Serdar ÜNSAL İKTİDAR MI MUHALEFET Mİ?
Tarih : 2024-03-18
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL İKTİDAR MI MUHALEFET Mİ?
                 Ortak akıl diyor ki, "Siyasetçiler Iğdır ve Iğdırlıyı düşündü ittifak oldu. Şimdi Iğdırlı  birlik olup ittifak adayı Ülkü Öcal’ı kazandırmalı !!Kırgınlıkları küskünlükleri, particiliği bir kenara bırakmalı Mevzu bahis Iğdır’sa, hizmetse, yatırımsa iş ve aş ise oylar Ülkü Öcal’a demeli, Muhalefet olmaktan kurtulup birde belediyecilikte İktidarı denemeli. 4 yıldır kayyum belediyeciliğin iktidarın desteğini alarak yaptıkları yapacaklarının teminatıdır."
         Çok iyi düşünmek lazım yıllardır Iğdır muhalefet partilerinden belediyeciliği tercih etti. Ne kazandı. Bir hiç. Iğdırlı yıllarca yer altından çıkan kuyu suyunu içti aspesli kanser yapan borulardan su içti. Kayum belediye hazır su kalitesinde su getirdi Iğdır’a. Kanalizasyon baştan sona yenilendi. Şehirde üç beş tane olan park sayısı 36’ya çıkarıldı. İnsanların nefes aldığı Millet bahçesi yapıldı. Kadın yaşam merkezleri, yapılarak evde oturan kadınlara meslek öğretildi. Kadınlar sosyal yaşam nedir öğrendi. Spor merkezleri açılarak gençler spora yönlendirildi. Yüzme kursları açıldı ve Yazılmayacak kadar çok işler yapıldı.
         İşte 4 yılda yapılan bu işler yeterlimi? Tatbiki hayır Iğdır’ın daha çok yatırıma hizmete ihtiyacı var. Bunlar ancak iktidar belediyesi ile gelir. Belediye seçimini Ülkü Öcal kazanırsa, Milletvekili Cantürk Alagöz’ün desteği ile Iğdır makus talihini yener. Hizmete kavuşur. İş alanları açılır. İnsanlar iş aş sahibi olur. Zengozor koridoru, Ermenistan sınır kapısı ile bölgenin parlayan gelişen ili olur.
         Belediye başkanlığını muhalefet kazanırsa ne olur derseniz. İktidarın hizmet ve yatırımlarından faydalanılmaz. Hizmet etmek için bakanlıklardan yardım alınmaz. İller bankasından gelen para borçlara kesilir. İlerleyen süreçte çalışanların maaşı ödenmez hale gelir. Belediye adına kurulu şirketler kapanır. Sadece rutin belediye işleri yapılır. Iğdır ve Iğdırlı muhalefette olmanın, Cumhur ittifakına seçimi kayıp ettirmenin keyfini yaşar…!!!
         Ülkü Öcal, yine belediye başkan yardımcılığını sürdürür. Cantürk Alagöz , Ali Kemal Ayaz ve Ak partiden İntikam aldım cezalandırdım diyenler önce sevinirler sonra eyvah ben ne yaptım sandığa gitmedim, Ülkü’ye oy vermedim diye dövünürler. (Kerbela ‘da da aynısı olmuştu. İmam Hüseyin’i davet edenler sahip çıkmadılar. Şehit ettiler. Alkış çaldılar Yezide… Sonra akılları başlarına geldi başladılar ağlamaya 1400 yıldır hala ağlıyorlar. Biz neden yanlış yaptık diye)
Cantürk Alagöz morali bozulduğu için Iğdır sporu bırakır kapatır. Kardeşliği pekiştiren Futbol Iğdır’da biter. Ali Kemal Ayaz ve yönetimi az bir farkla seçimi kayıp ettiği için görevine devam edebilir. Veya değişim olur. Eski tas eski hamamla yaşamaya devam ederiz.
İşte Iğdırlılar gerçek bu aklınızla mantığınızla gidip oyunuzu kullanın 4 yıl daha iş başında olacak olan İktidar mı muhalefet mi..!!?
Bana oyun kime derseniz Ak partili olmadığım halde oyum iktidardan yana Cumhur ittifakı adayı ÜLKÜ ÖCAL’A neden mi? Hizmet, yatırım ve huzurla yaşayacağımız güzel bir Iğdır için …

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.