Cabbar ŞIKTAŞ Önce Sandığa Gitmeliyiz
Tarih : 2019-03-18
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞÖnce Sandığa Gitmeliyiz

 

          Bizim buralarda bir atasözü vardır.

          “Ete harcı çıkmaz, köftenin yekesini ister.” Yani hiçbir emek vermez, ama söz sahibi olmak ister. Birisi de kalkıp itiraz ettiğinde genelde tartışma büyür.

          Halbuki bütün bireyler için geçerli olan bir gerçek var o da şudur ki; iradesini sandığa yansıtan, söz deme hakkına sahip olur. Yani bu şehri, bu ülkeyi ben daha iyi, daha adil, daha başarılı yönetirim diyen ve bu uğurda aday olan kişiler arasından liyakat sahibi, yetenek sahibi gördüğün kişiyi seçersen, vatandaşlık görevini yerine getirip iradeni sandığa yansıtırsan, yarınlarda söz söyleme, eleştiri yapma hakkına da sahip olmuş olursun.

          Ama evinden kalkıp sandığa gitme zahmetinde bulunmayıp, hatta o gün, pikniğe gidenler; bana ne canım, hepsinin canı cehenneme deyip vatandaşlık duygusuyla hareket etmekten kaçınanlar kusura bakmasınlar ama sonradan yorum yapıp, tartışma ortamı yaratmasınlar.

          Oyunuzu kime verirseniz verin, ama bir vatandaş sorumluluğu ile mutlaka sandığa gidin.

          Bu hareketiniz sizin yönetim şeklinizi belirlemeniz anlamına gelecektir. 

          Nasıl yönetilmek istiyorsanız onu belirleyeceğiniz yer şüphesiz sandıktır.

          31 Mart 2019 Pazar günü ulus olarak sandıklara gidecek, bizi yönetmesini tercih ettiğimiz parti ve adayına oy vereceğiz. Eminim ki halkın büyük çoğunluğu kime oy vereceğini şimdiden kararlaştırmıştır. Çok az bir bölüm ise halen kararsızdır. Adaylar temas ettikçe bu kararsızlar da artık kararlarını vermiş olacaklar.

          Daha da önemlisi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Iğdır’a geldiğinde kararsız seçmen tamamıyla kararını vermiş olacaktır.

          YUKARIDA Kİ TARTIŞMALAR AŞAĞIYA YANSIMIYOR

          Yukarıda fırtınalar kopsa da, bizim buralara esintisi bile gelmiyor. Bu güzel bir gelişme. Iğdır’da Cumhur İttifakı ile HDP’nin seçim yarışı çok seviyeli, çok ağırbaşlı, çok sessiz ilerliyor. Umarız seçim gününe kadar aynı olgunlukta, aynı ağırbaşlılıkta, aynı seviyede devam eder ve sandıktan çıkan iradeye herkes saygı gösterir. 

          Zaten böyle de olmak zorunda, aksi halde demokrasiden bahsetmemiz anlamsız olur.

          Demokrasiye inanmış kişilerde zafer sarhoşluğu olmaz.

          Demokrasiye inanmış kişiler kaybettiğinde dünyanın sonu geldi demez.

          CUMHUR İTTİFAKI, MİLLET İTTİFAKI ve HDP 

          Ülke genelinde seçimlere ittifak yaparak giren siyasi partiler isimleri ile değil de, kurdukları ittifak ile anılıyorlar. Iğdır’da Millet İttifakı oluşturulmadı. CHP aday göstermiş olmak için adayını gösterdi. İYİ parti ise MHP tabanına hitap ettiği için aday göstermedi. Geriye kaldı Ak Parti-MHP Cumhur ittifakının adayı ile ittifaklara dahil olmayan HDP adayı…

          Gerek Cumhur ittifakı MHP adayı İsa Yaşar Tezel ve gerekse HDP adayı Yaşar Akkuş, her ikisi de süreci aklıselim yürüten adaylar. Radikal slogan atılmıyor, taşkınlık yaratacak söylemler kullanılmıyor, halka rahatsızlık verecek seçim propagandasından uzak duruluyor.

          Seçim atmosferine girildiği günden itibaren yazılarımda hep sağduyuyu, hoşgörüyü, demokrasiyi, kardeşliği, birlikte güçlü olunacağını işledim. İnanın bu şehrin dinamikleri, iyilikten ve güzellikten yana olanlarının tamamı yazdığım yazılardan ötürü beni onore edecek düzeyde geri dönüş yapmış, teşekkürlerini bildirmişlerdir.

          Bende, beni can kulağıyla okudukları için onlara teşekkür ediyorum.

          HİÇ BU KADAR MUHTAR ADAYI OLMAMIŞTI

          Türkiye, Türkiye olalı hiç bu kadar çok muhtar adayı ile seçime girmemişti. Her Mahalle ve Köyde 5-10 muhtar adayı kapı kapı çalışıyor. Belediye başkan adaylarının çalışma alanları geniş olduğundan muhtarlar kendi mahallelerinde daha aktifler desek yeridir. Bunun şöyle de bir güzelliği var. Sandığa gitmeyecek seçmen kalmaz. Muhtar adayları oyunu kullanmamış olan vatandaşı evinden alıp sandığa getirme konusunda daha aktif olurlar.

          Her şeye rağmen huzur içinde güzel bir seçim olmasını ulus olarak arzuluyoruz. İnşallah yarınlar hepimiz için aydınlık olur.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası