Ziya Zakir ACAR ELİMİZDEKİNİN KIYMETİNİ BİLMEK
Tarih : 2023-05-11
Tüm Yazılar

Ziya Zakir ACARELİMİZDEKİNİN KIYMETİNİ BİLMEK

İnsan olarak hem bir bireyiz hem de toplumun bir üyesiyiz. Bir yandan birey olarak üzerimize düşenleri yapacağımız gibi bir yandan da toplumdaki rolümüze uygun hareket etmemiz gerekir. Mutlu birey, mutlu toplum ancak bu iki rolümüzün hakkını tam verirsek gerçekleşir.
İnsanın kendi çıkarına uygun hareket etmesi doğaldır. Ancak toplum faydasını düşünmek bir erdem, eğitim ve kültür gerektiriyor.
Bunun için işimizi doğru yapmamız gerekir ki hem kendimiz için faydalı olalım hem de başkaları fayda görsün.
Iğdır’a ilk olarak Iğdır Sporla gündeme oturan Cantürk Alagöz, Iğdırlıları bir yumruk haline getirdi. Birlik ve beraberliği tesis etti. Iğdır’ı Türkiye gündeminde başköşeye yazdırdı. Iğdır’a bir sürü yatırım yaptı. Toplumsal ve bireysel olarak Iğdırlı vatandaşlarına el uzattı. Iğdır’da eğitime dönük bağışlarla öne çıktı.  Bir yandan Iğdır Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne destek verirken, diğer taraftan kentte birkaç tane 24 derslikli ortaokul binası, anaokulu yaptı. Organize sanayide devraldığı geri dönüşüm plastik fabrikası, aynı zamanda üretime dönük büyütme kararı aldı ve poşet ve kangal boru üretimi ile mevcut çalışan sayısını 40 kişiden 200 kişiye çıkardı. Karton bardak fabrikası ve tekstil fabrikası ile genel toplamda 800 kişinin çalışmasını planlandı. Iğdır’da geri dönüşüm enerji tesisi ile Aralık ilçesi güneş enerjisi santrali hizmete açtı. Türkiye’de eşine pek rastlanmayan spor tesisleri yaptı. Hatırlayabildiğim yatırımlardan birkaç tanesi…
Iğdır’a bir güneş gibi doğdu. Milletvekili adayı olunca da Iğdır’ı her alanda aydınlatmaya devam etti. İhtiyacı olan köy ve ilçelerde sondajlar açtı. 
Iğdırlıların karşısına bir sürü projelerle çıktı. Şimdi tam zamanı değil mi? Artık geçmişten ders alma zamanı değil mi? Bu kadar fedakârlık yapan birinin yanında olmak zamanı değil mi?
Kısa zamanda Iğdırlıların gönlünde taht kuran Cantürk ALAGÖZ, gittiği her yerde samimi ve candan karşılanmakta, gençlerin, çocukların halkın büyük sevgisiyle kucaklaşmaktadır. Bu samimi duyguları sandığa yansıtmak gerekmektedir.
Iğdır’da birlik ve beraberlik için Cantürk ALAGÖZ,
Iğdır’da güneşin ilimizi karanlıkları yok edip aydınlatması için Cantürk ALAGÖZ
İşsizlik probleminin çözülmesi için Cantürk ALAGÖZ
 Pişmanlık: Gerçekleştirmek için peşinden koşulmayan hayaller, başkalarının beklentilerini karşılamak için kendimizden verdiğimiz ödünler, sevilmek ve kabul edilmek uğruna kişisel değerlerimizi bir kenara atmak, başkası olmak, başkasının hayatını yaşamak, kendimiz olma cesaretini gösterememek, kendi isteklerimiz, ihtiyaçlarımız, hayallerimiz ve değerlerimize sahip çıkmamak. Yani aslında gerçekten yaşamamış olmak gibi bir şey bu. Neden en yaygın pişmanlık olduğunu anlamak zor değil. Bize hediye edilen bir hayat var ve biz bunu yaşamayarak çöpe atıyoruz.
Geçmişten ders çıkarıp birlikteliği yakalamalıyız. Son pişmanlık fayda etmez. 

 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.