MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI IĞDIR’DAN MI OLMALI ANKARA’DAN MI!?

              Milletvekili seçimlerine 4 ay gibi bir zaman kalmıştır. Seçim tarihi ortaya çıktığında aday adayları da ortaya çıkacaktır.

                Şimdiye kadar seçip gönderdiğimiz milletvekilleri Iğdır’a az çok hizmet etmişlerdir. Hepsine Iğdırlılar adına teşekkür ediyorum. Iğdırlılar Kars iline bağlı olduğumuz dönemde de milletvekilsiz   kaldığı olmuştur.

                50 yıldan beri gazetecilik yapan bir olarak, yaşadıklarım ve gördüklerime dayanarak bu sefer akıl ve mantığım milletvekili olacak kişinin Ankara’da yaşayan Ankara’yı bilen birisi olmasının Iğdır’a, Iğdırlıya çok fayda sağlayacağıdır.

                Şöyle ki Iğdır’da yaşayan birisi seçilip Ankara’ya gidince Ankara’da çevre edinip kurumları tanıyıncaya kadar 2-3 sene geçiyor. Fakat Ankara’da yaşayan çevresi olan biri Iğdırlının iş, aş sıkıntısına yatırım sıkıntısına hemen çözüm bulabiliyor. Yıllarca Yeşil Iğdır gazetesi olarak Iğdır’ın her sorununu dile getirdik. Üniversite, Havaalanı, Doğalgaz dedik geçte olsa yıllar geçse de çözüldü. Tabi sahibimiz olsaydı daha erken çözülecekti.!!

                Geçmişe baktığımızda Ankara’yı bilen Milletvekilimiz muhalefette olmasına rağmen Yücel Artantaş,Şamil Ayrım gibi vekiller Iğdırlıya, Iğdır’a en çok hizmet vermişlerdir. Allah sağlıklı ömür versin sayın bakanımız İlhan Akyüzüm, çok sayıda Iğdırlıyı müdür, daire başkanı yapmış işe koymuştur. Kendi gücü ile Kendi emeği ile  PTT genel müdürü olan Nuri Alagöz yüzlerce Iğdırlıyı işe sokmuştur. Gerçeği demek lazım Iğdırlı Nuri Alagöz’e vefa göstererek onu vekil seçmemiştir. Bunun adı vefafısızlıktır. Bence vefalı olmak lazım…

                Seçip gönderdiğimiz vekiller maalesef bildiğim kadarıyla yanılmış olabilirim hiçbir Iğdırlıyı genel müdür yaptırmamıştır. İleride bana rakip olur diye düşünmüşlerdir. Halbuki Ankara’da genel müdür,daire başkanı gibi Iğdırlılar olmuş olsa Iğdır’a Iğdırlıya o kadar hizmet gelmiş olacaktır. Başarıda milletvekillerinin olacaktır.

                Bugün bile Iğdırlı üvey evlat muamelesi görüyor.81 ilde ne bir Milli Eğitim, Kültür, Gençlik spor,İş Kur, gibi müdürlüklerde veya başka kurumlarda asaleten atanmış bir Iğdırlı yoktur.Ankara da yine aynı şekilde daire başkanımız yoktur. Onlarca üniversitede bir Rektörümüz yoktur.!!!

                Bütün bunların sebebi bence seçilmiş kişilerdir. İşte bunun için yapılacak olan seçimlerde seçip göndereceğimiz kişiler hangi parti olursa olsun Ankara’da çevresi olan orayı bakanlıkları bilen biri olmalıdır…Aksi durum varsa köşem açıktır yazıp göndersinler yayınlıyayım.

                  Bazı kişiler bu yazımdan rahatsız olacaktır. Varsın olsunlar Akıl ve mantık bunu söylüyor. Neden bir Iğdırlı daire başkanı, Kaymakam ,Vali,Genel Müdür ,müsteşar, bakan Yardımcısı, danışman olmasın..

                   Güneşin doğduğu, üç ülkeye sınır, heybetli başı hep karlı Ağrı Dağı’nın eteğindeki Iğdır yatırım,Iğdırlı aş ve iş bekliyor…Yağız delikanlılar bu vatana hizmet etmek için mevki makam bekliyor….

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası