Cabbar ŞIKTAŞ FARK EDİLMEK
Tarih : 2019-03-07
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ          FARK EDİLMEK  
         
           Genelde fark edilmek için herhangi bir iş yapmazsın, doğal seyrinde öz işini yapar geçersin. Yaptığın işi doğru yapmışsan içten içe bunun mutluluğunu yaşarsın.  Bazen de yaptığın işi, attığın adımı birileri fark eder ve bu da insanın hoşuna gider.
            Ayın 5’inde Iğdır’da açılışı yapılan Kitap fuarına davetli olarak gelen ünlü gazeteci/yazar Yavuz Donat şehirde gördüğü ayrıntıları köşe yazısına konu etmiş. 7 Mart tarihli Sabah gazetesinde ki yazısının en başına 15 Temmuz gazetesinin başlığını koyarak “Türkiye'de "15 Temmuz" adıyla yayınlanan bir günlük gazete olduğunu biliyor muydunuz?... Iğdır' da var.” Demiştir.
            Sevgili duayen abimiz Yavuz Donat Iğdır’a gelir gelmez bu farkı fark ediyor. Ama maalesef mahallindekiler bunun farkında bile değiller. Tasarımı Yeşil Iğdır gazetesi, matbaası ve reklam ajansına ait olan ve Valilikte asılı bulunan 15 Temmuz şehitlik köşesinin önünde Vali Enver Ünlü ile birlikte fotoğraf çektiren gazeteci Donat, 15 Temmuz şehitlerinin isminin verildiği Hava Limanı, Üniversite Kampüsü isimlerinden de bahsediyor yazısında.
            2. yılının doldurmakta olan 15 Temmuz gazetesinin ismini köşe yazısında dile getiren gazeteci yazar Yavuz Donat üstadımıza teşekkür ederiz.
           
          KİTAP FUARI
       
           Iğdır valisi Enver Ünlü’nün kişisel gayretleri ve Serka’nın desteği ile bu güne kadar Iğdır’da hiç açılmayan bir fuarın açılmış olması hem heyecan yarattı ve hem de yoğun ilginin olmasına sebep oldu.  
        Şüphesiz ki fuar açıl deyince açılmıyor. Bunun aylar öncesinden bir çalışmasının yapılması gerekiyor. Yazışmalar, görseller, konuklar, salon, düzen, tertip hiç kolay değil.
         Anı defterine şöyle yazmıştım. Sayın Vali Enver Ünlü ve gizli kahramanlara teşekkür ediyorum. Yani Serhat Kalkınma Ajansı Iğdır YDO Koordinatörü Ramazan Mutlu Doğaner, Iğdır Valiliği Protokol müdürü Yusuf Dönmez, İl Özel İdarisi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş ve fuar işleri ile ilgilenen tüm personele teşekkür ediyoruz.
       
        ŞAMPİYON ZÜLALOĞLU
   
        Türkiye Vücut geliştirme ve fitness bilek güreşi federasyonunun 2017 yılında Antalya’da yaptığı yarışmada hakkı yenilerek Türkiye ikincisi olan Volkan Zülaloğlu, 22-25 Mart 2019 tarihinde yine Antalya’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılmak üzere aylardır aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.
          Iğdır’ımızı temsil edecek olan Şampiyon’a başarılar dileriz.
       
         KÜÇÜK SANAYİ ESNAFI GERÇEKTEN ZOR DURDUMDA
       
         Hepimizin bir şekilde yolumuzun düştüğü önemli muhitlerden birisi şüphesiz ki sanayi sitesidir.
Sanayi sitesi önemli olmasına rağmen ilginin en az gösterildiği bir yerdir.  Yolları bozuk, kaldırımları yok, yağmur yağdığında çamur, yağmadığında toz sanayi esnafının kaderi olmuş durumda.
       Iğdır belediyesi kış girdiğinde sanayi yollarını gözden geçirdi fakat, kış sebebiyle asfalt dökemedi, parke yapamadı.
31 Mart’tan sonra lütfen sanayi sitesine el atılsın. Lütfen o emektar insanların yolları, kaldırımları yapılsın. Daha güzel, daha temiz bir ortamda çalışmalarına olanak tanınsın.
     
        NEVRUZ BAYRAMI
       
        Hem seçim öncesi ve hem de 21 Mart Nevruz bayramı yaklaşıyor.
Nevruz bayramında küsler barışır.
         Bahar temizliği adı altında bir önceki yıldan kalma çalı, çırpı toplanır ateş yakılıp üzerinden atlanır ve o yılın bütün günahları o ateşin özerine dökülür. (Örfi bir inanış sadece)
İnsanlar hediyeleşir.
        Çerez, meyve ikramında bulunulur.
        Yumurta boyanır, tokuşturulur ve yenir.
         Kapı dinlenir, mendil atılır, semeni yetiştirilir, köse çıkarılır, kısacası eğlence günlerce sürüp gider.
         Bu bayram birlik ve beraberliğin ateşinin yakıldığı bayram olsun.
         Dostluk ve kardeşliğin pekiştirildiği bir bayram olsun.
         Bayramınız şimdiden mübarek olsun. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası