Cabbar ŞIKTAŞ Kalbimiz Afrin’de
Tarih : 2018-02-12
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ         Kalbimiz Afrin’de

 

         Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye’nin Afrin bölgesinde kümelenen terör örgütlerine karşı sınır ötesi operasyon başlatmış, çatışmalar gece gündüz demeden devam etmektedir. 

          Mehmetçik ülkemizin bekası için, ülkemizi tehdit eten teröristlerin temizlenmesi için can siperane savaşmakta, şehit olmakta, gazi olmaktadırlar. 
Yurdun dört bir yanından Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kimileri mitingler yapılmakta, kimileri askeri şubelerin önüne yığılıp Afrin’e gitmek istiyoruz demekte, kimisi orduya bağışta bulunmakta, kimisi el dokuması çorapları ayakları üşümesin diye Mehmetciklere göndermekte, kimi dolma sarıp yollamakta ve Iğdır Valiliği ile Iğdır Müftülüğü de geçtiğimiz Cuma günü, Cuma çıkışı bir miting tertip ederek Afrin’de çarpışan Mehmetçiklerimize destek olmak amacıyla bir araya gelmişlerdi. Etkinlikte ilk olarak Kur’an okundu, ardından Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Veli Beder halkı coşturan bir dua okudu. Müteakiben İl Müftüsü Cüneyt Kulas dua ile karışık kısa bir konuşma yaparak toplumun birlik ve bütünlük içerisinde her birinin bir Mehmetcik olduğunu, savaşa hazır olduğunu vurguladı. Iğdır Valisi Enver Ünlü’de yaptığı konuşmanın satır arasında şöyle dedi: “Ölürsem Cennet benim, kalırsam Vatan benim diyen bir milletin karşısında kim durabilir ki? Bu ülke güçlü bir ülke, bu ülkenin Reisi Cumhuru her mazlumun sesine kulak veren bir Cumhurbaşkanıdır, liderdir.  Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok, ama ülkemize gelen tehditleri bertaraf etmek de bizim en doğal hakkımızdır.”  dedi. 

          SAVAŞTAYIZ

          Aslına bakılırsa bu işin şakası yok, resmen bir savaştayız. Esad’ın devrilmesi yolunda Davutoğlu önderliğinde attığımız adımlar neticesinde, savaşın içine girmiş bulunmaktayız. Bu saatten sonra olayın önünü, arkasını irdelemenin bir manası da yok artık, Ergenekon, balyoz, selam tevhit yorgunu ordumuz kışladan çıkmış durumdadır. 15 Temmuz sonrası bağırsaklarını temizleyen Mehmetçiğimiz vatanın bölünmez bütünlüğü için cephede savaşmaktadır. 

            Şarlatanlık yapıp uzman edasıyla TV ekranlarında  Asker’e işini öğretmeye kalkmak, Asker üzerinden siyaset yapmaya yeltenmek, Peygamber ocağını üç kuruşluk siyasete malzeme yapmaya çalışmak ne ahlaki olur, ne de vicdani olur. 

            Vali Enver Ünlü konuşmasının bir bölümünde, ‘Hatay Valisini aradığını, elimizden ne gelirse yapmaya hazırız’ dediğini belirtti ve Hatay Valisinin ‘de: “Sizler bulunduğunuz yerlere sahip olun, dualarınızı eksik etmeyin yeter.” Dediğini toplanan kalabalıkla paylaşmıştı. Esasta olayın özeti de budur zaten, herkes bulunduğu yeri koruyup kollasa, ihanet içerisinde olanlara geçit vermese, hiçbir terör örgütü alan oluşturamaz, zemin bulamaz, eylem yapamaz. 
Ülke genelinde hayatın akışını enformasyon araçlarından takip ettiğimiz kadarıyla, ateş sadece düştüğü yeri yakıyor. Geri kalanların bir kısmı sadece rutini yerine getirip bir iki açıklamayla günü kurtarıyor, bir kısmı zaten sade bir hayat yaşadığı için Afrin’i umursamadan yaşantısına devam ediyor, diğer bir kısım da vur patlasın çal oynasın hayat devam ediyor deyip günlerini gün ediyorlar. 

            Şüphesiz ki her birimizin kalbinde neler olduğunu sadece Allah bilir. Ancak bizler acizane gördüklerimizle yorum yapıyor, değerlendiriyoruz. Fakat gördüklerimiz bizleri rahatsız etmiyor değil. Azıcık sağduyu, birazcık duyarlılık gösterilse hiçte fena olmaz. 

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.