Ziya Zakir ACAR HALKIN HUZURU POLİSİN GURURUDUR
Tarih : 2022-04-11
Tüm Yazılar

Ziya Zakir ACARHALKIN HUZURU POLİSİN GURURUDUR

Türkiye'deki güven ve istikrar ortamının, halkın refah ve huzurunun en büyük güvencesi olan Türk polis teşkilatının 177.  kuruluş yıl dönümünü en iyi dileklerimizle kutluyoruz.
  10 Nisan 1845'ten bu yana millî birlik ve bütünlüğümüzün korunması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması gibi son derece ulvi bir görevi üstlenen polisimiz, milletimizin gönlünde hak ettiği yeri almıştır.
Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir
Bu itibarla, iki asra yaklaşan mazisiyle Türk polis teşkilatı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli bir yapı taşı hâline gelmeyi başarmıştır.
Bugün ülkemiz gündeminin ilk sıralarında yerini muhafaza etmekte olan terörle mücadeleden uyuşturucu kaçakçılığı ve trafik terörüne kadar son derece komplike ve zor görevleri gece gündüz demeden canı pahasına fedakârca görev ifa eden polisimizin makine teçhizat, eğitim ve benzeri ihtiyaçlarının karşılanması öncelikli ve ivedilikli olmalıdır ama günümüz itibarıyla polisimizin en vazgeçilmez ihtiyacının moral ve motivasyon olduğu kanaatindeyim. Bu ihtiyacın karşılanmasında devletin yanında milletimize de önemli görevler düşmektedir. Bu ifade, polisimizin moralle birlikte imkân ve kabiliyetine tesir edecek en önemli faktörün halkın desteğinin en üst seviyede olması gerektiği anlamını taşımaktadır. Memurundan amirine bir polisin en çok moral bulduğu an, vatandaşlarımızın kendisine "polis amca" güveni içinde yaklaşmasıdır.
Millî birlik ve beraberlik, devleti güçlü kılarken kökleri maziye dayanan güçlü kurumların varlığıyla da gücünü ve kudretini daha da pekiştirir. Onun için polis teşkilatımızın yüz yetmiş dört yıla dayanan birikimlerinden faydalanılmalı ve diğer kurumlarla eşgüdüm içinde çalışmasının önü açılmalıdır.
Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın. 177. Kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı İl Emniyet Müdürümüz Sayın Dr. Oğuzhan YONCALI nezdinde bütün polislerimizin gününü kutluyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şehit polislerimizin Ruhları Şad Olsun.
 
Ziya Zakir ACAR
Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme 
Derneği Başkanı

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.