Cabbar ŞIKTAŞ Bende Adayım
Tarih : 2018-10-15
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞBende Adayım

          Hemen yanlış anlamayın, ben aday falan değilim. Yerel seçim süreci başladığından ötürü kimi görsem, kimi duysam aday olduğunu açıklıyor. Haliyle başlığı böyle yazmaya karar verdim. “BENDE ADAYIM”

          Elbette herkes aday adayı olma ve hatta aday olma hakkına sahiptir. Ama adaylığını açıklayan kişilerden her parti sadece birini aday gösterebilecektir. Keşke mümkün olsa da hepsi aday gösterilse ve hepsi de kazansa(!) Ama teknik olarak bu mümkün değil. Ancak hiç belli olmaz, ilerleyen günlerde birde bakmışınız ki yeni bir düzenleme getirildi ve bir ile on belediye başkanı, on vali atanabilir, seçilebilir yasası yürürlüğe girdi.  

          Şahsen ben ülkemizde her şeyin olabileceğine inanır oldum. 

          Cumhurbaşkanı boşuna mı dedi “at izi it izine karıştı” diye, itler daha oynak olduklarından daha çok iz bırakıyorlar. Haliyle ortalık it izinden geçilmiyor. 

          Yine yanlış anlaşılmasın, insanların en sadık dostu itlerdir. Benim çiftliğimde de üç beş tane var. Gidince oynuyorum onlarla, çok sevimli oluyorlar. 

          Aslında psikolojimiz azıcık bozulmuş, ne yazacağımızı, neyi savunacağımızı, neyi eleştireceğimizi doğurusu bilmiyoruz. Onun için adaylıktan başladık, konu geldi tutarsızlıklarımıza… Yarın nereye gider onu da Allah bilir. 

          Lakin şunu söylemekte yarar var.

          Eğer ki bir ülkede, (yağnan, şorun) yağla, lorun kıymeti bir ise sıkıntı var demektir. 

           Üzülerek ifade etmeliyim ki ülkemize ihanet içerisinde olanlar, başköşede oturtuluyorlarsa eğer, bir yerlerde sıkıntı var demektir. 

          Neyse dönelim siyasete:  

          Kim aday olmak istiyorsa, sandık ve seçim sonuçlarını önüne koyup iyiden iyiye incelemelidir. Kazanabilir miyim, yoksa sadece desinler falanca da aday olmuştu dedirtmek için mi aday olunacak iyi değerlendirmek gerekiyor. 

         Gördüğüm kadarıyla kimi aday adayı belediye encümenliğine fit olmak için adayım diyor, kimi aday adayı isim yapmak için adayım diyor, kimi aday adayı da gerçekten kazanacağına inandığı için aday adayıyım diyor. Halk zaten ben adayım diye siyaset sahnesine çıkana anında notunu veriyor. 

        Aday adayı kardeşlerim azıcık hesap yapsınlar diye şu sonuçları hatırlatmakta yarar görüyorum. 

        Ayağı yere basmayan, egosu tavan yapan, özgüveni patlayan, ne oldum delisi olanlarda okusunlar diye şu rakamlara göz atsınlar istiyorum.

        2014 yerel seçiminde HDP 18443 oy, MHP 17451 oy ve Ak Parti 4494 oy almışlardı. 

        2018 genel seçimlerinde ise Iğdır merkezden, yani belediye başkanlığında oy kullanacak olanlar partilere şöyle oy vermişlerdir.  HDP 18536 oy, MHP 12417 oy, Ak Parti 7460 oy, İyi Parti 3061 oy, CHP 1119 oy ve Saadet Partisi 567 oy almışlardır. 
Bu rakamlar 24 Haziran 2018 genel seçimlerde merkez için verilen oylar. Bu hesaplama yerel seçimlerde mutlaka değişir. Ama bu da bir kıstastır.    

        Yukarıda sıraladığım sonuçları okuduysanız gidin seçim kuruluna, sandık sandık seçim sonuçlarını alın inceleyin derim. O zaman ne demek istediğini daha iyi anlayacaksınızdır. 

        Yani havada su dövülmeyeceği gibi, boş hayallerle de seçim kazanılmaz.  

      Papaz Brunson Nihayet Gitti

        Sanki Hakan Atilla gibi cezaevindeydi de tahliye oldu.

        Sanki kötü şartlarda cezaevinde eziyet çekiyordu da özgürlüğüne kavuştu. 

        Sanki işkenceye tabi tutulmuştu da kurtuldu. 

        Hiçbirisi değildi, ev hapsindeydi. Yediği önünde yemediği arkasındaydı. Keyfi gıcırdı. Kapısında onlarca koruma vardı. 

         Halk Bankasının Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla ise ABD’de cezaevinde. Ne soranı var, ne sahip çıkanı var, ne de serbest bıraktıranı. 

         Demek ki ABD gerçekten büyük devletmiş, vatandaşı da kıymetliymiş… 

         FETÖ-METÖ boş iş, bizi dikkate bile almıyorlar. Yakında FETÖ terörist değilmiş, bir yanlışlık oldu, asıl suçlular falancalarmış da denilebilir. Zira geçmişte FETÖCÜ olarak işlem yapılanlar, bu gün bakıyorsunuz ki çeşitli görevlere getirilmişler. 

         Kesinlikle halkın kafası inanılmaz karışık, sağlıklı düşünebilen, yorumlayabilen, yok gibi. 

         Her şeyde bir hayır vardır. Bekleyip göreceğiz. İnşallah gelişmeler memleketimiz için, milletimiz için hayırlara vesile olur. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.