ağabeyimiz Aydın Deniz’in sözü ile  bitireyim ”  Gazetecilikle ilgili proje hazırlayıp götürüp verdim. Kazanmadı, sıradan projeler kazandı. İlgili vali yardımcısına her türlü proje kazandı ben “ŞİŞEBENDİ” tarikatından olduğum  için projemi kabul etmediniz. Başka tarikattan olsaydım kazanırdım” diye sitem ettim.
     Projemiz geçse de geçmese de yardım görsek te ,görmesek te  YİNEDE BU VATAN, BAYRAK, TÜRK MİLLETİ İÇİN ERMENİ YALANLARIYLA MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ..ÇÜNKÜ BU DAVA BİZİM KARŞILIKSIZ SEVDİĞİMİZ  SEVDAMIZDIR. ÜLKÜMÜZDÜR.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası