Cabbar ŞIKTAŞ Kendisine yaman Iğdır
Tarih : 2017-08-30
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞKendisine yaman Iğdır

Pazartesi günü Iğdır'a bir misafir gelmişti. Kim olduğunu bilmiyordum. Beraberindekilerle selamlaştım ve oturduğum kafeye yöneldiler. Misafirimiz Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer olduğunu söyledi ve tanıştık... 
            Daha sonra Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ile çekilmiş ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmış olan boy boy fotoğrafları gördüm. Tüm Ak Partililer konuk vekili ağırlamış, ilgi alaka göstermiş, fotoğraflar çektirerek sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmışlardı.
            Ne hikmetse Iğdır Milletvekili Nurettin Aras bu karelerin hiçbirisinde yoktu. Hatta verilen yemekte de Iğdır'ın vekili yoktu. Sanki vekil bilinçli olarak dışlanmış gibiydi. Yada biz öyle algıladık varsayalım.  Zira Iğdır vekilinden medet ummak yerine Kayseri'li bir vekilden medet ummayı tercih etmişlerdir de diyebiliriz.
           Her ne olursa olsun. Ak Partililer, Kayseri’den gelen misafir bir vekili nispet yapar gibi vali yolunda gezdirip, öz vekilini dışlayıp, umursamıyoruz algısı yaratarak son derece yanlış bir hamle yapmışlardır.
           Kayseri Milletvekili Iğdır'a hangi maksatla, hangi amaçla gelmiş doğrusu merak uyandırmıştır. Iğdır Ak Parti vekili, Kayseri vekilini hiçe sayarak seçim bölgesine gitse ve hatta o vekile muhalefet edenlerle nispet yaparcasına tutum sergilese sanırım hoş karşılamazlardı. Öyle tahmin ediyorum ki Ak Parti genel merkezide bu durumu hiç hoş karşılamayacaktır. Yani Ak Parti olarak bu kafa yapısı ile mi Sayın Cumhurbaşkanının dediği gibi başarılı olacaksınız? Yani yerel dengeleri Kayseri veya başka illerin Vekilleri mi dizayn ederek başarı elde edilecek, yoksa her şehir kendi dinamiklerini harekete geçirerek mi başarı çıtasını yükseltir.

Iğdır‘da yıllardır kendi değerlerini alaşağı edip, başka değerleri ön plana çıkaran küçük çekirdek guruplar sürekli iş başında olmuşlardır. Kendi çıkar ve egoları için bir şehri bile yok hükmünde görmeyi kendilerine yakıştırır, amaçlarına ulaşabilmek için ellerinden gelen her türlü çirkinliği sergilerler.

SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ALPARSLAN EROL

Daha geçtiğimiz gün Iğdır’ın yetiştirdiği bürokratlardan Sağlık Müdürü Dr. Alparslan Erol’la ilgili Iğdır’la ilgi ve alakası olmayan kişilerce aslı astarı olmayan yazılar yazdırmış ve bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır. 15 Temmuz üzerinden Dr. Alparslan Erol’u  eleştirenler, Erol’a çamur atanlar, dün FETÖ’nün çanağından yiyenler, onların toplantılarına katılıp FETÖ’nün işaretiyle makam mevki sahibi olanlar, şimdi kalkıp geçmişinde hiçbir FETÖ izi olmayan Dr. Alparslan Erol’a FETÖ üzerinde vurmaya çalışıyorlar.

Bu işin hangi merkezden, kimler tarafından yapıldığı elbette ki biliniyor. Bizler sadece bu işlerin doğru olmadığını söylemek istiyoruz. Unutulmasın ki bu ülkede herkes her kesi çok iyi tanıyor. Kadrolar değişse de devletin hafızası bakidir. Deve kuşu misali başınızı pamuk tarlasına gömmüş olsanız da kıçınız dışarıdadır.

Garipliğe bakın ki, FETÖ ve PKK ile organik bağı henüz kopmayanlar, ailesinin bir ferdi dağda, ya da ceza evinde olanlar konuşuyor, vatan severler susuyor.

Top of Form

 

UTANIYORUM 
Müslümanlığımdan utanıyorum. 

             İnsanlığımdan utanıyorum. 
            Yalaka, omurgasız, onursuzluklardan utanıyorum. 
            Allah'tan, Resulden, Ehlibet’inden utanıyorum. 
            Arakan'da ki mazlumlardan, Yemen'de ki çaresizlerden, Filistinde ki taş atan çocuklardan, Gazze'de ki abluka altındakilerden, Afganistan da ki aç sefillerden, Suriye'de ki başı kesilenlerden, Irak'ta ki katledilenlerden utanıyorum. 
           Bir de neden utanıyorum biliyor musunuz? Sünni, Şia ayrımı yaparak katliamlara göz yumulmasından, ırk ayrımı yapar haksızlığa kayıtsız kalanlardan utanıyorum.

 

         ARAKAN KAN AĞLIYOR

 

            Arakan'da Müslümanlar katlediliyor. Diri diri ateşe atılıyorlar ve vahşice kesiliyorlar.  Dünyanın gözü önünde Myanmar'ın batısındaki Arakan'da insanlık dışı vahşet yaşanırken susmayı tercih ediyor çoğunluk. 

            Siyonistler susuyor anladık, peki bizim Müslümanlar niye susmuşlar. 
Hani şu Arap emirlikleri, nerede şu ABD ve İSRAİL'e yaltaklık edenler. 
            Neden sesleri çıkmıyor? 
             Hani Resulullah, nerede bir mazlum feryadı duyduğunuzda kalbiniz buruklaşsın ve yardıma koşun şeklinde emir buyurmuştu, unuttunuz mu yoksa, ya da riayet mi etmiyorsunuz Resulün emrine? 
            Emin olun bu duyarsızlığımızın, bu nemelazımcılığımızın hesabını ödeyeceğiz.

 

            30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

            Iğdır tepeden tırnağa Türk Bayrakları ile donatıldı. Havanın sıcak olmasına rağmen vatandaşlar gölgelik alanlara sığınsalar da törenleri izliyorlardı.

                      Iğdır Valisi Enver Ünlü, AK Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Hakan Başakçı, 5. Hudut Alay Komutan vekili Piyade Albay Ali Taşdelen, Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet SAĞLAM, 1. Ağır Ceza Reisi ve Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi SAZAK, yeni göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Melih Ekici ve kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

Akşam'da 30 Ağustos resepsiyonu verilecek, Milli Bayramımızın coşku içinde kutlanmasını sağlayan Iğdır Valisi Sayın Enver Ünlü'yü bu vesile ile kutluyoruz. 

  1. çetin tanık 2017-08-30 22:41:12

    kalemine sağlık ağzına sağlık Cabbar abi helal olsun gerçek gazetecilik bu olsa gerek doğruları görüp yazmak helal olsun sana saygılar.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası