Cabbar ŞIKTAŞ İŞTE BU BENİM HİKAYEM
Tarih : 2022-05-21
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞİŞTE BU BENİM HİKAYEM

Pandeminin başladığı günlerde dünya inanılmaz bir kabusu yaşıyordu. Ülkelerden arka arkaya gelen sokağa çıkma yasakları, insanlarda her an ölebiliriz endişesi, kayıplar ve daha türlü şey ile kötü günler yaşanıyordu.

Halk, covid-19 ilacı bulunmadığı için büyük bir şaşkınlık içerisinde idi ve ne yapacağını bilemiyordu.

O güne kadar kimse ne Sinovac firmasını biliyordu ne de Cantürk Alagöz’ü tanıyordu.

Çin firması olan Sinovac’ın Türkiye Distribütörü olan Cantürk Alagöz gece gündüz uyumadan aşının önceliğini Türkiye’ye vermesi için çalışıp didinip duruyordu. Tabii ki bu gelişmelerden hiçbirimizin haberi yoktu. Zaman zaman yaygın gazeteler ve Yeşil Iğdır “Iğdırlı Cantürk Alagöz Sinovac aşısının  Faz 3 çalışmasına dahil oldu.” şeklinde haberler yapıyordu ama, okuyucu o telaşede Alagöz ismine çok da odaklanamıyordu. Faz 3'ün tüm giderlerini üstlenen hemşerimiz Cantürk Alagöz çalışmayı tamamlamış ve dünya ülkeleri aşı beklerken, Sinovac aşısı ülkemize gelerek kullanılmaya başlanmıştı.  

Bu süreçte iş insanı arkadaşım Kıyas Baştemur ile Ankara’ya gitmiştim. 45 yıl önce ilkokulda birlikte okuduğum ama o tarihten sonra hiç görmediğim Cantürk Alagöz’ü aradım ve ziyaretine gittim. Hemen oracıkta aşımı yaptırdı. Ofiste 4 saat boyunca gelip gidenlerden kalan zaman diliminde hep sohbet ettik. Ofis inanılmaz yoğundu, kimi ararsanız orada bulabilirdiniz. Ülkemizde ne kadar üst düzey bürokrat, tanınmış kişi, yurt dışından gelen, arayan, aşı talebinde bulunanların haddi hesabı yoktu.

Tabii ki o zorlu günlerde ilk sırayı Türkiye ve ardından Azerbaycan’a vermişti.

İŞTE BU BENİM HİKAYEM

Ofiste ve sonrasında telefonla konuşurken hep şunu derdi Cantürk Alagöz,

"Ne istiyorum biliyor musunuz, Iğdır’da binlerce kişi iş ve ekmek sahibi olsun.

Çocukluğumda yapamadıklarımı tüm çocuklar yapsın.

Okuyamayanlar okusun.

İnsanlar sevinçte ve kederde birbirine sarılsın.

Ayrımcılık, şuculuk, buculuk olmasın.

Kardeşlik bağları, kenetlenme pekişsin.

Dilucu'ndan, Gaziler'e kadar bütün Iğdırlılar birlik içinde olsunlar istiyorum." demişti.

Ve kolları sıvadı başladı Iğdır’la ilgilenmeye. Her gideni makamında ağırladı. Sorunu olanlara elinden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştı. Edindiği bürokrasi çevresini Iğdır’ın kalkınması için kanalize etmeye gayret etti. Güzel hizmetlerin gelişine imza attı.

Aldığı fabrika, kurduğu tesis, yaptığı işlerle alakalı birçok kişiyi istihdam etmekle beraber birçok projenin hazırlanması talimatını verdi.

Tabii ki ilk iş olarak Iğdır Spor'u devralmakla başladı yatırıma.

Sporun kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmede önemli bir araç olduğunu biliyordu.

BAL'daki Iğdır Spor'u devralıp  3. Lig'e taşıdı. Yaptığı transferlerle ülke gündemine oturdu. Fenerbahçe, Ankaragücü ve toplamda yaklaşık 35 takıma sponsor oldu.

Iğdır FK 3. Lig, 2. Grupta liderliğe oynuyordu. Ama olmadı Play-Off’a kaldı. Yarı finalde eşleştiği rakibi 68 Aksaray Belediye Spor ile Aksaray’da 2-2 berabere kalırken, Iğdır’da 3-2 yenerek finale yükseldi.

Stadyum hınca hınç dolmuştu. 90+7 bittiği anda herkes havalara uçtu birbirine çak yaptı, kucaklaştı ve birbirlerini tebrik ederek mutluluklarını paylaştılar.

18 Mayıs günü yapılan karşılaşma, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına bir ön hazırlık gibi oldu. Iğdır’ımız iki gün boyunca hiç durmadan coştu. Bir yandan finale yükselmenin sevinci yaşandı, diğer yandan 19 Mayıs’ta hem bayram coşkusu hem de Alagöz Holding sponsorluğunda akşam düzenlenen muhteşem konserle gençlerimiz coştu.

Tanınmış, mütevazı sanatçı Funda Arar, 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Iğdır Zübeyde Hanım Bulvarı'nda 10 binin üzerinde kişinin katılım sağladığı konserde güzel şarkıları ile dinleyenleri coşturdu.

Funda Arar yoğun kalabalık eşliğinde “İşte Bu Bizim Hikayemiz” şarkısını okurken drone yukarıdan çekim yapıyordu. Binlerce kişi bir arada bu muhteşem ana şahitlik ediyor, birlikte eğlenip, birlikte gülüyorlardı.

Tam o sırada telefonuma bir mesaj geldi. Funda Arar’ın konserde seslendirdiği “İşte Bu Bizim Hikayemiz” şarkısının videosuydu. Altına da “İşte Bu Benim Hikayem” diye yazıyordu.

Mesajı gönderen Cantürk başkan beni çok duygulandırdı. Kendisi de duyguluydu.

Ben de tek cümle şöyle yazdım.

“Iğdır halkı adına size teşekkür ediyorum."

Çıktın geldin insanlara ayrı bir hava kattın.

Toplumu kaynaştırdın.

Herkes birbiriyle kucaklaştı, birbirini sevip sarmaladı.  

Sinerji kattın halka.

El tuttun, yardımcı oldun, yatırım yaptın, iş verdin, istihdam sağladın, burs verdin, yardım kartı dağıttın.

Iğdır Spor’la birlikte şehrimize çok şey kazandırdın. Heyecan kattın, coşku kattın, insanlarımıza spor sevgisi kazandırdın.  Gençlerimizi spora teşvik ettin. Başarılı sporcularımızı Alagöz Holding bünyesine alarak teşvik edip sahiplendin.  

İyi ki varsın güzel insan.

İyi ki Iğdırlısın.

Yüreğin güzel, kibrin yok, halktan biri ve doğalsın.

Umarım bu iyi niyetin suistimal edilmez.

İnşallah 25 Mayıs Çarşamba günü Ankara Eryaman’da İskenderun Spor karşısında galibiyet elde eder ve 2. Lig’e çıkarız.

Başlattığım kampanyaya ülkemizin dört bir yanından iştirak edecek olan tüm halkımıza şimdiden teşekkür ediyorum. 

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.