Göreve geldiği günden beri Iğdır halkı ile bütünleşen, halkın sorunlarını dinleyen ve sorunları anında çözen mesai saati bilmeyen gece gündüz Iğdır’ın huzuru gelişmesi ve kalkınması için zaman harcayan sayın Valimiz Enver Ünlü’ye Topçular mahallesi adına teşekkür ediyorum.
                  Sık sık halk günü düzenleyerek  vatandaşların  sorun, sıkıntı, şikayet, ihtiyaç ve isteklerini dinleyen sayın valimiz  Ünlü, Toplantıya katılanlarla tek tek görüşerek onların dile getirdiği sorun ve talepler doğrultusunda kurum müdürlerine talimatlar vererek çözmeye devam ederken Topçular mahallesi sakinlerinin de doğalgaz sorununu çözdü.
            Her fırsatta ''Amacımız vatandaşlarımızın taleplerini imkanlar doğrultusunda ivedilikle çözmek. Bu noktada ihtiyaç ve eksikliklerin giderilmesi için adaletli şekilde davranmak bizim görevimiz. Vatandaşlarımızı dinliyor, sorunları tespit ederek imkanlar ölçüsünde çözümü için gayret gösteriyoruz. Çalışmalarla ilgili gelişmeler olduğunda talep sahibi vatandaşımızı da anında bilgilendiriyoruz. " diyen Sayın valimiz Enver Ünlü İki yıldan beri Doğal Gaz çekilmeyen Topçular mahallesine bağlı Evren Paşa caddesi ve çıvarının doğalgaz sorununu yaptığı ikili ilişkiler içerisinde çözerek bölgenin doğalgaza kavuşmasını sağladı.
Evren Paşa caddesinin doğal gaza kavuşmasıyla birlikte İlimizde hava kirliliği de azalmış olacak. Serhat gaz firması ve Kara Yolları arasında Evren Paşa Caddesi (çevre yolu-kara yolu) üzerinde yapılacak kazılar nedeniyle uzun süredir oluşan anlaşmazlıklar doğalgaz hat çekimini geciktirmişti. Yapılan görüşmeler ve uzun çabalar sonucunda mutabakata varıldı. Bu güzergâh üzerinde bulunan ev ve iş yerleri en kısa sürede doğal gaza kavuşacaktır.
                Mahalle sakinleri doğal gaza kavuşarak kirli havadan kurtulacakları için sevinçli ve mutlular. Iğdır belediyesi ile kazı için anlaşma yaptılar.Serhat gaz yetkilileri de bir an önce hat çekmeye başlayacaklarını belirttiler.
                En az 5 bin kişinin doğal gaz sorununu çözdüğü için Topçular mahallesinde oturan bir vatandaş olarak sayın valimiz Enver Ünlü beye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası