Ekrem BAYDAR TEŞEKKÜRLER SAYIN BAŞKAN
Tarih : 2016-12-07
Tüm Yazılar

Ekrem BAYDAR        Belediyeler yüklendikleri görev ve sorumluluklar nedeniyle bulundukları ilin, ilçenin, beldenin, mücavir alanı içerisinde var olmak zorundadırlar. Sayın Murat Yikit’te bu görev ve sorumluluk bilinci içinde çalışmalarına devam etmektedir. Iğdır, Iğdır olalı, hiçbir belediye döneminde bu derece hummalı bir çalışma içerisinde olmamıştır. Hızla büyüyen Iğdır’ımıza yol, kaldırım, asfalt, parke ve yaşam alanları açarak yıllardır ırkçı yönetimlerin biriktirdiği sorunlara çare arıyor, aramaya devam etmektedir. Görüldüğü kadarıyla klasik ve ırkçı belediyecilik anlayışından uzak, koltuğuna mahkûm olmayan, aksine, koltuğunu kendisine mahkûm eden bir belediyecilik anlayışı ile tüm Iğdırlıların takdirini kazanmaktadır. Belediye olarak bu güne kadar yaptıkları her iş ve çalışmalar, diğer kurumlara göre Iğdırlıların denetimi altında ve gözleri önünde olduğu için de tüm çalışmaları övgü ile karşılanmaktadır.

         Belediyecilik gönüllü hizmet işidir. Bu da başkanın halktan biri olduğunu, yaptığı iş ve işlemlerle ispatlamaktadır. Geçmişten gelen, yıllardır sağlıksız bir büyüme, çarpık yapılaşma,  alt ve üst yapı çalışmaları, geçmişin tüm aksaklıkları, olumsuzlukları günümüze taşındığı için belediye bu konuda hayli zorlanmaktadır. Bu nedenledir ki değişen yerel yönetimlere ayak uydurmamız bir hayli zor ve zaman alacaktır. Coğrafi konumu nedeniyle çok hızlı değişen ve gelişen Iğdır’ın imajının değişmesi beraberinde belediye başkanlarının da imajını değiştirmektedir. Her an hesap verebilen, şeffaf ve demokratik bir çalışma azmi ile yürütülen çalışmalar halkı memnun etmektedir. Sunulan belediye hizmetlerini ölçen ve değerlendiren Iğdır halkı son derece memnun görünmektedir ve belediyenin, belediye başkanının şahsında, emin ellerde olduğuna inanmaktadır.

         Iğdır artık geçmişte olduğu gibi göç veren değil, göç alan bir ildir. Bu nedenle hızla gelişen nüfus yoğunluğu, sosyal ve kültürel yapı, belediyenin sorumluluk duygusunu daha çok artırmaktadır. Belediyenin menfaatleri aynı zamanda halkın menfaatleridir. Bu menfaatleri korumak, geliştirmek ve halka şeffaf bir şekilde sunmak ta belediyelerin görevidir. Bu görev bilinci içerisinde, halkla belediye arasında kurulan köprünün temelleri her gün biraz daha güçleniyor görünmektedir. Bu köprü ve güven bağı, personelin ve çalışanların uyum, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yürütülen görev, belediyeye ayrıca artı puanlar kazandırmaktadır. Yok, mu aksaklıkları, elbette vardır. Hem de yığınla vardır. Takdir edilmelidir ki, geçmişte görmezlikten gelinen, sağlıksız ve çarpık büyüme yanlışlıkları ve birtakım olumsuzlukları da beraberinde günümüze taşımıştır. Değişen dünyamızın değişen yerel yönetimlerine ayak uydurabilmemiz için, el ele, gönül birliği içinde, art niyetsiz, Kürt, Türk, Azeri demeden Iğdır’ımızı layık olduğu seviyeye taşımalıyız. Şimdilik sunulan belediye

  hizmetlerini ölçen Iğdır halkı, memnuniyetini ve Murat Yikit’i seçmekle isabetli bir karar verdiklerini her defasında ifade etmektedir. Umarım bu imaj, başkanın görev sorumluluğunun sonuna kadar devam eder.

         Halk, genel temizlik, şehir içi trafik yoğunluğu, kaldırımların işgali, esnafın ve vatandaşların biraz duyarsız davranışlarından şikâyetçi olsa bile bu gidişle o sorunların da üstesinden gelineceğine inanmaktadır.

 Ha, ben bu kanıya nereden vardım hemen açıklayayım. Vallahi bütün bunlar benim övgülerim ya da yağcılığım değil. Konuştuğum esnafın, vatandaşların, merkezi yerde ve kenar mahallelerde oturanların genel görüşleridir. Biraz daha açık söyleyeyim, genelde Azeri vatandaşlarımızın görüşleridir. Yarın belediyenin çalışmaları ve genel imajı konusunda bir anket yapılsın, bu dediklerimin benden kaynaklanan bir övgü ya da yağcılık olmadığı görülecektir.

       Konuştuğum esnaf ve vatandaşların yalın, net ve bazen de esprili yaklaşımlarını düşüncelerini daha sonra olduğu gibi sizlerle paylaşacağım.

 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.