OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ

Tarih : 2017-10-12 / Kategori : Eğitim

OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

         Iğdır İl Gıda ve Tarım İl Müdürü Özkan Yolcu, Ülkemizde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile okul kantinlerinde satışa sunulan gıda maddelerinin güvenirliliğine yönelik denetimler İl bazında hazırlanan aylık denetim programları ile Bakanlığımızca ürün ve riskler bazında hazırlanan yıllık denetim programları çerçevesinde yürütülmektedir.”dedi. 

 

           Yolcu, Eğitim Öğretim dönemi boyunca öğrencilerin daha sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesini sağlamak amacıyla satışa sunulan gıda maddelerinin güvenirliliğine yönelik yoğunlaştırılan denetim ve kontroller aralıksız sürdürülmektedir.
          Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı öğrenci, kursiyer ve çalışanlara sağlıklı beslenme ortamlarının oluşturulması, güvenilir gıdaya erişim sağlanarak olabilecek gıda zehirlenmeleri, bulaşıcı hastalıkların önlenmesi amacı ile okul kantinlerine yönelik denetimlerde satışa sunulan gıdaların saklanma koşulları yayınlanan Gıda Kodeksine Uygunluğu gibi parametreler kontrol edilerek Iğdır genelinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz bünyesindeki Gıda Kontrol ekipleri tarafından kontrol edilerek öğrencilerimizin güvenilir gıdaya ulaşması sağlanmaktadır. 
          Gerçekleştirilen denetimlerde gıda kontrol görevlilerince yapılan kontrollerde kantinlerin izin belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve sıhhi şartları, üretilen ürünlerin gıda mevzuatına uygunlukları kontrol edilerek sahipleri ve çalışanlarına gıda güvenliği, personel hijyeni vb. konularda bilgilendirme yapılmıştır.” şeklinde konuştu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.