Cabbar ŞIKTAŞ Karalama kampanyası
Tarih : 2017-06-01
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ            Tipi hoşuna gitmez karalar.
            Kıskanır karalar.
            Rekabet eder karalar.
            Canı sıkılır karalar.
            Kendi suçunu kapattırmak için bahaneyi bahane katar karalar.
            Art niyetlidir, kalbi karadır, fırsattan istifade eder hakkı batılı umursamaz yine de karalar.
            Önemli olan bu karalamaların doğru olup olmadığını muhakeme etmeden inanan, hüküm veren, yargılayan, hatta cezalandıranların sağlıklı düşünemiyor olmasıdır.
           AT İZİ, İT İZİNE KARIŞTIRILMASIN
            17/25 Aralık Fetö kumpasının ardından ülkemiz 250 şehidin ve yüzlerce yaralının verildiği 15 Temmuz 2016 gecesi bir darbe girişimine şahitlik etti.
            İlk dakikalarda hiç kimse olayı tam olarak anlayamamıştı. Ne olduğunu, darbeyi kimin yaptığını kimse bilememişti. Saatler ilerledikçe gerçek ortaya çıktı ve Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan cep telefonu ile ulusa seslenmiş, bu darbeyi yapanların FETÖCÜLER olduğunu duyurmuş ve halkı sokaklara çıkmaya çağırmıştı.
            Darbe o andan itibaren halkın darbesine uğramış, vatan hainleri silahsız halkın iman gücü karşısında teslim olmuştu.
            Sonrasında ülkemiz “gerçek” bağırsak temizlemeye başladı. Binlerce FETÖ’cü tutuklandı, kamu görevinden uzaklaştırıldı, yurt dışına çıkışları yasaklandı, birçoğunun şirketine kayyum atandı ve halende operasyonlar hız kesmeden devam ettiriliyor.
            Her zaman diyorum, FETÖ bitti demek ahmaklık olur. FETÖ bitmedi, bilakis gün geçtikçe toparlanıp yeni hamleler yapıyorlar. Topbaş’ın damadının serbest bırakılması gibi birçok olayın varlığı hepimize malumdur. Ve daha da önemlisi 16 Nisan Referandum sonrasında siyasette ki FETÖCÜLERE yapılması beklenen operasyonların henüz yapılmamış olmasının yarattığı bir gerginlik var.
            Doğrusu benim şahsi kanaatim şudur. Cumhurbaşkanı Erdoğan Siyasette FETÖCÜLERİN olduğunu biliyor. Sayıları hiçte az değil bunu da biliyor. Onun içinde taşları yerine koyarak, emin adımlarla hareket etmeyi tercih ediyor. Geçenlerde yaptığı bir konuşmada teşkilatların tamamının değişeceğini, teşkilatlarda metal yorgunluğu var hepsinin yenilenmesi gerekiyor demesinin altında yatan espri de aslında operasyonun sinyalini vermekteydi.
            Canı yananlar bir an önce olsun istiyor ama, işte her şey bir anda olmuyor. Öyle olsa kaos ortamı doğar. 3-5 ay sonra ülkede çok şeyin değişeceğini hep birlikte göreceğiz. Şayet olmaz ize kanser hücresi gibi pusuda bekleyen FETÖCÜLER yine ortaya çıkacak, yine yarım kalan rövanşlarını almak için girişimde bulunacaklardır.
            Ak Parti ve Cumhurbaşkanı bizim gördüklerimizin, bildiklerimizin fazlasını görüyor ve biliyorlar. Bile bile lades demeyeceklerine emin olabilirsiniz.
            Ak Parti teşkilatlarında yıllardır hep aynı simalar, kişiler siyaset yapmaktadırlar. Bu kişilerin bazılarının kendileri, bazılarının birinci, ikinci derece yakınlarının FETÖ bağlantısı olduğunu sağır sultanda biliyor, bizde biliyoruz haliyle Ak Partide biliyor. Lakin pişmanlık yasasından yararlanıp kendilerini temize çekenlerin güvenilir olup olmadığını bilebilmek taktir edersiniz ki  çokta mümkün değildir. Onun için Cumhurbaşkanının dediği gibi “at izi ile it izini” iyi ayırt etmek gerekmektedir.
           Suçsuzların suçlular tarafından karalanıyor olması gerçekten de garip geliyor insana. Terör örgütü üyesi olmak suçundan yargılanan, ceza evine atılan, işinden uzaklaştırılan kişinin sözlerine itibar edilirse işte o zaman izler karışır.
    Hiç unutmam, 15 Temmuz gecesi ölümü göze alıp meydana çıkan, hatta meydana çıkan kişilerin gözünün içine baka baka “şu anda aramızda FETÖCÜLERDE var, burada durarak kendilerini aklamak içi selfi yapanlar var” diyen Vali Ahmet Turgay Alpman’ın o sözleri hep kulağımdadır.
            Doğrusunu söylemek gerekirse o gün ülke genelinde meydanlara inip selfi yapanların bir çoğu göz altına alındı, tutuklananlar oldu. Görevinden uzaklaştırılanlar oldu. İçlerinde kader mahkumları da yok değildi. Mutlaka o kişiler içinde adalet yerini bulacaktır. Ama bu demek değildir ki bu gün bile FETÖ’ye karşı olduğunu söyleyenler, PKK’ya karşı olduğunu söyleyenlerin tamamı samimidir. Ben acizane şunu söylemek istiyorum, yapılacak olan temizlik operasyonlarında iftiraya, fitneye itibar etmeyin, gerçekten FETÖ ile ilişkisini kesenlerin geleceğini karartmayın ama, göbek bağı olanların da en azından farkında olun.
            Şayet hedef şaşırtıp gerçek vatanperverleri mahkum edip, teröristi savunursanız bu yarınlarda ki ciddi tehlikenin ayak sesleri demektir.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.