Cabbar ŞIKTAŞ Allah görünmez kazalardan korusun
Tarih : 2017-02-21
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞAllah görünmez kazalardan korusun

            İnsanız başımıza her türlü kaza, bela gelebilir.

            Dün de şehrimizi yasa boğan, hepimizin yüreğini yakan elim bir trafik kazası oldu. Şehrimizin iki otobüs firması aşırı sis sebebiyle kafa kafaya çarpıştı ve 8 insanımız yaşamını yitirdi, 28 insanımız da çeşitli yerlerinden yaralandı.

            Yaşamını yitirenlerin 3'ü Nahcivan'lıydı. 5'ü Türk vatandaşıydı. 28 yaralının 27'si Nahcivan'lı, 1 Türk vatandaşıydı. Yani kaza geçirenlerin hepsi önce insandı, sonra öz insanımızdı.

            Allah'tan isteyelim ki öncelikle hiç bir kaza bela olmasın. Ancak hayatın bir parçası, mutlaka böyle kazalar olur. Olunca da Allah kimseyi sahipsiz etmesin diyelim.  

            Dün Dilucu 20 kilometre mevkiinde meydana gelen elim trafik kazasında öyle hızlı bir koşturmaca vardı ki, inanın bu candan, içten, yürekten çırpınışları görünce acılarımız hafifledi. Bir can daha kurtarabilir miyiz  diye herkes koşuşturdu.

            Olay mahalli Aralık İlçesinde olması münasebetiyle kaza yerine ilk olarak Aralık Kaymakamı, Jandarması, Polisi, Sağlık ekipleri ve köylüler koşuşturdu. Hafif yaralıların bir kısmına Aralık devlet hastanesi müdahale ederken, ağır yaralılar Iğdır Devlet hastanesine sevk edildi. Olay mahalline anında onlarca ambulans gönderildi. Iğdır Valisi Ahmet Turgut Alpman, Belediye Başkanı Murat Yikit, Jandarma Alay Komutanı Kahraman Dikmen, Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Aralık Kaymakamı Kemal Duru, Sağlık Müdürü Alparslan Erol, AFAD ekipleri, Iğdır Belediyesi İtfaya ekipleri, Sağlık ekipleri eksi 15-20 derecede saatlerce otobüslerde kurtarma çalışması yapmış, sıkışıp kalan ölü ve yaralıları sıkıştıkları yerden çıkarmışlardır.

            Aynı gece akşama doğru Iğdır'a gelen Nahcivan Ali Meclis Başkanı, birinci yardımcısı Azer Zeynelov, İçişleri bakan yardımcısı Sebuhi Nevruzov, Sağlık bakanı  Niyazi  Mevruzov, Azerbaycan  Kars baş konsolosu Nuri Guliyev, Iğdır temsilcisi Behbud Gadalı  yaralıları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Iğdır devlet hastanesi Başhekimi Nevruz  Erez’den hastaların durumu hakkında bilgi alan Meclis Başkan Yardımcısı Zeynelov, "Sayın Ali Meclis Başkanımız Vasıf Talıbov'un hepinize sonsuz teşekkürlerini iletiyordum. Kaza anından itibaren özellikle Sayın Valimizin olayı bire bir yerinde takip etmesi, yaralılarımızla ilgilenmesinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.  Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum." mesajını iletti ve yaralıları tekrar ziyaret ettikten sonra hayatını kaybedenleri Nahcivan'a uğurladıktan sonra beraberindekilerle Nahcivan'a döndü.  

            Dediğim gibi öncelikle Yüce Allah herkesi kazadan, beladan uzat etsin. Olunca da sahipsiz etmesin.

            Dün yaşanan elim kazada, sağlıkçılarımızın, kurtarma ekiplerinin, vatandaşın, kurumların canla, başla mücadelesi olmasa kim bilir belki bir kişi daha yaşamını yitirecekti.

            Dünkü kazada yardımını esirgemeyen, bir hayat daha kurtaralım diye canla, başla koşuşturan tüm görevlilere canı gönülden teşekkür ediyorum. Doktorlarımızın, sağlık görevlilerinin saatlerce aç ve susuz kalarak kazazedelerle ilgilenmeleri, tedavilerini yapmaları, acılarını dindirmeye uğraşmaları takdire şayandı.

            Yaşayan her canlı er yada geç ölümü tadacaktır. Trafik kazasında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. 

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası