Derya AKDEMİR "GAÇAGAÇ ÖYKÜLERİ" VASİYETTİR
Tarih : 2020-06-22
Tüm Yazılar

Derya AKDEMİR"GAÇAGAÇ ÖYKÜLERİ" VASİYETTİR

Anadolu'dan Kafkas yurtlarına Kafkas yurtlarından Avrupa'daki Türk diplomatlarına kadar nerde bir Türk varsa, öldürme ve soyunu kırma politikasıyla bir çok Türk topraklarını tarihin en vahşi soykırımlarıyla kan gölüne çeviren ermenilerdir. Yaşadıkları toprak Azerbaycan'ın ermeniler tarafından işgal edilmiş öz topraklarıdır. Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisini Rusları da arkalarına alarak haksızca işgal etmişlerdir. Bununla da yetinmeyip Türkiye'nin Doğu Anadolu topraklarında toprak iddiasında bulunmuş, günümüzde de bu iddialarına devam etmektedirler.Ermeniler bu sinsi planlarının devamı ve yeni nesillere ettikleri nasihatları için kin ve nefret kusmaya, yaptıkları soykırımı inkar edip Türklerin bunu ermenilere yaptığını utanmadan dünyaya yaymaya çaba ve gayreti içindeler. Sıra masada yüzleşmeye gelince geri adım atıp arşivlerini saklamışlardır hep. Türk yurtları ise arşivleri açılmasını yıllardır önermiştir.

En tehlikeli oyunlarından biri ise tarihin tekrarını oluşturmak ve naylon devletlerini büyütme çabasıyla yeni soykırım planları yapmalarıdır. Ben Derya AKDEMİR ve Iğdır ovasının bir evladı olarak Ermenilerin gercek yüzünü ortaya çıkaracak bir öykü kitabı yazdım. Bu kitabı yazmamdaki en büyük amacım yeni nesillerin yurtlarımızdaki bu olayları hafızasında tutup yeni soykırımların oluşumunu engellemek. Türk ruhunu daha da yüceltmektir. Ermenilerin önümüzdeki yıllarda hedefi uzak değil.Iğdır, Kars, Ardahan, Van, Bitlis, muş, Erzurum yani Doğuanadoluyu dahada güçlendirilmesi kanaatindeyim. Tehlikenin farkında olmamız evlatlarımızı ve topraklarımızı müdafaa edecek ruhta devletimizin güçüyle özgüven ve huzur içinde yurtlarımıza vefamızdır. Gaçagaç öyküleri aslında bir vasiyettir. Ve kitabın içindeki Her bir öykü kendi başına bir yaşanmışlık öyküsüdür. Hikayeler özellikle kısa, öz anlatımlı bir eserdir. Gaçagaç öyküleri, 12 seri halinde ve birçok ilkin imzasıdır. Serinin birinci kitabı 20 öyküde oluşmuştur. Ve 6 dile çeririsi yapılmıştır. İlk Baskı Türkçe yayındır.

Her Türk evladının dikkatlice okuyup koruyacağını inancım sonsuzdur. Iğdır ve civarındaki her ailenin ata babalarının anılarını bulacağı bu kitap Şubatta baskıya verilmiş, pandemi sebebiyle dondurulmuştu.

Şimdilerde okuyucusuyla buluşacağının müjdesini vermiş olalım. Kitap şubat ayında Azerbaycan, Türkiye, Kazakistan, ve Güney Azerbaycan basınında haber konusu olmuştu. Gaçagaç öyküleri kitabı daha baskıdayken inanılmaz bir kitle toplamış ve ilgi görmüştü.Anadolu'da Iğdır ve çivar bölgelerde hala üstü acılmamış toplu mezarlar olduğunun bilincindeyim. Bu acıların farkındalığıyla bu gercek yaşanmışlıkları kaleme alıp, sizlere sunmak için azimle çalışacağıma yeminim var. Bu bölgelerde Soykırıma maruz kalan atalarımız Türk oldukları için katledildiler. Bu benim devletim ve Iğdırımda vafa borcumdur. 
Türk olmak şereftir! 
Türk olmak onurdur!
Türk olmak adalettir. 
Ne Mutlu Türküm Diyene. 
Derya AKDEMİR

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası