Cabbar ŞIKTAŞ SAYILI GÜNLER
Tarih : 2019-03-27
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ SAYILI GÜNLER 
 
        ‘Sayılı gün tez geçer’ diye boşuna dememişler. 
 
        Sanki dün gibi 30 Mart 2014 seçimleri. Beş yıl bir çırpıda gelip geçmiş. Bu zamanın nasıl gelip geçtiğini seçmen de bilmiyor, seçilen de.
 
        Bazı seçilmişler, bu sürenin bitebileceğini hiç akıllarına getirmediler, bulutların üzerinde rüyalar aleminde yaşadılar. Seçimin adı konup takvim kesinleşince irkilip toparlanmaya başladılar. Toparlanma süreci, normale dönme süreci derken seçim gelip kapıya dayandı. Kimi aday oldu, kimi olamadı. 
 
        Bilmezler ki, her şeye pozitif bakmasını beceren insanlar her şeyin farkında olanlardır. Onlar; hayatın bir başlangıcının, bir de bitiminin olduğunu hiç unutmayanlardır. Kendini kaybedip zafer sarhoşluğuna kapılanlar ise, bir sonraki seçim gelip çattığında uyanıyor ve eyvah diyerek saltanatlarını devrediyorlar. 
 
        Hayat bir döngüden ibaret. Her kim olursa olsun, mutlaka yaptığımız işin bir gün sonlanacağını bilerek yaşamalıyız, yaşamın da sonlandığı gibi…
 
        Haliyle çokta üzülmeye gerek yok diye düşünüyorum. Ya da o koltuk için kul hakkı yemenin, iftira atmanın, kırıp dökmenin, incitmenin, dünyanın sonuymuş gibi davranmanın, ya da yeniden dirilişin meşalesini yakmış gibi ne oldum delisi olmanın hiç anlamı yok diye düşünüyorum. 
 
        Birey olarak yönetim şeklimizi belirleme adına sandığa gitmeli, bir oydan bir şey olmaz demeden vatandaşlık görevimizi yerine getirmeli ve irademizi sandığa yansıtarak seçimimizi yapmalıyız. 
 
       ÇEVRE BAKANI SAYIN MURAT KURUM’a ARZ OLUNUR
 
        Doğunun en doğusunda güzel bir ildir Iğdır. 
 
        Ne il gibi durur, ne köy gibi, ikisinin arasında çok sevdiğimiz bir beldedir o kadar. 
 
        Bir zamanlar hayalimde ki şehri yazmıştım. 
 
        Nefes alınabilecek yeşil alanları olan, park ve bahçeleri olan, bisiklet yolu, modern kaldırımı, yolu olan. Etrafında ki sulama kanaletlerinin tertemiz olduğu, kentsel dönüşüm veya başka bir planlamayla şehre ferahlık katacak meydanların oluşturulması, kirli görüntüden kurtulabilmesi için işçi istihdamının sağlanması, merkezi hükümetin burası da benim ilim deyip ilgi göstermesi, estetik anlayışının tüm şehirde uygulanması, su, kanalizasyon gibi alt yapı yatırımlarının bitirilmiş olması hayallerimi süslemektedir. 
 
        Hakkını yemek doğru olmaz, mevcut Belediye Başkanı Murat Yikit yol, kaldırım gibi birçok iş yaptı. Ama kabul etmek gerekir ki merkezi hükümet desteği ile yapmadı. İller Bankasından gelen standart hakkediş ve belediyenin öz kaynakları ile yaptı. Yeter mi? Bana göre yetmez. Bu halk daha güzeline layık, daha iyisine layık. Keşke çok daha güzel hizmetler alabilse. Keşke her yer en az Valilik yolu kadar güzel olabilse, keşke Vali yolu alternatifi birçok cadde daha olsa… 
 
        Hayalin sınırı yok elbette ki, ben böyle hayal ediyorum. Düşüncelerimi de okuyucularımla paylaşıyorum. Umarım bu duygularım, düşüncelerim, hayallerim gerçek olur. 
 
        IĞDIR’A YAPILMADI DESEK İNSAFSIZLIK OLUR
 
        Ak Parti iktidara geldiği günden itibaren Iğdır’a güzel şeyler yaptı. 
 
        Hava Limanı yaptı.
 
        Üniversite yaptı. 
 
        Hastane yaptı. 
 
        Doğalgaz getirdi. 
 
        Ünlendi barajını yaptı. 
 
        İçme suyumuzu getirdi. 
 
        Yollarımızı duble yaptı. 
 
        Sayısız okul yaptı. 
 
        Spor tesisleri yaptı. 
 
        Yani ilk aklıma gelen bunlar ve gerçekten çok büyük yatırımlardır. Yukarıda sıraladığım veya anımsayamadığım yatırımları yıllarca, yapılsın diye talep ettik. Kimi yatırıma başlayıp bıraktılar, kimine söz verip yapmadılar, kimini dikkate bile almadılar. Ama Ak Parti döneminde Iğdır’a birçok şey yapıldı. Yeterli mi elbette ki yeterli değildir. Daha çok yatırım yapılması için alışkanlıkların değişmesi gerekiyor. 
 
        En önemlisi de Ak Parti ruhundan bahsedip, Ak Parti ruhuna aykırı hareket edenlerin partiden uzaklaştırılması olmazsa olmazdır. 
 
        Bu konuyu şimdilik çok açmayalım. Seçim sonrası genel değerlendirme yapar, her şeyi bütün çıplaklığı ile kamuoyu ile paylaşırız. 
 
        Hastahane ile ilgili de söylenecek çok söz var. Rahatsızlık var. Mobbing var. Birde hiç hoş olmayan egolar var.  

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası