IĞDIR’DA GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Tarih : 2019-03-16 / Kategori : Genel Haber

IĞDIR’DA  GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

             Iğdır’da  Yeni Zelanda’da 49 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
             Iğdır valiliği tarafından organize edilen ve Ulu cami önünde öğlen  namazı sonrasında bir araya gelen kalabalık, Yeni Zelanda’daki saldırıda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

             Cenaze namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Diyanet-sen Iğdır şube başkanı İdiris Aramağan,” Bugün yeni Zelanda da acı bir şey gördük ki, insanlar camiye gitti, sadece ibadet için gitti ama maalesef katiller, haclı teröristler camideki masum insanların üzerine otomatik silahlarla ateş açtılar ve onlarca insanımız şehit ettiler. Müslümanlara terörist diyen batı, bu saldırıyla gördük ki aslında kendilerinin terörist olduğunu gördük” dedi
              Saldırının aşırı haclı zihniyetçi Hristiyanların tarafından yapıldığına dikkat çeken Diyanet- Sen başkanı  Armağan,” Yeni Zelanda’da Cuma namazı kılmak için camide ibadette bulunan Müslüman kardeşlerimize yönelik, batılı Avrupa’yı Hristiyan dünyasının azılı teröristlerince yapıldığını söyleyebileceğimiz bu saldırı Kınıyoruz.Bu saldırıların tesadüfi olduğuna inanmıyoruz, şunu ifade edebilirim ki özelikle 18 Mart’a yaklaştığımız bu günlerde, Çanakkale savaşının 104’inci senesinde ve şehitlerimizi anma etkinliklerin düzenleneceği zamanda yapılması manidardır. Biz bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve tüm dünyanın ayağa kalkmasını ve tepki göstermesini bekliyoruz. Bakalım batılı ülkeler bu cani saldırı karşısında nasıl bir tepki gösterecek? Tekrardan şehit olan kardeşlerime Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum ve saldırıyı lanet ve şiddetle kanıyorum” diye konuştu
                  Polis tarafından güvenlik önlemlerin alındığı gıyabi cenaze namazı sonrası kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.
                Gıyabi cenaze namazına  Iğdır valisi Enver Ünlü, , Vali Yardımcısı Halit Benek, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, İl Jandarma Komutanı Hakan Başakçı, 26. Dönem Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, Cumhur İttifakı Iğdır Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel,  eski Iğdır milletvekili Abbas Bozyel,Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen çok sayıda vatandaş katıldı.
             Vali Enver Ünlü  de namazın ardından yaşanan menfur saldırıyı kınayarak tüm İslam alemine başsağlığı dileklerini iletti. Vatandaşlar olayı kınadıklarını belirttiler.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.