AĞRI DAĞI’NIN 2100 METRESİNDEN ERMENİSTAN’A MESAJ 
“AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ

           Iğdır valiliği başkanlığında Gençlik ve Spor Müdürlüğünce organize edilen Ağrı Dağı Metor çukurundan başlayarak 2100 metrede bulunanKorhan yaylasında sona eren 6.5 km  Cumhuriyet ve “Azerbaycan seninleyiz” yürüyüşü yapıldı.
            Yürüyüş etkinliğinde “İki devlet tek Millet”ilkesi Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını geri almak için verdiği haklı mücadelesinde Iğdır halkı ve Türk milleti olarak yanlarında olduğumuz vurgulanarak  “Azerbaycan seninleyiz “vurgusu yapıldı.
           Sayın Valimiz H. Engin Sarıibrahim’i bu güzel organizasyondan dolayı kutluyoruz.Kendisine Iğdırlılar adına Azerbaycan adına teşekkür ediyoruz.
            Bildiğiniz gibi Ermeniler Ağrı Dağının yıllardır hayalini kurmaktadır.Doğu Anadolu bölgesinde ve Ağrı Dağında gözleri var ..” Aç tavuk, rüyasında kendini darı ambarında görür  “misali ..
            Defalarca söyledik Ermenilere verecek bir çakıl taşımız bile yoktur.Yürekleri yetiyorsa buyursunlar..!!
            Sayın Valimiz H. Engin Sarıibrahim, Ağrı Dağın da binden fazla vatandaşı bir araya getirerek ellerinde Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla yürüyüş yapılmasını sağlamıştır.Tank ile yapılan 2 top atışı ise “Dosta güven, düşmana korku vermiştir.”
            Ermenilere Ağrı Dağında gözünüz varsa gözünüzü oyarız,Azerbaycan’ın yanındayız.Türk milleti olarak tankımızla,tüfeğimizle,İHA ve SİHA’ larımızla Azerbaycan’a destek veriyoruz vereceğizde..Mesajı verilmiştir.
            Tekrar bu organizasyonu yapan sayın valimiz H.Engin Sarıibrahim’e emeği geçen herkese yürüyüşe katılan teşekkür ediyor başarılar diliyorum.
            Ermenilerde şu gerçeği bilmeli ki,Türk Milleti , Türk devleti olarak,Azerbaycan’ın yanındayız.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası