Her gün gelişen büyüyen ve nüfusu artan Iğdır’da hasta sayısı da her geçen gün artıyor.
    Özellikle günümüzün hastalığı olan kalp hastalığında büyük artışlar söz konusu.
    Iğdır Devlet Hastanemizde çok iyi kalp uzmanı doktorlarımız var. Bunlar sadece muayene yaparak hastalara şifa dağıtmaya çalışıyor. Anjiyo olması gereken hastalara ise hiç bir şey yapamadıklarından Kars, Van, Erzurum hastanelerine sevk ediyorlar. Maalesef bu hastaların çoğu da hayatını yolda kaybediyorlar.
    Hâlbuki üç ülkeye sınır olan ve hatta Nahcivan Özerk Cumhuriyetine bile sağlık hizmeti veren Iğdır Devlet Hastanesinde anjiyo ünitesinin olmaması çok üzücü ve düşündürücü bir olay.
Çevre illere sevk edilen hastalardan yolda giderken vefat haberlerinde çok duyar olduk. Parasızlık ve yoksulluk nedeniyle gidemeyenler ise tam bir trajedi tam bir insanlık ayıbı. Ya da gidip sıra bulamayanlar, yollarda hastanelerde sefalet çekenler…
    Nedense Iğdır devlet hastanesine bir türlü anjiyo ünitesi kurulamadı. Doğubayazıt’ın nerdeyse tüm hastalarının sevk olduğu, bölge ülkelerden (Azerbaycan, İran, Nahcivan) hastaların geldiği ve sağlık turizminden bahsedildiği bir dönemde hastanede neden Anjio Ünitesi yok??
    Başhekim Nevruz Beyin bu konuda çok çabaladığını duydum ama tek kişilik bir mücadele nereye kadar? Neden diğer yetkililer ve de siyasetçiler olaya el atmıyorlar? Yollarda bu kadar acı kayıplarımızın olması onları hiç mi ilgilendirmiyor?
    Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ ‘ın Iğdır’ı sevdiğini biliyorum. Iğdır’ı ziyaretinde ‘Ben de Iğdır Milletvekiliyim’ demişti. Şimdi kendisinden Iğdır Devlet Hastanesine acil olarak Anjiyo Ünitesinin kurulması için talimat vermesini bekliyoruz..
    Sözün Özü; Iğdırlı kalp krizinden ölmesin, yollarda perişan olmasın istiyoruz.
    İnşallah Sayın Vekilimiz, Valimiz, il Başkanımız  ve diğer yetkililer gerekli mücadeleyi yaparlar. ANJİYO ÜNİTESİNİ kurarlar. Bizim gidecek başka bir hastanemiz başka Iğdır’ımız yok.
    ANJİYO ÜNİTESİ yok diye kalpten ölmek kaderimiz olmamalı.!!!

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası