Serdar ÜNSAL TÜRK MİLLETİ ASENA'SINI KAYBETTİ ..
Tarih : 2023-09-29
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALTÜRK MİLLETİ   ASENA'SINI KAYBETTİ ..

          Kendisiyle tanışmış, sohbet etmiş evinde misafir olmuş,Iğdır’ın sıkıntılarını yakından bilen Türkiye Azerbaycan sevdalısı, Türk Dünyası çok değerli bir evladı Ganire Paşayeva’nı ansızın vefatı Türk dünyasını yasa boğmuştur. Çok üzgünüm..

           Türkiye’den Azerbaycan’a giden herkesi kucaklayan misafir eden yüreği Türkiye sevdasıyla dolu bir Türk kızıydı.

         Azerbaycan milli müdafaası dahil Türk dünyası meselelerini yakından takip eden sorunları yerinde görüp çözüm odaklı mücadele eden fikir insanı, gönül insanı, bu yüzyılın Tomris Hatunu Ganire Pashayeva ucmağa varmıştır. Soyumuzun en soylusu tek başına bir ordu olan Ganire hanım soyumuzu öksüz bırakmıştır. Acımız çok  büyüktür. Ve anlatılmazdır.

                      O Türk Dünyasının güçlü sesi, Kurt bakışlı Asena’sıydı. Tomris Hatun”uydu. Tek başına bir Ordu’ydu…Ermenilerin korkulu rüyasıydı…

       Konuşmasıyla engin kültür ve bilgisiyle ruhu ve kültürüyle en güzel Türk kadınlarından  biriydi.

          Ganire Pashayeva; Biz onu AB Parlamentosu Başkanı'nın kendisine:

"Türkler burada yok sen neyi savunuyorsun?" diye sorduğunda,

"Türkler burada yoksa, ben buradayım. Ben de Türk'üm" diyerek verdiği ibretlik cevabıyla, cesareti ve asaleti ile tanıdık.

            RAHMETLİ BAŞBUĞ un bin ülkücü olsak iktidar olurum dediği ülkücü Ganire Paşayeva olsa gerek!

          Hep demişim keşke Ganire hanımdan 5 tane daha olsa Türkiye ve Azerbaycan, Ermeni lobisine karşı büyük zafer kazanır diye… O gerçek bir Türkçü ve ülkücüydü… Türk milliyetçisiydi. Azerbaycan ve Türkiye için her konuda mücadele eden bir lider kadındı. Cesur sözleri, bilge düşünceleri ile Türk Dünyasının güçlü sesiydi.               

              Paşeyeva’nın vefatı Türk Dünyası için büyük bir kayıptır. Türk gibi yaşadı, mücadele etti, Türk düşmanları belki sevindiler ama Ganireler de Tomrislerde, Asenalarda bitmez Türkün özünde…!

Ey mübarek Turan kızı, Kızıl Elmanın ışığı..

Ey mübarek Turan kızı Azad ve bütöv AZERBAYCAN’ın Karabağ’ında TÜRK’ün türküleri söylenip; Hocalı’da, Şuşa’da TÜRK’ün toyları kurulup, Hankendi’de TÜRK şiirleri okundukça ve ZENGEZUR’dan TÜRK KERVANI yürüdükçe ruhun Tanrı Dağı’ndan huzurla gülümseyecek ırkına…

           TÜRK Dünyasının, Turan Coğrafyasının yiğit Asenası, Türk Irkının hafızasında yaşamaya devam edecektir. Türk dünya tarihinde yerini aldın. Herkes torunlarına seni anlatacak. Türk Milletinin delikanlı kızı, milletin gerçek milletvekili, örnek insan, Yiğit bir Türk kadını diye…

           En azından milletinin güzel günlerini gördün. Bu da bir tesellidir. Karabağ’ın tamamının Azerbaycan toprağı olduğunu gördün Hankendi ve Hocal’nın azad edildiğini gördün. Mutlu bir şekilde gözlerini yumdun. Uçmağa varıp rabbine kavuştun.

Turan, Kızıl-Elma Ülküsünün evladı, vefatıyla da Türk Milletini birleştirdi. Ne mutlu Türk olarak doğup, mücadele edip, mekanı uçmağ olanlara. Ne mutlu Türk'üm diyene.

Başımız sağ olsun…
Güle güle git Ganira
Ruhu melek Melek yüzlü
Güle güle git Ganira

Maneviyat saklar seni
Bu milli ruh yoklar seni
Nene hatun Bekler seni
Güle güle git Ganira

Türk Dünyasın matem yoklar
Matem yeridir Sokaklar
Kara Fatma Yolun bekler
Güle güle git Ganira

Cenneti alaya kurul
Ol Abu Kevser de görül
Şerife Bacı ya sarıl
Güle güle Git Ganira

Akıttım gözümden yaşı
Ol sen mananın sırdaşı
Fatma anamıza komşu
Güle güle git Ganira

Öksüz Ozan daha daha
Duamız yüce Allaha
Ruhuna İhlas Fatiha
Güle güle git Ganira

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası