Derya AKDEMİR DÜNYA BEŞTEN BÜYÜK
Tarih : 2020-10-21
Tüm Yazılar

Derya AKDEMİRDÜNYA BEŞTEN BÜYÜK
 
Bugün Azerbaycanın tarihi topraklarını almak için verdiği onurlu mücadele taktire şayandır.
Cumhur başkanı ilham Aliyev, Azerbaycan halkıyla tek vucut olmuş gerek liderliği gerek stratejik hamleleri, ve devlet adamlığıyla halkının kahramanı olmuştur. Yirmi yedi yıllık hasretli bekleyişe artık dur demiştir.Azerbaycan eski kafalardaki Azerbaycan değildir. Soykırım yaralarını iyileştirmiş,ekonomik askeri, siyasi gücünün üstüne güç katarak ilerlemiştir. Azerbaycan  kahramanlık destanları yazan kendini dünyaya kanıtlamış  bir Türk yurdudur.
Azerbaycan ordusu bu savaşta  5.Nesil teknolojik savaşla, askeri gücünü sahaya koymuş ve sahada tüm dünyaya kanıtlamıştır. 
Azerbaycan ordusu savaş kurallarının içinde stratejiler uygulayarak ilerlemiştir. Ermenistan savaş kurallarını hiçe sayarak, Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve sivilleri hedef alarak vurmasıyla savaş suçu işlemiştir.Bu haydut devlet tutumudur .Bu tutumun elbette bir nedeni vardı ermeniler ce... 
1. Savaş çemberin genişletmek,               2.Azerbaycan kendi alanına çekmek
3.Kolektif Güvenlik Antlaşması örgütü KGAÖ üyelerini yardıma çağırmak.
Ermenistanın  bölgede yaramaz çoçuk tavırları elbette rahatsızlık vericidir. Ermenistan başkanı Paşinyan’ın halkına zalimliği halkında psikolojik travmalara hatta, Türkiyede ki ermenileri de oldukça rahatsız ve huzursuz etmişe benziyor.Ermeni devletinin Gürcistan ve Türkiyeden de toprak iddialarını biliyoruz. Elbetteki bu onların Ağrı dağı gibi sadece hayallerini süsleyecektir. Öteye gitmez. Türkün gücünü Karabağda savaşan Azerbaycan ordusuyla bir kez daha öğrendiler.
Karabağ Savaşıyla, 
Azerbaycan 27 yıllık tarihi topraklarına olan hasreti son buldu. 
Azerbaycanın haklı müsadelesini tüm dünya birkez daha gördü. 
Azerbaycan halkının ve ordusunun cesareti örnek oldu. 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı halkını kendi etrafında toplayarak tek yumruk oldu. Birlik ve beraberliğin her zorluğu aşacağını kanıtladı. 
Bu savaş Türkün gücü ve Zaferiyle taçlandı. 
Türk dünyasının yüzü güldü. 
Ermeni devleti ve milleti itibar, güç, güven kaybetti. 
Yakında Azerbaycan tüm tarihi topraklarında sterilizasyon yapacaktır. 
Dr. Derya AKDEMİR

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.