Derya AKDEMİR İRKİL DE KENDİNE GEL İNSAN
Tarih : 2020-07-30
Tüm Yazılar

Derya AKDEMİRİRKİL DE KENDİNE GEL İNSAN

Toplumun bir bireyi olarak ben Derya AKDEMİR, günlerdir süregelen, toplumun psikolojisini etkileyip, çoçukları TV ekranlarından kaçıran ebeveynler görmek istemiyorum.
Kadın, çoçuk ve hayvanlara yapılan insanlık dışı bu muameleler, can sıkıcılıktan çıkıp travmaya yerini bırakalı çok oldu. 
 '' Ne oldu bize, ne ara bu kadar egolarımız tavan oldu, ne ara bu buhranlara kapıldık''_ demeyin. Hiç bir durum birden bire oluşmaz. Toplum saygıyı yitirdi. Üstüne cehalet, bana dokunmayan yılanlar var ya... İste bizleri sokan da o yılanlar...
Kadın çoçuk ve hayvanları özel koruma kanunu çıkarılsın. Sosyal medyayı yanlış çarpık ve garip kullananlar engellensin. Tecavüz, taciz, çoçuk, kadın ve hayvan skandalları, vs. haber konusu olmaktan çıkıp malzeme olmasın. (bilinçaltını derinden etkiliyor) Her birey üzerine düşen sorumluluğu yapsın. Bakın bakalım olayların seyri nasıl değişir.
Sen kim oluyorsun da yaradılana ömür biçiyorsun? Hiç bir canlı ne olursa olsun ölümü haketmiyor. Herkesin cenneti de cehennemi de kendi vicdanı. Ağalar sizin kadar hatunlar da bu dünya için yaratıldı.
Ahlak sadece kadına biçilen elbise değildir. Erkeğin de ahlaksızı var. Bu toplumun değer yargısından çok, bireyin öz seçimidir, davranışları. 
Çoçuklarımızı Türk Töresine uygun giydirip öyle eğitim verin ki, ebedi yaşama tutunup kendilerini toplumun önemli yapı taşı olduklarının farkına varsınlar. Öz kültürümüzle yoğrulup geleceğe ışık olabilsinler.
Ellerimizi taşın altına koymanın ve toplum olarak kendimizi irdelemenin tam da zamanı.
Kadın hepimizi doğuran ANAdır, ana olmazsa gelecek olmaz...
DERYA AKDEMİR

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.