Cabbar ŞIKTAŞ Hayaldi Gerçek Oldu
Tarih : 2017-10-19
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ Hayaldi Gerçek Oldu

Iğdır’la alakalı yaşanan güzel gelişmeler  görmezden gelinmeyecek kadar önemlidir.

Belki siyaseten istediğimiz gibi, duygularımızı tam manasıyla yansıtamadığından ötürü, ya da Ak Parti’ye gidildiğinde birer kiracı gibi hissetmemizi sağladıklarından  ötürü hep mesafeli kalmışızdır. Muhtemelen bu sebepledir ki, yapılan yatırımları da görmezden gelmekteyiz.

Ben sözünü net söyleyen birisiyim. Birileri gibi zaman ve zemine göre değil, realitelere göre söylerim. Ak Parti kurulduğu günden bu zamana kadar hiç oy vermedim. Ama oy verenlerde partilerinin yaptığı hizmetleri nedense anlatamıyor, duyuramıyor, kamuoyunun dikkatini yapılan hizmetler üzerine çekemiyorlar.

Bir hafta önce evime doğalgaz çekildi. Kaloriferimi, mutfak ocağımı, banyo ihtiyacını artık doğalgazla gidermeye başladım. Evde oturmuş düşünürken bir anda bu şaka değil doğalgazımız çekilmiş dedim kendi kendime. Ve bu harikalığı yaşayanlardan birisi olarak kendimi şanslı saydım.

Batıda yaşayan ve yıllardır doğalgaz kullananlar için bu durum sıradan bir hadise, oysa bizim için gerçekten de olağanüstü bir hadise, kışın hava kirliliği bizlere nefes aldırmıyor, hava kirliliğinden ötürü solunum yolları hatalıkları hat safhaya çıkıyor, hatta uzun yıllar ile kanser vakalarının artışına bile sebep oluyordu.

Ve biz gazeteciler her yıl defalarca bu konuyu gündeme alıyor, doğalgaz çekilmesi gerektiğini vurguluyor, yetkililerin bir an önce önlem alması gerektiğine vurgu yapıyorduk. Yetkililer hava kirliliğini önlemek için  bacalara filitre takıyor, baca temizlikleri yapılması için bildiriler dağıtıyor, kurslar açarak kalorifer kazanı nasıl yakılır eğitimi veriyorlardı.

Kömür alındı, parası ödenmedi, falanca ev sahibi kömür parasını ödemedi, kapıcı kaçtı, çok yandı, az yandı, bu ne biçim yönetici falan derken savaştan çıkar gibi kış geçiriliyordu.

Şimdi herkes hem kesesini biliyor, hem de düğmesi kendi elinde, ne kadar yakacağına kendisi karar verecek ve yaktığının parasını da kendisi ödeyecek, bu bile inanılmaz bir rahatlık sağlayacaktır. Birde kömürün his ve pasından kurtulmanın verdiği mutluluk var ki hiçbir şeye değişilmez.

Yıllar yılı yalvarırcasına doğalgazımızı istedik, şükürler olsun ki  geldi ve bu yıl Iğdır’ın yüzde 70’ine hat çekilmiş ve kullandırılmaktadır.

Hava Limanı’da hayaldi gerçek oldu

Ülkemizin en uç noktasındayız. Acil işlerimiz bizler için birer kabustu, hep Hava Limanı istedik, yapıldı, yapılacak, oldu olacak derken yıllar geçti. Ve nihayet hayaldi gerçek oldu denilen bir talebimiz daha hayata geçirildi. Fiyatları çok yüksek olsa da, Türk Hava Yolları’nın fırsatçı bilet satışı ile bizleri mağdur etse de, uzakları yakın ettiği için harika bir hizmet aldığımızı söyleyebiliriz.

Demirsıkan, Ünlendi, Barajı Bitiyor

Evimizde, işyerimizde musluğumuzu açıp  su içtiğimizi hayal meyal hatırlıyorum. Yıllardır arseniği yüksek, kireç oranı yüksek bir su kullanıyoruz. İçmiyoruz ama elimizi yüzümüzü, bulaşığımızı, çamaşırımızı, sebzemizi, meyvemizi yıkıyoruz. Yani içmesek de bir şekilde kullanmış oluyoruz.

Az kaldı birkaç aya kadar bu sorunda kökünden çözülüyor. Artık bidonlarla su taşımaktan kurtulacak, içme suyu almaktan kurtulacak, damacana tarihe karışacaktır. Tuzluca ilçesinde yapılan ünlendi barajı bitirilmek üzere, boru hattı Iğdır’a çekildi. Şimdi Karakoyunlu ilçesi ve Aralık ilçelerine de hat çekimi devam ediyor.

Yani anlayacağınız birkaç aya kalmaz Iğdır merkez artık arsenikli su kullanmaktan kurtulacaktır. Su işini alan firma yaz kış demeden çok ciddi çalışıp bu işi bitirdi. Kendilerini kutluyorum.

Hepimizin ortak kullandığı, hepimizin ihtiyacına cevap veren bu yatırımların görmezden gelinmesi elbette ki haksızlık olur. Iğdır şüphesiz ki daha çok yatırım bekleyen, isteyen bir şehirdir. Bu güne kadar yapılanlar gerçekten hayal gibi gözüküyordu ama gerçekleşti.

Bu gün Hastane, okullar, yollar, gerçekten güzel gelişmeler. Siyaseten tercihiniz ne olursa olsun. Benim gibi Ak Parti’ye oy vermemişte olsanız yapılan yatırımları taktir etmek gerektiğine inanıyorum.

Şu an itibariyle ülkemiz içte ve dışta çok zorlu günler geçiriyor. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu zorlu süreçte yalnız bırakılmamalıdır. Yalnızlaştırılması emin olunuz ki ülkemiz menfaatine değildir.

Pusuda bekleyen terör örgütlerinin varlığı bilerek hareket etmeli, devletimizi güçsüz, milletimizi biçare, hükümetimizi aciz gösterecek davranışlardan beri durmalıyız. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.