Cabbar ŞIKTAŞ Sinan Oğan Yalnız Değil
Tarih : 2019-07-31
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ         Sinan Oğan Yalnız Değil

          Sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımlardan ötürü sürekli saldırı ve tehdit altında olan, yapılan mitinglerde hedef gösterilen Iğdır’ın medarı iftiharı Sinan Oğan elbette ki yalnız değildir. 

          24. dönem MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, süreç içerisinde MHP genel başkanlığına aday olmuş ve yaşanan olumsuz tablo karşısında her şeye rağmen partisinden ayrılmamıştır. 

           Suriye konusunda hedef gösterilen ve linç edilmek istenen Sinan Oğan ne diyor mesela; “Ülkemizde bulunan yaklaşık 4-5 milyon Suriyeli’ nin yaşlısı, kadını, çocuğu elbette ki ülkelerinde ki savaş tamamen bitinceye kadar ülkemizde kalsınlar. Eli silah tutan tosunlar da gidip kendi ülkelerini savunsunlar” diyor. Bunu söylemek her bir Türk vatandaşının doğal hakkıdır. Yani hiçbir derdimiz yok iken kaldırıp Türk halkının nafakasını 40 milyar dolarını bu sünepelere vereceğiz, onlarda gidip sahillerde keyif çatacak, elin namusuna göz dikecekler. Yani buna karşı çıkmak, buna itiraz etmek suç mu? 

          Ne yani her bayramda binlerce Suriyeli, Suriye’ye koşa koşa tatile gidecek, sonra da elini kolunu sallayarak ülkemize dönecek. Her yer Arap alfabesiyle yazılı levhalarda dolup taşacak,  millet korkusundan sesini çıkaramayacak, örgütlü Suriye’liler kendi ülkemizde bize baskın çıkacak ve bizde kendi ülkemizde garip kalacağız. Var mı böyle bir dünya. Kim kabul eder böyle bir tabloyu. Biz Suriye’de mülteci olsak ve böyle davransak kabul edilir mi?  Bu güne kadar kentlerde binlerce olay çıktı. İnsanlar yaralandı, öldü. Biz insani görevimizi yaptık, cebimizde ki paramızı sizinle paylaştık, artık yeter ve ülkenize dönün diyoruz. Bunu demek suç mu? İşte Sinan Oğan bunları dediği için hedef gösteriliyor, linç edilmek isteniyor. 

         Üç, beş çapulcuya pabuç bırakacak değiliz elbet. Ama bundan mustarip olmasına rağmen birileri ile ters düşmemek için aksi yönde propaganda yapanlar, kendi halkını linç etmeye çalışanlar, rakip gördükleri için saldırılmasına bıyık altından gülenler bence gaflet ve dalalet içerisindedirler. 

         Özellikle MHP camiasından hiçbir sesin, itirazın çıkmaması, sanki Suriyelilerin kalmasını istiyorlarmış gibi bir algının oluşmasına sebep olmaktadır. Sinan Oğan MHP’ye değil de gidip başka bir partiye aday olmuş gibi bir algının yaratılması, ömrünü MHP’nin siyasi serüvenine adamış olanları maalesef ki derinden üzmekte ve yaralamaktadır.  

        Düzenledikleri mitinglerde Dr. Sinan Oğan’ı hedef gösteren ÖZGÜRDER gibi örgütleri elbette ki hepimiz tanımakta, bilmekteyiz. Bu gurupların samimi olmadığını, perde gerisinde YPG’nin arka bahçesi olduklarını da biliyoruz. Ama gel gör ki İstanbul’un göbeğinde resmi izinle tehditler savrulurken, sadece seyredilmektedir. 

        Yapılan tehditler sonrasında sosyal medya twitter’da, facebook’ta, milyonların desteğini alan Sinan Oğan, twetter’da Türkiye’de ilk sırada, dünya genelinde ise en çok konuşulan 7. kişi olmuştur.  

         Bu da göstermiştir ki Sinan Oğan yalnız değildir. 

         Toplumun her kesiminde sempati uyandıran, milyonlar tarafından kabul gören ve desteklenen değerli hemşerimiz Sinan Oğan’ı bizlerde hemşerileri olarak destekliyoruz. 

 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası