Akgündüz’den Cumhurbaşkanına, Haddinizi Aşmayın Hadsizliği 

 
       Cumhurbaşkanlığı sarayı’nda birkaç gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuğu olan Nur cemaatinin önde gelen isimlerinden olduğu söylenen Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İslam’ın güncellenmesi” sözlerine karşı çıktı ve zehir zemberek bir açıklama yazdı.
 
       Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, sosyal medya hesabından yayımladığı açıklamada:  "Muhterem Cumhurbaşkanım! Haddinizi aşarak şer’î meselelerde fikir beyan etmeyiniz! Zira ne müctehid ve ne de fıkıhçısınız!" dedi.  
 
       Prof. Dr. Ahmet Akgündüz nasıl bir güç sahibi ki, herkes Cumhurbaşkanının önünde el pençe divan dururken, ya da saygıda kusur etmezken, buna mukabil Akgündüz, her fırsatta gidip görüşebildiği Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı böylesine ağır bir dille eleştirmekte, Sayın Cumhurbaşkanı  Erdoğan’a haddinizi bilin diyebilmektedir.  
       Roterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz daha önce de Iğdır Üniversitesine yapılan FETÖ operasyonu sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çıkmış ve Iğdır’la ilgili yalan, yanlış ve iftira dolu bilgiler vermiş, akabinde aynı doğrultuda açıklamalar yaparak Iğdır’da fitne yaratabilecek girişimler içerisinde yer almıştır. 
       Herkes biliyor ki Cumhurbaşkanı Erdoğan “İslam’ın güncellenmesi” gerekiyor dediğinde, dinin temel kurallarının, Kur’an’i dinin güncelleşmesinden bahsetmiyordu. İslam’ı kendilerine göre evirip çeviren, ona helal getiren, Allah’ın dinini amaç olmaktan çıkarıp araç haline dönüştüren din tüccarlarının fütursuzca İslamı hırpaladıklarını gördüğünden böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duymuştur. 
       Akgündüz denilen sözde islam alimi, facebook sayfasında aynen şöyle bir paylaşım yapmıştı:  “Devletimiz  Iğdır’da oynanan oyuna, Şia ajanı olduğu söylenen iktidar Milletvekiline, Şii gazetelerin yalanlarına, ve onların işbirlikçiliklerine dikkat etmelidir. Şii gazetelerin yalanlarıyla hareket etme ihtimali bulunan Savcı ve Hakimler de gözardı edilmemelidir” demişti. 
       Sözde bir din adamı böylesine kin dolu bir açılma yapıyorsa eğer, bu açıklama bile Cumhurbaşkanı nın İslam da güncelleme yapmak gerekiyor sözünün ne kadar haklı olduğunu ortaya koymaktadır. 
       Ancak şöyle bir tesbit yapmakta fayda var. 
       Ben istesem Sayın Cumhurbaşkanına kesinlikle ulaşamam, Akgündüz hem istediği anda ulaşıyor, konuşuyor, hem de “haddini aşma” deyip hakaret ediyor. 
       İlginç olan diyer bir konu da, Akgündüz’ün facebook sayfasını incelediğimde. Bu paylaşımını Ak Partili geçinen birçok kişi beğenmiş, Akgündüz’ü Ak Partili geçinen bir çok kişi de takip ediyor. Sizce bu bir tezat değil mi?
       Tam tersinden bakacak olursak, bu sözü herhangi biri söylemiş olsaydı hali nice olurdu? Troller şimdi yerden yere vurmazmıydı? Şimdiye çoktan gözaltına alınmazmıydı? 
       Hani diyor’ya Akgündüz, Iğdır’daki Şia gazetelerin yalanlarının Savcıları, Hakimleri etkileme ihtimali göz ardı edilmemelidir diye, bu söz bile kendilerini ele vermektedir. Evet bu şehirde FETÖ’cü Hakimler, Savcılar, Valiler, Emniyet Müdürleri, Jandarma komutanları, Kurum müdürleri, sivil toplum örgütü başkanları, üniversite çalışanları bu güne kadar burada ki Şialara çok hakaret ettiler. Ajan dediler, gizli kamerayla çekim yapıp Azeri-Şia diye servis ettiler. Gümrükte çocukları göz altına aldılar, Hakim, Savcı, Polis, Memur, İdareci, Vali, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı yapmadılar. Sizler gibi taassup ehli, sizden olmayanlara yaşam hakkı tanımayan anlayış sehipleri o kadar çoğaldı ki, Sayın Cumhurbaşkanı’da böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duydu. Hatta geç bile kaldı diyebilirim. 
       Mazlumun, garibanın, çocuk istismarcılarının, din tacirlerinin, haşa Allah’ı pazarlayıp cennet satanların, tarikatlerin ve cemaatlerin  her birinin bir din yarattığı bu ülkede, bu sorunlara din adamı olarak parmak basacağınıza, Müslümanların ayrışması için elinizden geleni yaptınız ve yapmaktasınız. 
       İnsanları kategorize ederek, mezheplere, tarikatlere, cemaatlere ayırmaktasınız. Sayın Prf. Ahmet AKGÜNDÜZ öncelikle kendinizin ayrıştırıcı fikir ve düşünce dünyanızından sıyrılıp bütünleyici, birleştirici gerçek manada ümmet olma yolunda çalışmanız gerekir. Bünyenizde İslam ümmeti adına bu kadar tezat düşünceleri barındırırken her halde Sayın Cumhurbaşkanımıza tavsiye ve hatırlatmada bulunacak en son kişi sizsiniz.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.