Serdar ÜNSAL IĞDIR YENİDEN İNŞA EDİLİYOR
Tarih : 2022-01-10
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALIĞDIR YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

              Iğdır belediyesine kayyum atandıktan sonra Iğdır adeta yeniden inşa ediliyor.

         Göreve geldiği günden beri gecesini gündüzüne katarak Iğdır için çalışan, bir büyük şehir belediye başkanından daha çok belediyeciliği bilen, uygulayan sayın valimiz H.Engin Sarıibrahim, Iğdır’ı yeniden inşa ediyor.

         Iğdır bir şantiye alanına dönmüş durumda. Yıllardan beri ihmal edilmiş, ihtiyaca cevap vermeyen su ve kanalizasyon alt şebekesi yenileniyor. Bu alt yapı tamamlandığında Iğdır’ın en az 15-20 yıl alt yapı sıkıntısı çekmeyeceği belirtiliyor.

         Büyük bir kısmı tamamlanan alt yapı ile birlikte artık Iğdırlı sağlıklı içilebilir, hazır sulardan daha kaliteli kaynak suyu içer hale gelmiştir.

        Hazır su fiyatlarının tavan yaptığı bu günlerde hazır sulardan daha kaliteli olan şehir şebekesi içme suyunu Iğdırlılar gönül rahatlığı içebilir.

         Artık şehrimiz kanalizasyon kokmuyor. Temizlik çok iyi belediye çalışanları yan gelip yatmıyor. Her taraf tertemiz… Hiç unutmam belediye önünde 5-6 yıl önce iki bayanla karşılaştım adres sordular sohbet ettik. Giresun’dan Iğdır’a gelmişler kızı öğretmen atanmış. Şunu söyledi bir bayan ”Iğdır çok güzel bir şehir, yeşiliyle havasıyla fakat şehir kanalizasyon kokuyor.”Gerçekten diyecek söz bulamadım. Yıllar boyu Iğdır siyasi çekişmelerden dolayı hep kayıp etmiştir. Yatırım gelmemiştir. Çünkü muhalefet olmuşuz. Sen ben çekişmesi içine girmişiz.

Iğdır artık başka bir Iğdır, kanalizasyon kokmuyor. Şehrin bir kısmı, asfalt olan yollar ile tozdan kurtulmuştur.Darısı diğer mahallelere…Alt yapı tamamlandıkça yapılıyor..

         İki görevini başarıyla sürdüren sayın valimiz Sarıibrahim, Iğdır’ın her yerini mahallesini, sokağını bir Iğdırlıdan daha iyi biliyor. Sabah erkenden kalkarak cadde ve mahalleri geziyor eksiklikleri yerinde görüp anında ortadan kaldırıyor. Bence Sayın valimiz Sarıibrahim, Iğdır için bir şanstır. Kayyum olması,işi bilmesi,kararlı tutumu ,yerinde aldığı yapıcı kararlarla, hiçbir belediye başkanının cesaret edip alamayacağı kararları alarak uygulamaya sokmasıdır. Genişletilen yollar bunun göstergesidir. Yapılan yanlış 18. Madde ve imar uygulamaları iptal ediliyor. Yeniden yapılıyor. Iğdır, tarihinde görmediği park ve oyun alanlarına kavuşmuştur. Yapılan Millet bahçesi ayrı bir güzelliktir. Yürüyüş yolu, banklar. Yeşil kuşak alanı ile bu yaz, Iğdır dışarıdan gelenleri adeta büyüleyecektir.

         Yakında açılması düşünülen Ermenistan kapısı, Zengezor koridoru Iğdır’ı, ekonomik olarak geliştirecektir. Iğdır’a gelenler parkıyla, yeşiliyle alt yapısıyla güzel bir Iğdır’la karşılaşacaktır. Iğdırlılara düşen bir görevde yapılanlara sahip çıkmak onu korumaktır.

         Iğdır için bir şans olan gece gündüz, Iğdır için çalışan sayın valimiz H.Engin Sarıibrahim ve ekibini kutluyor başarılar diliyorum. Gerçektende Iğdır, Iğdır olalı böyle bir hizmet görmedi…

         Sayın valim,durmak ve gitmek yok…Yola devam… Iğdır için Iğdırlı için yapılacak çok çok iş var,hizmet var…

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.