Serdar ÜNSAL ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE KIYAFET
Tarih : 2017-11-24
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALÖğretmek dünyanın en zor işidir.
Öğretmek bilgi, özveri, sabır ve insan sevgisi ister…
Öğretmenin öğrencisi arasında kurduğu bağ toplumun geleceğine uzanan yolun başlangıcıdır.
Öğretmen bireyin hayatında ilk derin izleri bırakan en etkili“örnek kişilik”tir.
         Sevgili meslektaşlarım, bugün öğretmenler günü. Yine her yıl olduğu gibi bu yılda nutuklar atılacak herkes övgüler yağdıracaktır ertesi gün her şey bitecek verilen sözler unutulacaktır.
           Yine çilekeş, emektar meslektaşım sıkıntılarıyla baş başa kalacaktır. Çünkü öğretmenlik fedakarlıktır ,öğretmenlik kutsaldır..Bu kutsallığı bilen bizler her türlü sıkıntıya rağmen öğrencilerimizi aydınlatmaya onları topluma örnek öğrenci olarak yetiştirmeye ,onlara Atatürk sevgisini,vatan millet,bayrak sevgisini ,NE MUTLU TÜRKÜM diyebilmenin güzelliğini,gururunu anlatmaya devam edeceğiz.Yılmayacağız,yıkılmayacağız her türlü zorluklara göğüs gereceğiz .Gelecek aydınlık Türkiye'nin mutlu çocuklarını yetiştirmeye devam edeceğiz .Defteri kitabı kalemi olmayan öğrencilere cebimizden para verip  kalem defter  alacağız onları şefkatle bağrımıza basacağız . Okumaya gecen yüksek not alan öğrencilerimizle gurur duyacağız .
           Öğretmen topluma örnek olandır.Kılığı kıyafeti oturuşu kalkışı konuşması ile hem topluma hem de öğrencisine yön verendir.
       Son yıllarda sendikaların serbest kıyafet isteği üzerine öğretmenler serbest kıyafetle okula gelip gitmeye başladılar.Aslında bu istek başörtü ile ilgiliydi.Başörtüde serbest olduğuna göre bence bu eylem kalkmalı.
        Maalesef bu kıyafet eylemine erkek öğretmenlerde katıldı. Sakalı, kot pantolonla, pejmürde bir şekilde derse giren öğretmenler var.Veli veya dışarıdan okula gelen insanlar karşısındaki kişi öğretmen mi başka birimi ayırt edemiyor.Öğretmen dediğin takım elbiseli kravatlı tıraşlı olmalı, okuldaki diğer çalışanlardan ayırt edilmelidir.
     öğretmenler örnek kişilerdir.Giyim kuşamına dikkat etmeleri gerekir.Maalesef bugün okullarda görev yapan bazı öğretmenlerin giyim tarzları, ne öğrenci üzerinde, ne de toplumda bir saygı uyandırmıyor. Öğrenci ve veliler  ‘öğretmenin sokaktaki vatandaştan farkı olmalı’ biz her gün takım elbiseli tıraş olmuş öğretmen istiyoruz diyorlar.
      Bir ay yıkanmamış, yırtık kot pantolonla sakallı derse giren öğretmen, öğrencisine ne verebilir? Nasıl bir saygı uyandırabilir? Her şeyden önce insanın kendisine bir saygısı olmalı. Öğretmen pejmürde bir kıyafetle okula gelmemeli. Serbest kıyafetin de bir ölçüsü ve sınırı olur. Serbest kıyafet uygulaması suiistimal boyutuna varmış durumda. Bunun bir de toplumsal kabul boyutu var. Türk toplumu, bu tip bir öğretmen istemiyor. Atalarımız bile, ‘insanlar kıyafetleriyle karşılanır, fikirleriyle uğurlanır’ demişler.
                Bence sendikalar bu kıyafet eylemine son vermeli bakanlık olaya el atmalıdır.
   Unutmayınız siz öğretmenler "sevgi elçileri" Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında Atatürkçülüğün simgesisiniz.
Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
Dünyanın en değerli varlıkları olan sız öğretmenler! Bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür.Yeşil Iğdır gazetesi olarak  Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoruz.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası