2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEMİ BAŞLADI

Tarih : 2019-02-06 / Kategori : Eğitim

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEMİ BAŞLADI yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

         Iğdır Mimar Sinan Ortaokulu/ İlkokulu ve Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın ikinci dönemi nedeniyle açılış töreni düzenlendi.
         

    Tören, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
                Törenin açılış konuşmasını yapan Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, “2. Dönem ülkemize, milletimize, öğrencilerimize ve eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.                      
                   Gönen," 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 2. Dönemini başlattığımız bugünde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.  Eğitim bizim en önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur.     Okullarımızın güvenliğini önemsiyoruz. Her okulumuza bir iki adet güvenlik görevlisini verdik ve okullarımız huzurlu. Okul çevrelerindeki trafik önlemleri konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzle irtibattayız. Öğrencilerimizi bağımlılık yapan maddelerden uzak tutmak için elimizden gelen gayreti hep birlikte sarf etmeliyiz. Bu zararlı alışkanlıkların öğrencilerimize çok iyi anlatılması gerekir. Okul sadece derslerden ibaret değildir. Okul aynı zamanda geleceğimizi inşa ettiğimiz bir yuvadır. Biz başarılı olmak istiyorsak sadece bilgi öğrenmekle değil aynı zamanda ders dışındaki sosyal etkinliklere de vakit ayırmalıyız. Çocuklarımızın gelecekte olgun birer birey haline gelmesi için bu çalışmalar çok önemli. Geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’si sevgili çocuklar unutmayın ki sizlerin omuzlarında yükselecektir. Güçlü yarınlara ancak nitelikli genç nesiller ile ulaşabiliriz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim ve öğretim kalitesini üst düzeye çıkartmak için tüm imkânlarımızı seferber ederek,  her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. Döneminin tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum " şeklinde konuştu.
                İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen , daha sonra sınıflara girerek öğrencilerle sohbet edip tatilin nasıl geçtiğini sordu. Öğretmenlerle görüştü. İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’e şube müdürü Hüseyin Kıran eşlik etti.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.