Cabbar ŞIKTAŞ Bir Vali Profili
Tarih : 2018-12-03
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞBir Vali Profili 

 
          Vali deyince aklımıza muhakkak Iğdır eski valisi Şemsettin Uzun ve Erzincan Valisi Merhum Recep Yazıcıoğlu gelir. Aykırı kişilikleri, standart valilik profiline uymayan uygulamaları, merkezi hükümetin projeleri devam ederken yerel dinamikleri harekete geçirerek farkındalık yaratanlar olarak bilinirlerdi. 
 
          Elbette böyle Valilere az rastlanır. Bir ilde eğer böyle bir vali varsa, o ilin kalkınması, sorunlarının çözümü daha çabuk olur. 
Iğdır Valisi Enver Ünlü’yü geldiği günden izler,  çalışmalarını takip ederim. Standart dışı davrandığını söyleyebilirim. Klasik valilik yapmıyor. Rutini yapmakla beraber sürekli kendinden bir şeyler katma peşinde olduğunu görüyorum. Eksikler yok mudur, elbette vardır. Ancak bizler klasik Vali portresine alıştığımız için bize eksikmiş gibi gelebilir. Oysa biraz derinlemesine tahlil ettiğimizde masa başında oturan validen ziyade, sahada her şeye müdahale eden, dokunan, çözüm üreten bir valilik yaptığını görmemiz mümkündür.  
Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün performansı, temposu oldukça yoğun. Çalışma arkadaşları çoğu zaman bu tempoya yetişemiyorlar desek yeridir. Valiliğin ışıklarının gece geç saatlere kadar yandığı zamanlarda günün, haftanın ve uzun vadeli yatırım projelerinin alt yapı çalışmalarının yapıldığını bilmekteyiz. 
 
          Geçtiğimiz hafta Sayın Vali ile uzun bir sohbetimiz oldu. Iğdır’ın ticaretini, yatırımlarını, gelişmeleri sohbet edip değerlendirdik. Iğdır’a uzun vadede büyük katkılar sağlayacak yatırımları projelendirdiklerini, bu projeleri Ankara’ya taşıyıp ilgili bakanlıklara sunduklarını, siyasilerin konuya desteklerini talep ettiklerini sözlerine ekleyerek şöyle dedi: “Ben klasik Valilik yapmaktan ziyade, sahada halkımızla bire bir temasa geçerek, sorunları mahallinde çözme taraftarıyım. Hükümetimiz şehrimize çok güzel yatırımlar yapmıştır. Bu yatırımları takip etmek, geliştirmek, yeni yatırımların alt yapısını hazırlamak bizim asli görevimizdir. Elbette yetişemediğimiz konular vardır. Ama yetişmek için çaba içerisindeyiz. Kurumlarımız imkânları ölçüsünde sürekli fikir üretmektedirler. Yapılan her çalışmadan haberdarım. Yapılan her yeni proje birlikte vermiş olduğumuz kararların ürünleridir. Haliyle çoğu gece valiliğimizde çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Biz çalışkan, cesur, akıllı nesillerin evlatlarıyız. Durmadan, yılmadan çalışacağız.” dedi. 
 
          Vali beyle yapmış olduğum görüşmenin akabinde almış olduğum pozitif enerji kabul etmem gerekir ki, bir halk ve bir esnaf olarak beni cesaretlendirdi. 
 
          Elbette böylesi kötü bir ekonomik dönemde devlet büyüğünden böylesi pozitif sözler duymak insanı rahatlatıyor. 
Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün ortaya koymuş olduğu performansı şüphesiz ki takdirle karşılanmaktadır. Iğdır’a iz bırakmak için değil, hizmet etmek için çalışan, yaptığı ve yapacağı yatırım projeleri ile iz de bırakacak olan Vali Ünlü, şüphesiz ki hizmet ettiği sürece hem Iğdır halkından ve hem de biz basın mensupları tarafından takdirle karşılanacaktır. Vali deyince hatırlanacaklar arasında olacağından hiç şüphemiz olmayan Enver Ünlü’ye çalışmalarında başarılarının daim olmasını dileriz. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.