AY VƏTƏN
Müəllif: Qəşəm Nəcəfzadə
Təndir çörəyini kökə elədik,
Torpağını seçdik bölgə elədik.
Böldük səni tikə - tikə elədik,
Bacın ölsün, anan ölsün, ay Vətən!
Səni vurduq sonra sözlə bələdik,
Körpəlikdən babamıza bələdik.
Göyçə gölün Sevan gölü elədik,
Durnan ölsün, sonan ölsün, ay Vətən!
Şer yazdıq, bəlkə təzə ev alaq, 
Tərif dedik, bircə pillə ucalaq.
İndən belə başımıza əl çalaq,
Əli - ələ çalan ölsün, ay Vətən!
Mən bilmirəm axşam nədi, gün nədi?
Qız- gəlinin əsir- yesir gündədi.
Şuşam getdi, bir balam var, dinmədi,
Mənim kimi balan ölsün, ay Vətən!
Al qılıncı, vur düşməni böl iki, 
Bu düşmənlər səni elə bölüb ki ...
İndən belə şeir vaxtı deyil ki, 
Bu şeri yazan ölsün, ay Vətən!
                      Şiiri okudunuz. ”Korkuyorum yarın bizde balan ölsün!! Anan Ölsün!! Ben Öleyim !! Ellerim kırılaydı başka partiye oy vermeyeydim!! Iğdır  “diyelim..Her yıl İmam Hüseyin’e Muharrem ayında ağladığımız gibi 7 Haziran gecesi Iğdır’a, bölünmüşlüğümüze, parçalanmışlığımıza,  TBMM bir Azerbaycan Türk’ü vekil gönderemediğimize, mecliste üç  Ermeni kökenli vekilin girdiğine yanım yanıp ağlayalım.!!
            Iğdır'da siyaset manzarasına bakıyorum herkes bir şeylerin peşinde..Kimse neyin peşinde olduğunu bilmiyor..!
     Ya vatandaşlar..!
    Onlarda hala kararsız..Kim konuştursan durumumuz iyi değil diyor başka bir şey demiyorlar…
    Tavır koyun Iğdır'ı seviyorsanız. Fikrinizi açıkça söyleyin yok ilada kapalı kapılar ardında konuşacaklar….
    Yüreklerinden geçeni söyleyecekler…!
    "Bölünmeyelim birlik olalım diyecekler…. Iğdır'ın elden gideceğini söyleyecekler...." Ama açıkça tavır almayacaklar… Böyle vatanseverlik olmaz …!
             Böyle vatandaşlık olmaz..? Milliyetçilik Iğdır Sevdalılığı olmaz. ..? Iğdır'ı seviyorsan tavrını alacaksın rengini belli edeceksin… Arkadaş senin partinin Iğdır’da aldığı oy belli 800 ile 1300 arası hadi sen al 2000, ne olacak kazanamayacaksın 115 bin oy var. Oyları bölme. Bak herkes, dini alimler diyor ki kim güçlüyse, kimin oyu çoksa  ona oy verin, Iğdır Türkiye’nin Kerbelası’dır. Birlik olun bölünmeyin.” diyorlar.Sen Devrini tamamladın ..! Bir bölen olma bir bilen ol, gönüllerde yaşa ..! Kaç vatandaş bu şekilde tavır almıştır.. Bir kaç kişi.. Ya diğerlerimiz ikili oynamaya devam ….!!
              Olmaz böyle şey! ikili oynamalar… Iğdır'ın ölümünü hazırlar.! Bir şehir kendi halkı eli ile ölümünü hazırlamamalı  ..! Böyle giderse Iğdır yavaş yavaş  ölecek…Herkes 22 Temmuz seçimlerinde olduğu gibi, belediye seçimlerinde olduğu gibi   ağlayacak…Ne Mutlu Türküm Diyenleri ağlatmaya kimsenin hakkı yok olmamalı.. Iğdır’da Kürt kökenli seçmenin partileri belli… Ya Türklerin…!! Paramparca!!!
               22 Temmuz'u, belediye seçimlerini ne çabuk unuttunuz….! Unutmak bitmek demektir. Ne mutlu Türküm Diyenlere düşen görev 22 Temmuz seçimlerinden, belediye seçimlerinden ders alıp birlik olmak olmalıdır. Bunu da başarabilecek güçtedirler…
              Lütfen huzur şehri Iğdır'ı öldürmeyelim …! 22 Temmuz da, belediye seçimlerinde içimizde açılan yara kapanmadan  ikinci bir yara daha açmayalım….
            Bazen insanlar intihar eder, bazen de ülkeler… bazen de şehirler.. Iğdır tarihinde 22 Temmuzda, belediye seçimlerinde yaşananlara bakan tarihçiler, sağduyu sahibi insanlar bu şehrin göz göre göre, sağduyu sahibi insanların ikaz davulları arasında nasıl intihar ettiğini hiç anlayamayacaklar. Tıpkı 22 Temmuz seçimlerinde, belediye seçimlerinde bütün uyarılara rağmen anlamadıkları, tatlı uykudan uyanmadıkları gibi…
              22 Temmuz seçiminde, belediye seçimlerinde  intihar eden fakat ölümden kurtulan Iğdır şimdi 7 Haziran’da kararını verecek "Atatürk'ün dediği gibi "Ya istiklal Ya ölüm" Ya yaralarından kurtulup iyileşecek ya da ölecek…. Tarihe gömülecek… Iğdır'ı tarihe gömenleri , Onlara alkış tutanları.. tarih affetmeyecektir… Gelecek nesiller onları bir Yezit, bir Firavun, bir Muaviye, bir Saddam  olarak anacaklar…. Lanetler okuyacaklar.. Sonra demedi demeyin ha…!!!
            Sözün özü : Şimdi birlik zamanı. Nerde mi? Geçen seçimlerde 27 bin beş yüz  oyu alan partide…!!!

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası