Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi, halkın tepkisiyle, medya, Cumhurbaşkanı, başbakanın ve  CHP,MHP ‘nin cesaretli  çıkışları ile başarıya ulaşamadı.
          Yapılan haberler ortaya çıkan gerçekleri okuyunca insanın tüyleri ürperiyor. 1980 ihtilal inden sonra Fettullah Gülen,  her alanda büyümüş devletin bütün  damarlarına kendi adamalarını yerleştirmiştir. Haksız yere sınav kazandırılmış Allah adına hareket ettiklerini söyleyenler. Kul hakkı yiyerek belli mevki ve makamlara gelmişlerdir. Fakir aile çocukları veya zengin aile çocuklarının zeki çalışkan olanlarını alarak, Hitler gibi tek bir düşünce etrafında yetiştirilerek devlet dairelerine sokulmuş kendine bağlı  zengin  iş adamları yaratılmıştır. Ve yıllardır devletin kılcal damrlarına giren bu kadro şimdi ihtilal palanlamış İhtilal gerçek olsaydı Fettullah Gülen, “Humeyni gibi “ Türkiye’ye geri dönecek devletin başına geçecekti. Ama Türk milleti canı, kanını verdi. Buna izin vermedi.
            Gelelim Azerbaycan’a yıllardır Azerbaycan’a gider gelirim. Her seferinde  sohbet ettiğim kişilere  ileride Azerbaycan için tehlike oluşturacak şu oluşumları söylerim, “Fetullahcılar, PKK, Vahabiler, İrancılar, İşidciler ve Hıristiyan misyonerler (100 dolar karşılığı Müslüman halkı Hıristiyan yapıyorlarmış!!) “ Nitekim Azerbaycan’dan gidip İşid saflarında savaşanlar ortaya çıkmıştır.
            Fettullah Gülen cemaati 1992 yılından beri Azerbaycan ve Nahçıvan da okullar açmış, TV,radyo,gazete kurmuş, iş yerleri açmıştır.
               O günden beri Azerbaycan’da nerde zeki çocuk varsa almış okutmuş mezun etmiş devlet kademelerinde çalışmalarını sağlamıştır. Düşünün her yıl en az 1000 öğrenci Fettullahcı düşünce ile mezun oluyor. İş sahibi oluyor  veya ticaret yapıyor. Edindiğim bilgiye göre bugün Azerbaycan ekonomisinin büyük bir kısmı Fettulahcıların, Vahabilerin Hıristiyan misyonerlerin ve PKK sempatizanlarının elinde…!
                Düşünüyorum da Yarın Fettullah Gülen bir emir verse Azerbaycan da ki taraftarları ayağa kalksa ,neler olur??!!
                Azerbaycan basınından okuyorum Kafkas üniversitesinin yönetimi değişmiş, zaman gazetesi yayınını durdurmuş..  Peki kadrolar ne olmuş..!!
               Bence Azerbaycanlı yetkililer Nahcıvan dahil Azerbaycan’da ki, Gülen cemaatinin ilk, orta, lise, Üniversitelerine el koymalı,  bütün öğretmen yönetim kadrolarını değiştirmeli, Türk gibi düşünen Azerbaycan sevdalısı hiçbir cemaat ve tarikata bağlı olmayan  öğretmenleri atamalı bu okullarda okuyan öğrenciler  vatansever olarak yetiştirilmeli. Cemaat okullarından mezun olup devlet kademelerinde görev yapanların geçmişi, bağlantıları, icraatları iyice araştırılmalı ki ileride Azerbaycan’ın başına bela olmasınlar….!!
                Bugün Azerbaycan Kafkasların parlayan yıldızıdır ve düşmanı çoktur. Baştada Ermenistan, bugün Gülen cemaatine hizmet edenler yarın başta da Ermeni diasporası olmak üzere başka  milletlere de hizmet ederler.
                Sözün özü ;Azerbaycan da  ki Gülen  cemaati başta olmak üzere şu anda isimlerini belirttiğim örgüt ve oluşumlar Azerbaycan için gelecekte büyük tehlikedir…!!! 

 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası