Cabbar ŞIKTAŞ CUMHURBAŞKANI’NIN ARDINDAN
Tarih : 2017-12-06
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞCUMHURBAŞKANI’NIN ARDINDAN
 
              Geçtiğimiz hafta sonu 2 Aralık Cumartesi günü Iğdır yoğun bir gün yaşadı. Ak Parti 6. Olağan kongresine Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması, günler öncesinden Iğdır’da bir hareketlenmeye neden olmuştu. Ak Parti il teşkilatı kongre hazırlığı yaparken, salon, delege, liste hazırlarken, mülki idare de Cumhurbaşkanı ve bakanları karşılama, ağırlama, uğurlama telaşı ve hazırlığı içerisindeydiler.
             Hafta başı Türkiye İran sınırına yakın su etüt çalışması yapan İran’lı mühendislere ve onların güvenliğini alan İran askerlerine, İran topraklarından PKK-PEJAK tarafından düzenlenen saldırı neticesinde yaralanan asker ve mühendisler İran karakolu uzak olduğundan, Iğdır 5. Hudut Alay Komutanlığı Gökalp karakolundan yardım istemeleri neticesinde haberdar edilen Vali Enver Ünlü’nün talimatıyla yaralı İran askerlerine ve mühendislerine Aralık ilçesi devlet hasta hanesinde  ilk müdahale yapılmış,  ardından 2 mühendis helikopterle Kars iline, Diğer yaralı askerlerde Iğdır devlet hastanelerinde tedavi altına alınmışlardı. Bu süre zarfında Iğdır Devlet Hastanesinde Vali Enver Ünlü ve Sağlık Müdürü Alparslan Erol ile birlikte yaralıları ziyaret edip, İran askeri heyetini beklerken gece saat 01.30’da sohbet ettiğimiz Vali Enver Ünlü’ye Cumhurbaşkanına ve bakanlara olağanüstü bir karşılama ve uğurlama yaptığı için tebrik ettim.
            Ve şöyle dedim: “Günler öncesinden en ince ayrıntı bile hesap edilerek hazırlık yapıldı. Her şey düşünüldü. Şehir baştan aşağı donatıldı. Brifing dosyası çok doğru hazırlandı. Hazırlanan brifing dosyası Sayın Cumhurbaşkanı konuşma yapmadan önce kendisine sunuldu. Cumhurbaşkanı korumaları vatandaşın işini biraz zorlaştırsa da, her şey hatasız sonuçlandı. En ufak bir olay, olumsuzluk vuku bulmadı. Tüm bu organizasyonların başarıyla sonuçlanması için gece gündüz, çok geç saatlere kadar çalışmanız neticesinde karşılama ve uğurlama son derece güzel sonuçlandı. Bu sebepten ötürü Iğdır adına sizi tebrik ediyorum, kutluyorum” dedim.
           Vali Ünlü’de: “Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Bakanlarımızı ev sahibi olarak en yüksek seviyede karşılamak, uğurlamak görevimizdir. Her konuya çok titiz davrandık, hiç hata yapmamaya özen gösterdik, sevgili Iğdır halkı da bizlere çok destek oldular. Iğdır adına bu güzel organizasyonu yapmak, devlet büyüklerini üst seviyede ağırlayıp uğurlamak bizler açısından son derece önemliydi. İnşallah bu içtenliğimizin meyvesini Iğdır’a gelecek olan yatırımlar ile elde edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da konuşmalarında belirttikleri gibi, Hava Limanı, Üniversite, Hastane, Duble yollar, Okullar, Doğal Gaz yatırımları geldiği gibi, brifing dosyamızda yer alan Çevre yolu, Tren yolu, Tuzluca Barajı, Serbest Bölge, Halfeli Beldesinin İlçe olması gibi taleplerimiz de  inşallah kısa zaman zarfında çözüme kavuşur” dedi.
              Iğdır Valiliği gerçekten de hazırlıkta hata yapmamak adına stresli günler yaşasalar da, güzel organize oldular ve sıfır hatasız bir karşılama, ağırlama gerçekleştirdiler. Bu sebepten ötürü Iğdır halkı adına Vali Enver Ünlü başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü Iğdır halkı adına teşekkür ederiz.
             TUTULMAZ YENİDEN BAŞKAN
             Ahmet Tutulmaz bu güne kadar Ak Parti il başkanlığına gelmiş en genç ve en uzun süreli başkanlık yapan birisi olma unvanını almış oldu.  Siyaseti biliyor. Nerede nasıl hareket edeceğini öğrenmiş, kızmıyor, olayları tahlil ederken daha dikkatli tahlil etmeye başlamış, kendisine veya partisine muhalif olan kişilerle bile ortam bulduğunda tokalaşmayı ihmal etmiyor. Benimle Tutulmaz arasında yaşanan yazışmalar döneminde bile bulunduğumuz ortamlarda elini uzatmayı ihmal etmediği bir gerçektir.
               Kongrede eski yönetimin büyük bir bölümünü değiştirmiş olmasına rağmen listeye giremeyenlerin hiç yorum yapmaması da Tutulmaz’ın yönetim üzerinde ki etkisini göstermektedir.
               Listesini inceledim, yönetimde ve kadrosunda yer alanlardan istisnalar hariç, pek öyle parti içi muhalefet edecek kimseler gözükmüyor. Yönetimden çıkarılanlarla alakalı köy, bölge, aşiret homurdanmaları olsa  da sesli eleştiri yok denecek kadar az.
Kongre salonunda protokolde oturtulan, bakanlarla, Cumhurbaşkanıyla temas kurmaları sağlanan kişiler, tribündekiler tarafından eleştirilse de, her şeyi normalmiş gibi görenler hata içerisindeydiler.
               Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, kongrede misafir gibiydi. İsminin zikredilmemesi, unvanı okunurken ayağa kalkmak isterken eski Milletvekili Ali Güner’in isminin telaffuz edilmesi Nurettin Aras için rencide edici bir durum yaratmıştı. İl Başkanı Tutulmaz’ın anında spikere müdahale etmesi ve spikerin bunu düzeltmemesi de hoş karşılanmamıştı.
                Ancak Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Iğdır Azerbaycan Türklerinden bir ata sözü söylemesi ‘öğle değil mi Nurettin’ demesinin yarattığı rahatlama da dikkatlerden kaçmamıştı.
                 Güvenlik gerekçesiyle alınan önlemler, gelen izleyicileri yönlendirecek görevlilerin olmaması, vatandaşın oto galericileri sitesinde dönüp dolaşmasına, yüzlercesinin giriş yerini bulamadığı için geri dönüp gitmesine sebep olmuştu.
                Her şeye rağmen ülkemizin Cumhurbaşkanının ve bakanların Iğdır’a gelişleri ve dönüşlerinin de ki organizasyon güzeldi. Keşke Sayın Cumhurbaşkanı her yıl Iğdır'a gelebilse ve her gelişinde ayrı bir bölgede halka hitap etse çok daha memnun olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.