Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz'ın Başlattığı Tartışma

                Hem yanlış anlaşılmalara, hem de niye böyle oldu sorusuna  yanıt bulasınız diye yazıyorum.

                Ben bir gazeteciyim. Aynı zaman da ömrümde ilk defa siyasete adım atmış ve MHP'den İl Genel Meclis üyesi seçilmişim.

                30 Mart 2014 günü seçilip mazbatamızı aldıktan sonra meclis çalışmalarımıza başladık. İlk olarak meclis başkanlığı seçimi yaptık. Ben ve Abdulkadir Özsular aday olduk. Özsular 7, ben 4 oy aldım. Meclisimizin divanı oluştu ve çalışmalara başladık.

                2 yıl boyunca İl Genel Meclisinde alınan kararlar, yatırımların dağılımı, hiçbir siyasi tartışma ve çatışma olmadan ortak kararla alındı. HDP gurubu çoğunlukta olmasına rağmen, istediği kararı istediği şekilde alabilecek oy çokluğuna sahip olmasına rağmen, bizler uyum içinde ortak kararlarla köylerimizin sorunlarını çözüme kavuşturacak kararlar aldık...

                Zaman zaman Ak Parti il başkanı Ahmet Tutulmaz ile karşılaştığımızda şöyle derdi: "Bu nasıl meclis  hiç kavganız gürültünüz yok, biz hep kavga ederdik, PKK'lıları dize getirirdim" derdi.

                Bende: "Biz oraya kavgaya gitmedik, hizmete gittik, medeni insanlar gibi adil bir yatırım dağılımı  yaptık,  niye kavga edelim ki... Hem meclis katına çıktığımız andan itibaren  11 meclis üyesinin de siyasi kimliği dışarıda kalıyor, mecliste tamamen yatırım ve hizmete odaklı konular üzerinde tartışıyoruz." derdim.

                Bu diyalog birkaç kez oldu ve hepsinde aynı cevabı verdim.

                Geçenlerde değerli bir arkadaşımın dükkanının önünden geçerken, dükkanın iç kısmında  oturan Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz: "Cabbar bey gel çay içelim" dedi.

                Bende kırmayıp dükkana girdim.

                Selam verdim ve hemen akabinde hal hatır sormadan, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz başladı  sıralamaya: "(İl Genel Meclis Üyeliğimize hitaben) sizi nasılda fes ettirdim. Gördünüz mü Ak Parti'nin gücünü. Ben beş yıl İl Genel Meclis üyeliği yaptım, PKK'lıları dize getirdim. Her toplantıda kavga ederdik... Sizler gibi gidip PKK ile uzlaşı içinde olmadım. Ama buna rağmen biz meclisi 5 yıl devam ettirdik, siz ortak kararlar almanıza rağmen meclisi 2 yılda fesh ettirdiniz. Onların mecliste PKK propagandası yapmasına göz yumdunuz. PKK'lılar mecliste istediğini yaptı" dedi.

                Bende hiç müdahale etmeden dinledim ve sözü bittikten sonra cevabını verdim ve şöyle dedim:  "Ahmet bey bizim mecliste hiçbir gün siyasi bir tek kelime konuşulmadı. PKK propagandası yapılmadı. Bu bir iftiradır. Kaldı ki bizim mecliste PKK'lı yoktu, HDP'li meclis üyeleri vardı. Bizler siyasi tartışma yapmadık ama, yapacağımız yatırımların tartışmasını fazlasıyla yaptık. Siz meclis üyesi olduğunuz dönemde PKK'lı meclis üyeleri ile kavga ettiğinizi iddia ediyorsunuz ama, şu anda Ak Parti İl Başkanı  olarak PKK'lı ve FETÖ'cüleri hiç dışlamıyorsunuz.  Asıl PKK'lı, FETÖ'cü sissiniz. Köyünüzden Ak Partiye bir oy bile çıkmadı. Bizler uyum içerisindeydik ama, duruşumuz dikti.  Zira öyle olmasaydık bu gün meclis devam ediyor olacaktı. Size daimi encümenlik verelim Meclis başkanlığına aday olmayın teklifi getirdiler, kabul etmedik ve aday olduk, siz olsaydınız daimi encümenliğe evet der haliyle meclisi devam ettirirdiniz."  dedim.

                Tutulmaz: "Kayıtlara bakabilirsiniz AK Partiye 45 oy çıktı" dedi. Bende bu 45 oy Nurettin Aras'a verilen oylardır.  Ferdi Turan aday olduğunda niye oy vermediniz. Ferdi vatan hainimiydi ona oy vermediniz dedim. Tutulmaz: "Evet o vatan hainiydi" dedi.

                Tutulmaz Başladı lafı değiştirmeye "benimle ilgili gazetenizde hiç haber çıkmıyor."

                Bende arşivleri getirip bunu ispat edersem ne diyeceksiniz?

                Tutulmaz:  "Arada sıra çıkıyor, ama az çıkıyor."

                Ben'de yok çok çıkıyor ama görmek istemiyorsunuz. Bundan sonra göreceğiniz haberler yapalım görün dedim.

                Tutulmaz'da:  "Elinizden geleni ardınıza  koymayın, istediğinizi yazabilirsiniz" dedi.

                Ben, bakın Ahmet bey karşınızdaki kişileri küçümseyerek bir yere varamazsınız. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz. İnsanlarla alay ederek, küçümseyerek, dışlayarak mı siyaset yapıyorsunuz. Ben erken evlenseydim senin kadar oğlum olurdu. Haddini bil, insanlara iftira ederek, alay ederek siyaset yapılmaz. dedim.

                Ve bulunduğum yerden kalkıp dışarı çıktım.

                BUNU NİYE YAZDIM?

                Bunu şunun için yazdım, Ahmet Tutulmaz'la aramızda geçen bu hadise de Ak Parti Milletvekili Nurettin Aras ile Ahmet Tutulmaz'ın kavgasıyla alakalı bir hadise yoktur.  Siyasi değildir. Irksal değildir.   Zira tartışmayı başlatan ve hakaret ederek konuşan ben değilim, "Ak Parti kimliğini kendisine bir kalkan olarak kullanan ve karşısında ki kişileri  Ak Parti kimliği ile ezmeye çalışan  Ahmet Tutulmaz'dır."

                Bu güne kadar ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu düşüncesi ile bazı şeyleri görmezden geliyorduk, bazı hadiseleri es geçiyorduk. Ama görüldü ki, "çobansız köyde değneksiz gezenler," milleti koyun sürüsü zannettiler.  FETÖ'cülerle, PKK'lılarla uğraşması gereken Ak Parti İl Başkanı,  ne hikmetse hem bir gazeteci ve hem de MHP İl Genel Meclis üyesi ile tartışmayı, alay etmeye kalkışmayı bir marifet biliyor.

                Belki de haklı, hem 15 Temmuz ve hem de öncesinde milli meselelerde Ak Parti hükümetine destek veren MHP'nin, maraba olduğunu düşünüyordur sanırım Ahmet Tutulmaz. Bunun içinde FETÖ ve PKK karşıtı olmadığı kadar, MHP karşıtı bir tutum ve davranış sergiliyordur.  

                Dediğim gibi bu da bizim MHP genel merkezinin zaafiyeti olsa gerek, yoksa Ahmet Tutulmaz'ın böyle bir tutum içerisinde olması onun boyunu aşardı.

                Kaldı ki bu güne kadar Iğdır'da atadığı bir tek Azerbaycan Türki bürokrat göstersin tebrik edeceğim. Milletvekili Nurettin Aras seçilmeden önce var olanların üzerinde kurduğu baskıları, bunlar MHP'ye oy verdiler deyip dışlaması herkes tarafından binmektedir.

                Aynı bağlamda bu HDP'ye oy vermiş dediği hiç duyulmamıştır. Bilakis HDP'ye oy verenlerin işleri sorunsuz da giderilmiştir.

                ETLE TIRNAK ARASINA GİRİLMEZ

                Aklıma gelmişken söyleyeyim, Milletvekili Nurettin Aras ile İl Başkanı Ahmet Tutulmaz kavgalılar, küsler. Aynı zaman'da Nurettin Aras ile kardeşi Hasan Aras'ında araları soğuk... Bunu fırsata dönüştürüp etle tırnak arasına giren ve Hasan Aras'ı makamında ziyaret edip sosyal medyada paylaştıran  Ahmet Tutulmaz'ın samimi olmadığına işaret değil midir?  Siz Hasan Aras'ı daha önce niye gidip ziyaret etmiyordunuz da, şimdi Hasan Aras sevicisi oldunuz. Bunlar köylü kurnazlığı ve ahlaki olmayan davranışlardır.

                Allah aşkına bu güne kadar Iğdır'da bunca hadise oldu. Özellikle FETÖCÜLER bu şehirde Azerbaycan Türkü Şia'ları rapor ve benzeri onlarca hadiseyle yok etmeye çalıştıklarında siz neredeydiniz? Niye bir gün çıkıp bu haksızlıktır, bunu kabul etmiyoruz. Bu zulümdür tarzında bir açıklama yapmadınız. Her gün eski Vali Ahmet Pek ile beraberdiniz, Vali yolunda volta atıp millete göz dağı veriyordunuz. O gün bu hadiseler cereyan ederken Vali Ahmet Pek ve eski Emniyet Müdürü İbrahim Karadağ'a bu doğru değil, böyle yapmayın mı diyordunuz, yoksa daha çok teşvik edip daha fazla Azerilerin üzerine gitmesini mi istiyordunuz?

                Ahmet bey biz 40 bacıyız, 40'ımızda birbirimizi tanırız. Sizin Ak Parti gücünü arkanıza alarak bu toplum üzerinde baskı kurmaya çalıştığınızı bilmeyen yoktur. Ama ne hikmetse bu güne kadar bu yazılanlar Ak Parti genel merkezi tarafından dikkate alınmamış, ya da ulaşması engellenmiştir.

                Ama Allah büyük, Allah'ın hesabı elbet bir gün tecelli edecektir.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.