Cabbar ŞIKTAŞ Seçim Sonrası Ak Parti
Tarih : 2019-04-08
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ         Seçim Sonrası Ak Parti 

         31 Mart yerel seçimleri süresi boyunca Ak Parti’liler Cumhur ittifakıyla alakalı sosyal medya hesaplarından tek cümle destek açıklaması yazmazken, hatta parti binasına bile gidip gelmezken seçim sonrası bir anda ortaya çıkıp Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz’ı yere göğe sızdıramayan paylaşımlar yapmaları sizce de çok garip değil mi?  

        Ahmet Tutulmaz’ı kimsenin görevden falan aldığı yok, kimse de böyle bir propaganda yapmış değil. Ama sebepsiz yere böyle bir savunma mekanizması geliştirmek, sanki biraz suçu bastırmaya yönelik bir davranış gibi algılanır mı, ne dersiniz? 
Ahmet Tutulmaz 31 Mart seçimlerinde başarılı olmuştur demiş olsanız bile bu sözünüze kendinizde inanmayacaksınız. Zira tablo ortada. 

       7 belediye başkanlığından sadece bir belediye kazanılmıştır. 7 İl Genel Meclis azalığı 3’e düşmüştür. Eğer bu kazanımsa, iyi o zaman tebrik ederiz(!) 

       Eğer ki, Cumhur İttifakı MHP adayı İsa Yaşar Tezel yaptığı basın açıklamasında, Ak Parti teşkilatının canı gönülden çalışmadığını, sadece fotoğraf çektirmekle meşgul olduklarını dile getirmesi sebebiyle böyle bir savunma mekanizması geliştiriliyorsa eğer, zaten bilinen bir gerçeği kimsenin gizlemeye gücü yetmez diye düşünüyorum. 

        Zira tablo ortada, Ak Parti ülke genelinde ve Iğdır’da ciddi manada karizmasını çizdirmiştir. Bu olumsuz tablo karşısında şunu bunu suçlamanın da hiç manası yok, 17 yıldır Ak Parti’nin nimetlerinden nemalananlar, parti yöneticisi etiketiyle ona buna hava atanlar, memur atayıp, müdür değiştirenler oturup kendilerini gözden geçirmelidirler. 

        Bu olumsuz tabloda Ak Parti Genel Merkezinin de payı var, illerinde, ilçelerinde, vekillerinde, bakanların da payı vardır. 

        MESELA: 

        Kimseyi dinlemediler. Herkese tepeden baktılar.  Atadıkları bürokratların kendi izlerinden gitmesini istediler. Her yerde bir bürokrasi, her yerde bir ötekileştirme, her yerde adam kayırmaca ve sonuç bu. 

        İşsizlik her yerde, her evde, her iş yerinde kendini hissettirirken, bizler Suriye’lileri baş tacı yapıp, tosun paşaları beslemekle görevlendirildik. Ülkemiz, Suriye’li, Afgan ve kim oldukları bilinmeyen milyonlarca insana ev sahipliği yapıyor.  Can güvenliğimiz giderek azalıyor. Milli gelirimiz tükeniyor. İsrafın israfını yapmaya devam ediyoruz. Tarım ve Hayvancılık bitti desek te, bizim söylediklerimizin tam tersi Reis’e iletiliyor.  Haliyle hayat güllük gülistanlık olarak gösterilip geçiştiriliyor. 

       Şimdi her ilden seçim sonuçları ile ilgili rapor alınacak, Iğdır il teşkilatı yazdığı raporda kendilerini mi suçlayacak, yoksa başkalarını mı?  Doğal olarak başkalarını. Bilgi kirliliği böylece devam edip gidecek. Yani 17 yıldır aynı kişiler Parti etrafında dönüp duruyorlar ve sonuç kocaman bir başarısızlık olarak orta yerde duruyor. Böyle giderse aynı tas, aynı hamam devam edip gider. 
Gerçekten durum tespiti mi yapmak istiyorlar.  Sorsunlar söyleyelim. 

       Bana kalırsa önce Ak Parti genel merkezi kendini gözden geçirilmelidir.  Sonra teşkilatlar. Sonra Bakanlar. Sonra da bürokratlar. Gelinen nokta itibariyle artık bazı memurlar, bazı temizlik işçileri bile racon kesen öz güvene sahiplerdi.  

       Eğer ki bu gözden geçirme olmazsa, Ak Parti gelecek seçimlerde ciddi anlamda güç kaybına uğrayacaktır. Belki de ANAP dönemini yaşamaya başlayacaktır. Şimdilik Cumhur ittifakı iki ayrı parti çatısı altında güç birliği şeklinde sürdürülüyor. Yarın nasıl bir tablo oluşturulacak bilinmez. Kim bilir belki de her iki parti birleştirilip Cumhur Partisi olacaktır.  Ancak MHP’nin illerden alacağı raporları iyi incelemesi, seçim sonuçlarını iyi değerlendirmesi, Cumhur ittifakına gölge düşüren ayrıntıları ortak olduğu parti yöneticileri ile iyi değerlendirmesi gerekmektedir. 

       Yani ayrı partiler olarak ortak seçime girmişseniz, sorunları da ortak masaya yatırmalısınız.  

       Seçimdir kazanırsın ya da kaybedersin sorun değil. Önemli olan güç birliği yaptığın partinin sana olan yaklaşımıdır. Hem oy vermeyip ittifaka aykırı hareket edip, hem de bunu bir zafer kazanmış komutan edasıyla kutlama yapar gibi sosyal medya üzerinden şahlandırırsan ittifaka gölge düşürmüş olursun. 

        Her şeyin hayırlısı, bakalım kimin yazdığı rapora itibar edilecek, kimin yazdığı rapora göre hareket edilecek… 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası