Serdar ÜNSAL AZERBAYCAN ZENGOZOR KORİDORUNU ALMALI..
Tarih : 2022-09-14
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL



AZERBAYCAN ZENGOZOR KORİDORUNU ALMALI..

                  Ermenistan yine geçmişte olduğu gibi dış güçlerin oyununa gelmeye devam ediyorlar.100 yıl önce İngiliz ve Rusların oyununa gelen Ermeniler,44 günlük savaş yenilgisinden ders almadığı gibi ateşkesi bozarak Azerbaycan askerlerine saldırıda bulundu.

               Bu saldırıyla gereken dersi de aldı. Bu ateşkesin bozulmasının arkasında Rusya ve İran’ın olduğunu görebiliriz. Rusya AB ülkelerine gazı kesince zor duruma düşen AB ülkeleri Azerbaycan’ın kapısını çalarak gaz akışının artırılmasını istedi. Azerbaycan’da kabul edince Ruslar rahatsız olarak, Ermeni ordusundaki Rus yanlısı asker ve generallere emir vererek son saldırıyı gerçekleştirdiler.

               Bu son saldırı göstermiştir ki ne ABD ne AB ve Rusya’ya güvenilmez. Onların amacı Azerbaycan ve Ermenistan’ı savaştırmak sonrada araya girerek barışın demektir. Azerbaycan’ın güçlü devlet olmasını engellemek için her yola başvuruyorlar.

               Rusya ve İran Zengezor koridorunun açılmasını istemiyor. Çünkü açıldığı zaman iki ülkenin de menfaati bitecektir.

               Türkiye Azerbaycan kardeşliği, iş birliği bölgedeki devletleri rahatsız ediyor. Bunun için Rus yanlısı Ermeni ordusu Ruslardan aldığı emirle ateşkesi bozuyor.

               Burada Azerbaycan’a düşen görev Türkiye’nin de desteğini alarak ,Ermenistan’ı uyarmak anlamadıkları taktirde Zengozor bölgesini almak olmalıdır. Zengezur Koridoru veya Nahçıvan Koridoru, zaten Türk toprağı .Azerbaycan ordusu da burayı alacak güçte ondan sonra Ermenistan Rusya, İran ,ABD ve Ab ülkeleri gelsin pazarlığa otursunlar bakalım.Rusya Ukranya’da bir batağa girmiştir.İnşallah çıkamaz.Çünkü başarılı olduğu taktirde Laçın ve Zengozor koridorunu işgal edecektir.Azerbaycan ve Türkiye çok dikkatli olmalıdır. Çin, İsrail ve bazı devletler Türk devletleri koridorun açılmasından yana ..

               Hani bir söz var ya “YA DEVLET BAŞA YA DA KUZGUN LEŞE” Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev inşallah gerekeni yapacaktır..

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.