Cabbar ŞIKTAŞ Dün FETÖCÜLER ne yapmak istiyorlardı?
Tarih : 2017-01-24
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞDün FETÖCÜLER ne yapmak istiyorlardı? 
            1-Öyle bir rapor hazırladılar ki, Türkiye'de yaşayan Azerbaycan Türk'lerinin nerdeyse tamamını vatan haini göstermeye çalıştılar. 
            2-İran ajanı yaftası yapıştırmaya çalıştılar. 
            3-Kürt kökenli bir koruyucuyu, ne için ve kiminle görüştüğü belli olmayan  gizli çekim görüntüsünü  İran'a bilgi sızdıran bir Azerbaycan Türkü gibi tv kanallarında lanse ettiler. Algı yaratmaya çalıştılar.
            4-Gürbulak sınır kapısından turistik amaçlı yasal yollarla İran'a gidip dönen çocukları illegal olarak gözaltına alıp sorguladılar. 13 yaşındaki onlarca çocuğa kanuni hiçbir gerekçe ortaya konulmadan, kanunu hiçe sayarak Doğubayazıt ilçe emniyet amirliğinde sorguladılar. 
            5-İstanbul'da Caferi camileri kundaklandı.
            6-Caferi alimlerini itibarsızlaştırmak için senaryolar kurdular. 
            7-Resmi kurumlarda üst düzey görev vermediler, görevde olanları görevden aldılar. 
            8-Açık aleni ötekileştirip dışladılar. 
            9-TV kanallarında, gazetelerde sürekli, hedef gösterip hakaretler ettiler. 
            10-İnançlarıyla alay ettiler. 

            11- Ve tüm bu vahim olayların üzerine toplu katliam yapacak gibi uydurdukları "selam tevhit" terör örgütü kapsamında ülke genelinde özellikle sivrilen, tanınan, sözü dinlenen, okuyan, yazan, alim, sivil, akademisyen, iş adamından oluşan Azerbaycan Türk'ü Caferilerden yüzlerce kişiyi tutuklayacaklardı ki, Allah hesaplarını alaşağı etti ve şeytani yüzleri 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte ortaya çıktı.

            Daha nice baskı, sindirme ve haksızlıklar yaşatılırken sessiz kalıp, sağduyulu davranan bu insanlar sadece kınadılar ve Allah'a havale ettiler. Yüce Rabbim de beyaz yüzlü şeytanların tüm hesaplarını bozguna uğrattı.  
            Tüm bu zorlukları yaşayan Azerbaycan Türkleri yinede hiçbir terör gurubuna sempatiyle bakmamış, bilakis mücadele anlayışıyla tavrını ortaya koşmuş ve  vatanlarına olan bağlılıklarından zerre kadar taviz vermemişlerdir.
            NETİCE
            Bu halk 15 Temmuz'da iki yiğidini şehit verdi. 

            Cumhurbaşkanının demokrasiye sahip çıkmak için meydanlara inin çağrısına ilk riayet eden, günlerce meydanlarda demokrasi için nöbet tutan, FETÖCÜLERİN zulmünden kurtulduk diye bayram eden,  devletinin, milletinin yanında net duruş sergileyen, mitingler düzenleyen, bayrak yürüyüşleri düzenleyen, bir an olsun devletin aleyhine olabilecek bir oluşum veya söylem içerisinde bulunmayan bir millettir.
            Iğdır'ın öz evlatları, Azerbaycan Türkü ve Caferi yiğitleri Bülent Aydın ve Bülent Yurtseven'i  rahmetle anıyoruz. Bu iki yiğidimizi şehit edenlerin kırıntıları, kripto FETÖCÜLER halen devrede... Halen bizleri hain, terörist göstermeye çalışıyorlar.  ON4 ve KANAL12 TV kanallarını kapatmaları geçmişte yapılan oyunların bir parçasıdır.  ON4 ve Kanal12'nin izleyicileri, Caferiler, Aleviler, Sünnilerin yine geçmişte olduğu gibi sağduyulu tutum sergilemekte, bu olayda mutlaka bir yanlış var demekte, bu yanlışın tez zamanda giderileceğine inanmaktadırlar. 
            Bizler her zaman hoşgörülü olmalıyız. Eğer gizli bir el bizleri yanlış yapmaya zorlasa bile, bizler ülkemizin birlik ve bütünlüğünden taviz vermeden, sadece sitemimizi ortaya koymalıyız. 
            Umuyor ve diliyoruz ki bu gün Iğdır Milletvekili Sayın Nurettin Aras, Başbakan Sayın Binali Yıldırım ile görüşür ve yapılan bu yanlış tez zamanda düzeltilir.

            ŞEHİTLERİN İSİMLERİ YAŞATILACAK

            15 Temmuz FETÖ darbe girişimini engellemek için canlarını ortaya koyan iki Iğdır'lı şehidin isminin yaşatılacağını Iğdır Milletvekili Nurettin Aras açıkladı.  Astsubay Bülent Aydın'ın ismi Iğdır Havalimanına verildi. Bundan sonra "BÜLENT AYDIN HAVALİMANI" olarak telaffuz edileceği belirtildi.

            Ankara Gölbaşında bulunan Özel Hareket Şubesinde görevli Komiser Bülent Yurtseven'in de ismi, Iğdır Üniversitesine verildi. Ve artık bundan sonra "BÜLENT YURTSEVEN ÜNİVERSİTESİ" diye telaffuz edileceği açıklandı.

            Her iki şehidimiz ve 15 temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

            UMARIZ İSMİNE LAYIK MİLLİ BİR REKTÖR ATANIR

            Iğdır Üniversitesi Rektörünün FETÖ/PDY kapsamında tutuklanmasının ardından henüz atama yapılmadı. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan tarafından bir çok ilin rektör ataması imzalandı ama  BÜLENT YURTSEVEN  Üniversitesinin rektör  ataması henüz gerçekleştirilmedi.

            Umuyor ve diliyoruz ki, şehidimiz Bülent Yurtseven'in ismine layık milli bakışa sahip, vatansever, toplumun her kesimini bağrına basabilecek, her kesiminden üniversiteye alımlar yapabilecek, Iğdır'ın öz evlatlarını başka üniversitelere gitmeye zorlamayacak birisi atanır.

            Üniversiteler bulundukları şehirlerin kalkınması için, eğitim seviyesinin yükselmesi için, kültür, sanat eğitimiyle beraber bilimsel çalışmaların yapılması için kurulmuş eğitim merkezleridir. Bu kurumlarda tarikatçılık yapılacak olursa, insanlar kutuplaştırılırsa, ayrıştırılırsa, birilerine haksız kazançlar sağlanırsa, hiçbir vasfı olmayanları akademisyen diye alıp öğrencinin karşısına çıkarılırsa, devletin milyon dolarları keyfi heba edilirse, bunu Allah'ta kabul etmez, kulda kabul etmez.

            Umarız atılacak adımlar sağlam atılır. İş ehline verilir. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.