Serdar ÜNSAL NANKÖRLÜK..!!
Tarih : 2020-04-06
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALNANKÖRLÜK..!!     
             Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle devletimiz ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL yardım yaptı.
 
         Bu yardım  ilimizde de 12500 aileye yapıldı. İlk gün bu parayı almak için PTT önünde uzun kuyruklar oluşunca ve insanlar sosyal mesafeyi korumayınca  PTT, Polis, Jandarma ve Vefa gönüllüsü öğretmenler yardımları evlere götürerek teslim ettiler.
 
         PTT önündeki kalabalığı çekmek haber yapmak için gittiğimde insanların sıra oluşturduğunu  görevli polislerin sürekli sosyal mesafeyi koruyun diye anons yapıp vatandaşları uyardığını gördüm. Nedense yardım alanların anons ve uyarıları umurlarında değildi….!!
 
         Birkaç kişiye “Devlet size yardım yaptı ne düşünüyorsunuz ?”diye soru sordum kimisi konuşmadı kimisi ise sırada beklemekten sıkıldıklarını bir iki saattir beklediklerini söyledi.
 
              Bazı nankörler ise paranın azlığından, kimisi “Ben kocamdan boşanmışım ama aynı evde yaşıyoruz kocama vermişler kumama vermişler bana vermemişler gibi sözler etti.
Koskoca kalabalıktan bir kişi ”Allah devletimizden razı olsun teşekkür ediyorum.”dedi.
 
         Şimdi devlet vatandaşına sahip çıkıyor bu zor günlerde sıkıntı çekmesin diyor istisnalar hariç yardımı alan nankör vatandaş devletine bir teşekkürü çok görüyor.
 
      Bu gerçek ki menfaatin bittiği yerde nankörlük başlar.
      Halbuki yardımı alan vatandaş Allah’ına devletine şükretmeli o yardımı alamayanlar, vatanı olmayanlar göçmen statüsünde yaşayanlar ,savaştan sığınacak yer arayanlar var.
 
            Bunun için şükürlü olalım nankör olmayalım …Devletimiz vatandaşı için vardır ufak tefek aksaklık olabilir normaldir.Bunun için vatanımızın bayrağımızın devletimizin kıymetini bilelim…
 
        12500 yardıma muhtaç insana yardımı evlerine kadar götürüp teslim eden bütün görevlilere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası