PARK BAHÇE EKİPMANLARI BİRARAYA GETİRİLİYOR

Tarih : 2017-08-11 / Kategori : Genel Haber

PARK BAHÇE EKİPMANLARI  BİRARAYA GETİRİLİYOR Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

           Parkların yenilenip daha modern bir hale getirilmesi için çalışmalarını sürdüren Iğdır belediyesi parklara bırakılacak ekipmanları getiren tırlar boşaldıktan sonra birleştirilmeye başlandı.

 

        İlimize döşenecek yaklaşık 10 tır tutan  park-bahçe ekipmanları  Belediye garajına boşalmaya başlanarak birleştirme işlemine geçildi.
        Mahallelerimizde ihtiyaç duyulan noktalarda bir taraftan yeni parklar oluştururken bir taraftan da mevcut parklarımızı bakımdan geçirmeye ve yenilemeye devam ediyoruz diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit: Günümüzde tartışmasız kabul edilen en önemli olgulardan biri de kişi başına düşen yeşil alanların imkânlar ölçüsünde artırılmasıdır. Beton yapılarla griye bürünen güzel ilimiz Iğdır’ın estetik bir görünüm kazanması için belediyemizin yeşil alan çalışmaları hız kazandı.Ayrıca mahallelerdeki yirmiye yakın deforme olan parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.Şehrimizde bir çok park mevcut. Zaman içerisinde bu parkların yıpranmış ve fonksiyonunu yitirdiğini tespit ettik ve yenileme çalışmalarına başladık. Bu bağlamda eski parayla 1 trilyona yakın park bahçe malzemesi alarak Iğdır’ımızı daha yaşanabilir daha modern bir il’e getirme çalışmalarımız adım adım ilerlemektedir. Çalışmalarımız tamamlandığında parklarımızı yeniden şehrimize kazandırmış olacağız ve vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği alanlar haline getireceğiz. Parklarla bırakılacak gölgelikli banklar, kamelyeler, çöp kovaları, çatılı piknik masaları, çeşitli ahşap dış mekân oturma gurupları, ahşap sekizgen piknik masaları, çocuk oyun gurupları, tahterevalliler, salıncaklar, zıpzıplar, fitness gurupları için ihale çalışmalarımız devam etmektedir.Yeşil alanlarla kente nefes aldırmak için bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Kentimize yeşil ve estetik bir görünüm kazandırmak birincil hedefimiz olacak.”dedi.
             Belediye olarak bütün amaç ve gayretimiz modern bir kent inşa etmek, halkımızın kentsel yaşama dair olan sıkıntılarını ortadan kaldırmaktır. Bu çerçevede hizmet anlayışımız ve siyasetimiz   barış ve kardeşliğin pekiştiği, bir arada yaşama kültürünün model olacak bir örnekle hayata geçtiği, yarınları aydınlık bir kent ve toplum oluşumuna hizmet etmektir diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit:”profesyonel ekipler nezaretinde ana arterler başta olmak üzere tüm park ve yeşil alanlarda, yol kenarlarında bulunan ve bakımı belediyeye ait olan tüm ağaçların bakımını yapıyor. Parklarımızda çevre düzenlememizi de farklı ve cazibeli hale getiriyoruz. Ahşap dekoratif desenler kullanıyoruz. Çocuklarımızın parklarda yaşayacağı olumsuzlukları ortadan kaldırmak için, TSE standartlarına uygun olarak son teknolojiyle üretilmiş yeni oyun grupları ve Spor kondisyon aletleriyle donatacağız. Ayrıca tüm parklarımızın tamamında toplam 1000 m2 kauçuk zemin döşemesi yapacağız.”dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.