Serdar ÜNSAL AZERBAYCAN TÜRKLERİNE SESLENİŞ
Tarih : 2016-01-16
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL           Değerli kardeşlerim, son günlerde Azerbaycan da yapılan devalüasyon sizleri rahatsız etmiştir. Fakir vatandaşların alım gücü azalmıştır. Bunu fırsat bilen bazı insanlar gıda maddelerinin fiyatını artırmıştır. Bunun yanında Azerbaycan'ın zor durma düşmesini isteyen iç ve dış güçler düşmanlar insanları kışkırtarak gösteri yapılmasını istemektedir.
               Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev gerekli tedbirlerin alınmasını istemiştir. Kısa bir süre sonra her şey düzelecektir. Bu devalüasyonun yapılmasının nedeni dünyada düşen petrol fiyatlarıdır. Tek sebepte Amerika ve Avrupa’nın Rusya’yı zor duruma sokma planıdır.
            Türkiye’de yaşayan Azerbaycan sevdalısı bir kardeşiniz olarak diyorum ki, sakın başta Amerika, Rusya, Ermenistan gibi devletlerin oyununa gelmeyin birlik beraberliğiniz bozmayın. Biz Türkiye’de çok devalüasyon gördük insanlar ilk başta zorlanırlar sonra her şey düzeliyor.
            Şu anda Azerbaycan huzurlu bir ülke kardeş kavgası yok. Fakirliğin yoksulluğun çaresi bulunur fakat kardeş kavgasının ki bulunmuyor. Bugün Türkiye’de kardeş kavgası var. Her gün şehit haberleri geliyor. İnsanların can güvenliği yok yarın nerede ne olacak belli değil. 
    Her yer ajan kaynıyor. 
    Kardeşi kardeşe düşürmeye çalışıyorlar. Bunun için aynı oyunu Azerbaycan’da oynamalarına izin vermeyin.Azerbaycan sokaklarında güven içinde korkmadan yürüyebilirsiniz. Ama şu an Türkiye’nin belli bölgelerinde huzur içinde yürüyemezsiniz.Can güvenliği yok..
          Huzurunuzun, vatanınızın kıymetini bilin sıkıntıları sabırla tasarruf ederek halledeceksiniz. Şatafatlı düğünler yapmayın ,israfa son verin her şey güzel olacak.25 yıllık bir devlet olarak dünyanın sayılı devletleri arasına girmiş bulunuyorsunuz.Ülkenizde hiçbir şey olmayabilir ,ekmek bulamayabilirsiniz ama unutmayın sizde HUZUR VAR… Bir gün gelir ekmeyi bulursunuz da can güvenliğinizi,huzuru bulamazsınız sakın oyunlara kışkırtmalara gelip huzurunuzu bozmayın.. Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev gereken tedbiri almıştır.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası