Azerbaycan Diaspora Bakanlığını şiddetle kınıyorum

                Hiçbir platformda toz kondurmadığımız, her yerde ve her zaman savunup desteklediğimiz Azerbaycan, üzülerek ifade etmeliyim ki, bizim göstermiş olduğumuz duyarlılığın karşılığını veremeyecek kadar duyarsız ve ilgisizdir.

                Geçtiğiz hafta sonu Türkiye Azerbaycan Dernekleri ismiyle kurulu olan ve yıllardır başkanlığını Bilal Dündar isimli bir şahsın yaptığı federasyon olağan  kongre yapmış ve Bilal Dündar tekrar başkan seçilmiştir. Kendisini  tanımıyorum, hiçbir faaliyetine rastlamadım. Toplum üzerinde hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Iğdır'da kendisini belki bir iki kişi ancak tanır.  Ve gösterdiği üstün başarısından ötürü de(!) fahri konsolosluk unvanı verilmiş...

                KÖRLER SAĞIRLAR BİR BİRİNİ AĞIRLAR

                Bu millet nasıl olsa aptal, sizde çok akıllı olduğunuz için bu milleti maraba olarak kullanacağınızı mı düşünüyorsunuz? Şu ana kadar siz ve size bağlı olan dernekler hangi faaliyeti gösterdi? Türkiye'de ki Azerbaycan Türkleri'nin içinde bulunduğu sıkıntı ve sorunlarının hangisinde bir açıklama, toplumsal dayanışma ve bir duruş ortaya koydunuz da, şimdi kendi kendinize gelin güvey oluyorsunuz.

                Azerbaycan Diasporasının sizi tanımasının altındaki kirli ilişkilerin neler olduğunu bilmediğimizi mi zannediyorsunuz. Azerbaycan Diasporası hesabından  resmi yolla,  gönderilen yüklü miktarda ki harcırahların bir kısmının tekrardan Diaspora yetkililerine gayrı resmi gönderdiğinizi bilmeyen mi var. Bu kirli ilişkilerle birbirinizi ağırlayıp faaliyet yaptığınızı mı zannediyorsunuz. Kendinizi kandırın ama halkın aklıyla alay etmeyin.

                Azerbaycan'ı bir dava olarak gören ve ülkemizde, yurt dışında kurdukları derneklerle, öz kaynakları ile faaliyet yürüten, yada yürüttüğünü düşünen derneklerimizi ve onların yöneticilerini tenzih ederim. Ama, bu günden itibaren Azerbaycan'ın  sözde Diasporasını tanımadığımı, onların tanıdığı dernekleri de tanımadığımı ilan ediyorum.

                Azerbaycan  Diasporası sadece kendi kafadarları ile ve hatta Azerbaycan Türk'ünü temsil etmeyen kişilerle işbirliği kurup, sadece Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'e gösteriş olsun diye çalışıyoruz imajı vermesi kabul edilir gibi değildir. Bu sebepten ötürü Türkiye'de ki Azerbaycan Türklerinin merkezi olan Iğdır'dan, 48 yıllık ömrümü ve 62 yıllık Yeşil Iğdır Gazetesi kuruluşunun faaliyetini sözde temsil edecek bir makamı tanımadığını, o federasyonu tanıyanları, fahri konsolosluk unvanı verilmesini reddettiğimi kamuoyuna duyurur, Azerbaycan diaspora bakanlığını  şiddetle kınadığımı belirtmek istiyorum.

                Dünya üzerinde Ermeni Diasporasının ortaya koyduğu ciddiyet ve etkin faaliyetlerin  çeyreği dahi etmeyen Azerbaycan Diasporası gözden geçirilmeli, Diaspora bakanı mutlaka ve mutla değiştirilmelidir.

                Bu güne kadar, Azerbaycan ile Ermenistan davalarında ortaya koyduğumuz duruş, Ermenistan kapısının açılmaması için gösterdiğimiz direnç ve bizim bu bakışımızı şiddetle eleştiren, kınayan ve hatta tehdit edenlerin Azerbaycan da itibar görmesi, baş üstünde tutulması artık hazmedilir gibi değildir.  

                Azerbaycan canımızdır. "İki Devlet Bir Milletiz" "Acımız Bir, Sevincimiz Birdir." Ama, yanlış yapanların yanlışlarını dile getirmekte görevimizdir.  

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.