Serdar ÜNSAL Her Şey Iğdır’ın Huzuru İçin
Tarih : 2014-07-09
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL            ADI:YÜKSEL BABAL

          GÖREVİ EMNİYET MÜDÜRÜ

           Birkaç aydır Iğdır’da görev yapıyor. Göreve geldiği günden beri gece gündüz Iğdır’ın huzuru için çalışıyor. Güler yüzlü, vatandaşın huzuru için ne yapılması gerektiğini iyi biliyor. Emirinde ki polislere bir baba şefkati ile yaklaşıyor.

           Başarılı olanı taktir ediyor. olmayanı teşvik. Görev ve sorumluluğunun bilincinde gerektiğinde suçlulara devletin gücünü hatırlatıyor. Kapısı halka açık. Suçlular bizden korksun diyor. Halkın sıkıntı ve şikayetlerini dinlemek onlara yardımcı olmak için her fırsatta halkla sohbet ediyor. Yüksel beyi, bir taksi durağında şoförlerle bir esnafla dükkânında, bir seyyar satıcı ile, bir kahvede vatandaşlarla sohbet ederken görmeniz mümkün. İleride halk günleri düzenlemeyi düşünüyor. Sık sık muhtarlarla bir araya geliyor. Onları ziyaret edip mahalle sorunlarını dinliyor.

              Kapsının açık olduğunu belirterek emniyete yardımcı olunulmasını istiyor ve ekliyor; Iğdır’ın huzuru için el ele gönül gönüle çalışmalıyız. Tek hedefi var, yıllardır terörden sıkıntı çeken şimdide huzur içinde yaşayan Iğdırlının huzurunu sağlamak, bunun içinde şöyle diyor: ”İlkemiz bir olay olduktan sonra suçluyu yakalamak değil, olay olmadan suçluyu yakalayıp olay yaptırmamaktır. Bunun içinde görev vatandaşa düşüyor.

              Şüpheli gördüğü bir kişiyi anında emniyete bildirecek bizlere yardımcı olacaktır.” İşte Iğdır’ımızın huzuru için çalışan başarılı emniyet müdürü Yüksel Babal… Gecesinde ve gündüzünde Iğdır var. Herkese karşı sevgi dolu… Yüzünden gülücükler eksik olmuyor. Vücut dili çok samimi ve içten. Bildik asık suratlı emniyet müdürlerine benzemiyor. 7’den 70’e herkesle diyalog içinde kısacası halkın içinden biri. Büyük şehirlerdeki tecrübesini Iğdır’da iyi kullanıyor. Uyguluyor.    

          Iğdır’ı ve Iğdırlıyı çok seviyor. Suçlu insanların korkulu rüyası. Dürüst, nazik, kibar, içten, candan, namuslu ve başarılı bir emniyet müdürü.. Şaka bir yana sayın Valimiz Davut Haner ve Emniyet Müdürümüz Yüksel Babal, Iğdır’a geldikten sonra hırsızlık olayları baya azaldı sanki yok gibi… Ve sayın Valimiz Davut Haner ve Emniyet Müdürümüz Yüksel Babal uyum içinde çalışıyor.

            Her gün vali yolunda, çarşıda her ikisi de korumasız olarak geziyor. Bu da özgüven ve huzurun göstergesidir. Başarınız daim, yolunuz açık, başınız dik olsun sayın müdürüm..

  1. EJ.Kur.Alb. Hanifi 2014-07-19 22:51:38

    Sayın Hocam,<br />Değerli meslektaşım İl Emniyet Müdürümüz Sayın YÜKSEL BABAL hakkındaki samimi duygularınızı ifade eden yazınızı büyük beğeniyle okudum. Emsallerine göre mesleğinde büyük başarılar göstermiş böylesine mümtaz bir kamu personelin ilimizde bizlere hizmet sunması halkımız için gerçekten büyük bir şanstır. Sizin yazınızda da belirttiğiniz gibi biz vatandaşlara düşen görev; TOPLUM DESTEKLİ GÜVENLİK MODELİNE KATKI sağlamaktır. Bu vesileyle başta sayım müdürümüz ve il jandarma komutanımız olmak üzere halkımızın huzur ve güvenliğine hizmet eden tüm amir ve memurlara başarılar diler şimdiden bayramlarını kutlarım.<br /> (E) J.Kur.Alb. Hanifi Yıldırım.

  2. hakan 2014-08-20 06:43:16

    VALİMİZ DE EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ DE GERÇEKTEN SAMİMİ VE SICAK İNSANLAR BELKİ IĞDIR BÖYLE HALK İLE İÇ İÇE ÜST DÜZEY KAMU GÖREVLİSİ GÖRMEDİ...AMA SİZİN SAYIN SERDAR BEY SÖZLERİNİZ İŞİNİZE GÖRE YALAKALIK AKIYOR,SEVİYOR OLABİLİRSİN AMA BU SEVGİ SİZDE KALSIN ,LÜTFEN MEKKELİ MÜŞRİKLERİN ŞAİRLERİ BİLE EBU SÜFYANA BUKADAR ÖVGÜ DÜZMEDİLER MAŞALLAHIN VAR TABİ..ÖNEMLİ BİR Uyarım olacak lütfen bu iki değerli insanın halk içinde serbest dolaşmasını topluma teşhir etmeyin,provakasyonlar için hedef gösteriyorsunuz,gaztemizide yıpratmayınız...

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.