Cabbar ŞIKTAŞ TERÖR
Tarih : 2017-01-03
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞTERÖR

        2016'da terörden bezmiştik ve 2017'ye umutla bakmak istiyorduk. Bütün temennilerimiz savaşsız, ölümsüz, acısız bir yıl olmasıydı. Sosyal paylaşım sitelerinde, SMS'lerde hep bunu diledik. İyi düşünelim, 2017 yılında iyi olsun istedik, ama olmadı.

        2017'nin daha ilk saatlerinde vurdu terör.

        Öyle bir vurdu ki bütün hayallerimiz yıkıldı. Hevesimiz daha yıla başlamadan bitti. Beklentilerimiz bir hayal kırıklığı olup, kurşun gibi bedenimize saplandı. Üzüldük, kahretsin dedik, lanet okuduk ve eleştirdik...

        2017 yılının ilk terör saldırısı, İstanbul Ortaköy'de bulunan ünlü bir eğlence merkezi, Reina'da gerçekleşti. 39 kişi makineli tüfekle taranarak katledildi.

        Bu feci olayın ardından ülkesini ve insanını seven herkes üzüldü, bu terör eylemini gerçekleştiren alçaklara ve bütün teröristlere lanet okudu.

        Ancak bu duruma sevinen, bu durumu onaylayan, oh olsun diyenler de vardı. İnsanlıktan nasibini almamış, İslam'a inandığını varsayıp, oysa İslam'a aykırı hareket eden kara cahiller bu ülkeye ihanet içerisindedirler.

        Yılbaşı kutlamasının haram olduğunu, bunu yapanlarla mücadele edeceklerini tv ekranlarında bağıran, pankart asan, sosyal medyada tehdit savuranların bu işte payı olmasa da bu terör eylemini yapanların safında yer aldıkları kesinlikle doğrudur.

        Aylardır tv ekranlarında ağzının dediğini kulağı duymayan yorumcuların ülkede kargaşa çıkarmak için söylemedik lafları kalmadı. Şia-Sünni, Türk-Kürt ayrımcılığını körükleyen, Müslümanlık adına hurafeler üzerinden söyledikleri yalana inanıp halkın da bu yalanlar etrafında toplanmasını isteyenler, toplumu kutuplaştırıp, ötekileştirenlerin ülkemiz için hazırlamak istediği son işte tam da buydu.

        Devletin resmi TRT 1 kanalında çıkıp konuşan, sözde profesör olan, sapık ruhlu kişilerin konuşmalarının neticesidir bu.Yıllarca beyaz yüzlü, mütevazi, temiz giyimli, anlı secdeye giden FETÖ'cüler bu ülkeyi ne hale soktular herkese malum. İnancını tertemiz kalbiyle yaşayan, Allah'ın emretmediğini insanlara dayatmayan, ölüm fermanı vermeyen mütedeyyin kişileri tenzih ederim. Ama bu IŞİD, El Kaide, El Nusra, FETÖ ve bunlar gibi örgütlere eleman temin eden, terör eylemi yapmalarına zemin hazırlayan ruh hastası sözde Müslüman geçinen bu kişilere dur denilmezse, ülkemiz Reina'da olduğu gibi birçok saldırıya maruz kalacak gibi gözüküyor.

        Yılbaşı gecesi yaşanan bu üzücü olayın ardından, sosyal medyada bu çirkin, ahlaksız saldırıyı destekler paylaşımlar yapan, sosyal medya kullanıcıları ile ilgili ciddi bir çalışma yapılırsa, kimin hangi niyette olduğu görülürde bilinirde. Yok eğer duygularımızı okşuyor deyip kulak ardı edersek, yarınlarda niye böyle oldu deme hakkımız olmaz.

        Ülkenin başbakanı bir açıklama yaparak sosyal medya hesabında terörü öven paylaşım yapanlara işlem yapılacağını açıkladı. Doğru bir açıklama, ama bu paylaşımı yapanlara işlem yapmakta gerekmektedir.

        Şu anda cemaatlerin kime hizmet ettiği, hangi ruh halinde olduğu, liderlerinin neler dediği mercek altına alınmalıdır.

        Kişilerin yaşam hakkına ipotek koymak, tek tip bir formata sokmaya çalışmak, olmayan şeyleri dayatıp din budur demek, İslam'ı olduğundan başka göstermek nerede yazıyor. Allah sizlere namaz kılmayanı, içki içeni öldürün emri mi verdi?

       Amacınız ülkeyi yakıp yıkmaya, birbirine düşürmeye odaklı şer cephesinin talimatı ile bu ülkeyi bölüp parçalamaktır. Bu ülkeyi yaşanmaz kılmaktır. Bu ülkede iç kargaşa çıkarmaya çalışmaktır. Ama emin olunuz ki kendi kazdığınız kuyuya düşecek, rezil olacak, helak olacaksınız.

        Çünkü sizin din anlayışınızla İslam'ın hiçbir alakası yoktur. Sizler masum insanların başını kesen, ciğerini yiyen, diri diri yakan, ırzını, namusunu kirleten selefi, vehabi yezitler, vahşilersiniz.

        Hakkı söylemekten kaçınan, teröristin kendinden olması sebebiyle savunan, olayı başka yerlere çekip algı yaratmaya çalışanların, teröristlerden hiçbir farkları yoktur.

        Aslında o kadar çok eleştirilecek, kınanacak konu var ki, ülkemizin bu hassas döneminde, sıkıntılı sürecinde,  at izini it izine karıştırmayıp susalım daha iyi. Lütfen, devleti yönetenler sizlerden rica ediyorum. Bu terörist guruplara müsamaha gösterenleri ayıklayın. Terörün üzerine halk olarak top yekun gidelim. Kılık kıyafet kanunu devreye girsin, IŞİD, Taliban, Nusra formatlı giyim kuşam içinde olanlara izin vermeyelim. Tarikatler mutlaka denetim altında tutulsun. Diyanet bu konularla alakalı sorumluluk alsın. Müdahil olsun. Açıklamalarını sıklaştırsın. Tepkilerini sıklaştırsın. Ve ülkemizde izinsiz, başı boş gezen, soyu sopu  belli olmayan yabancılar sınır dışı edilsin. O zaman ülkemiz terörden arınır vesselam. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.