Derya AKDEMİR KARDEŞİN KARDEŞE BORCU OLMAZ
Tarih : 2020-05-15
Tüm Yazılar

Derya AKDEMİRKARDEŞİN KARDEŞE BORCU OLMAZ

Kardeş korur kollar, bir ananın iki oğludur. Bu dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bir yoldur. Kandır, candır, davadır, güçtür, birlik dirlik, beraberliktir.Azerbaycan Türkiye kardeştir ve ilelebet te öyle kalacaktır. Bu davaya bu kalem gibi ömrünü adayan yoldaşlar var. Her daim iki ülkenin yetiştirdiği yeni nesil gönül elçileri vardır, var olacaktır.

Elbetteki bu bazı art niyetli, devlet, şahıs, gurup, veya toplulukların hoşuna gitmemekte hatta bu kardeşliğin ilerlemesine engel olma çalışmaları yapmaktalar. Şüphesiz ki bu ütopyaları onların kendi ayaklarının altında kalmasıyla sonuçlanacaktır. Dahili ve harici düşmanlar bu bütünlükten rahatsızdır. Geçmiş tarih herşeyi gözler önüne sermekte.

Neriman Nermanov dan yardım isteyen Atatürk (Doğu cephesi komutanı Kazım Karabekir) aracılığıyla bir mektup yazar ve yardım talebini gercekleştirir. Mektup artık Neriman Nermanov ulaşmıştır. Altın akaryakıt ve bazı yardımlar derhal yola çıkarılır. Yardımlar Türkiyeye gelir ve ülke refaha kavuşuncaya denk kullanılır. Atatürk bu yardımı artık geri göndermek ister...
Neriman Nermanov un cevabı: Kardeşin kardeşe borcu olmaz. Cevabını alır. Sonrasında Bakünün kuruluşunda Türkiyeden büyük bir birlik Baküde kardeşlerine yardıma gider ve savaşı zaferle taçlandırırlar. 

Rüzgar ordusunun kardeşlik vefası unutulmayacak bir ruhtur.Ve bu ruhu herdaim ayakta tutacak vatan evlatlarıyla doludur iki vatan. Türkiye Azerbaycan.Allah tektir ordusu Türktür bu kiminin hoşuna kiminin zoruna gitsede Türkiye Azerbaycan ayrılmaz bütündür. 

Yeni neslin her ferdi kardeşlik bayrağını herdaim zirveye dikip, koruyacak o ruhu kendinden sonraki neferlere aktaracak kadar asil ve yüreklidir.Tek yumruk tek güç ve birlik beraberlik zamanı. El ele gönül gönüle. Tek sevda için geleceğe ışıkla bakmak adına varolsun kardeşliğimiz. 
Derya AKDEMİR

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.